Январь
2019

Новости за 27.01.2019

EBL: Arka Gdynia zdecydowanie lepsza od HydroTrucku Radom

Koszykarze Arki Gdynia pokonali HydroTruck Radom 100:73 (31:15, 14:20, 29:15, 26:23) w ostatnim niedzielnym meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi. Gospodarzy do zdecydowanego zwycięstwa poprowadził duet Deividas Dulkys - Joshua Bostic.

Remisowy debiut Peszki w Wiśle Kraków

Piłkarze Wisły Kraków, którzy na obozie w Turcji przygotowują się do drugiej części sezonu ekstraklasy, zremisowali z bułgarskim Etyrem Wielke Tyrnowo 1:1 (1:0) w meczu sparingowym. Bramkę dla Wisły zdobył Marko Kolar w 16. minucie. Wyrównał w 81. minucie Georgi Syrmow.

PŚ w kolarstwie torowym: Udany start Kaczkowskiej

Justyna Kaczkowska była piąta w wyścigu scratch w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Inni reprezentanci Polski zajęli w niedzielę odległe lokaty. Rywalizacją w Hongkongu kolarze torowi zakończyli sezon PŚ, przed nimi jeszcze mistrzostwa świata, które rozegrane będą w Polsce.

Od 0:3 do 3:3! Szalone mecze w Serie A

Niedzielne mecze 21. kolejki Serie A obfitowały w gole. W czterech spotkaniach padło aż 20 bramek. Atalanta Bergamo zremisowała z AS Roma 3:3 mimo, że przegrywała już 0:3. Z kolei Parma mimo dwubramkowego prowadzenia ze SPAL uległa 2:3. Natomiast drużyna Łukasza Skorupskiego - Bologna została rozbita 0:4 przez ekipę Bartosza Salamona - Frosinone.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wywalczyli Puchar Polski

W finale Pucharu Polski 2019 siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:1. Kędzierzynianie wywalczyli to trofeum po raz siódmy w historii i wyrównali osiągnięcie AZS Olsztyn i Skry Bełchatów.

PŚ w biathlonie: Niespodzianka w Anterselvie, Boe nie wygrał!

Norweg Johannes Thingnes Boe, który wygrał 11 z 14 rozegranych w tym sezonie indywidualnych biegów w PŚ biathlonistów, znów znalazł pogromcę. W piętnastym starcie został nim Francuz Quentin Fillon Maillet, który w Anterselvie zwyciężył w biegu ze startu wspólnego na 15 km. To jego pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Lider cyklu Norweg Johannes Thingnes Boe stracił do niego 14,3 s i był drugi. Polacy nie startowali.

Przełożony sparing dla Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok wygrała z czeskim FC Slovan Liberec 3:1 w towarzyskim meczu rozegranym w niedzielę w tureckim Belek. To pierwsze zwycięstwo wicemistrzów Polski w 2019 roku. Białostoczanie przebywają na obozie przygotowawyczym w Turcji, gdzie przygotowują się do wiosennej rundy ekstraklasy.

Svindal zakończy karierę po mistrzostwach świata

Norweg Aksel Lund Svindal, jeden z najbardziej utytułowanych alpejczyków świata postanowił, że po lutowych mistrzostwach świata w szwedzkim Aare weźmie rozbrat z nartami.

Thurman wrócił po 22 miesiącach przerwy i obronił pas

Keith Thurman wrócił do rywalizacji na ringu po 22 miesiącach przerwy i obronił pas mistrza świata WBA w kategorii półśredniej. Amerykański bokser pokonał w Nowym Jorku rodaka Josesito Lopeza na punkty 113:113, 115:111 i 117:109.

Piątek: Przyszedłem tutaj, by grać

Polski mecz pomiędzy AC Milan a SSC Napoli nie przyniósł goli. Najważniejszym wydarzeniem sobotniego hitu był debiut Krzysztofa Piątka w zespole Rossonerich. Mimo bezbramkowego remisu nowy napastnik osiemnastokrotnych mistrzów Włoch nie krył zadowolenia ze swojego premierowego meczu w nowych barwach.

Niechlubny rekord drużyny Polaka. 26 porażek z rzędu!

Siatkarze występującej we włoskiej Serie A 1 BCC Castelana Grotte przegrali 1:3 z Consarem Ravenna. To 26 z rzędu ligowa porażka ekipy, w której od tego sezonu występuje Wojciech Włodarczyk.

Puchar Anglii: Ostatni zespół League One wyrzucił West Ham za burtę!

Nawet najwięksi optymiści nie podjęliby się wytypowania wyniku meczu 4. rundy FA Cup między Wimbledon a West Hamem. Ostatni zespół League One prowadził z ekipą z Premier League już 3:0, a ostatecznie wygrał 4:2 i wyrzucił dużo mocniejszego rywala z rozgrywek sprawiając największą sensację tej rundy.

Ligue 1; Kolejna porażka drużyny Glika

Piłkarze AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, przegrali w 22. kolejce na wyjeździe z Dijon 0:2 w meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie we francuskiej ekstraklasie. Zespół polskiego obrońcy wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Bramki dla Dijon zdobyli Koreańczyk Kwon Chang-Hoon w pierwszej połowie i Tunezyjczyk Naim Sliti w 68. minucie.

PŚ florecistek: Triumf Derigłazowej w St. Maur. Polki bez sukcesów

Wszystkie trzy Polki, które dostały się do turnieju głównego Pucharu Świata florecistek we francuskim St. Maur, odpadły w 1/32 finału. Najwyżej - na 38. pozycji - uplasowała się Martyna Synoradzka. Zwyciężyła Rosjanka Inna Derigłazowa.