Polsatsport.pl
2019

Новости за 17.04.2019

Liga Mistrzów: Huśtawka nastrojów w Manchesterze! Gol Sterlinga nieuznany (WIDEO)

Kibice w Manchesterze w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zobaczyli najlepszy mecz 2019 roku. W doliczonym czasie gry drugiej połowy Raheem Sterlinga strzelił gola na 5:3 i fani City wpadli w szał radości. Po chwili ten stan zamienił się jednak w niedowierzanie, bo VAR bramkę Sterlinga anulował. Dzięki temu do półfinału Ligi Mistrzów awansował Tottenham, który w pierwszym meczu zwyciężył 1:0!

Zawierciański kocioł zawrzał po kontrowersyjnych decyzjach arbitrów!

Półfinałowe starcie Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2:3) przyniosło wiele znakomitych akcji, zaciętą walkę, ale też kilka kontrowersji. Sędziowie odgwizdali gospodarzom dwa błędy w końcówce czwartego seta, a w tie-breaku nie stwierdzili błędu przyjezdnych w podobnej sytuacji.

Finn Rune Jensen: Limitery sprawią, że żużlowcy zaoszczędzą pieniądze

- Myślę, że to dobra zmiana dla speedwaya, ponieważ są zawodnicy, którzy nie rozumieją, że nie można zużywać silnika do granic możliwości. Wprowadzenie limitera sprawi, że nie wszyscy, ale wielu zawodników zaoszczędzi pieniądze - powiedział Finn Rune Jensen, duński tuner w rozmowie z Tomaszem Lorkiem.

Wiśniewski: Po dwóch setach byliśmy nad przepaścią

– Po dwóch setach byliśmy nad przepaścią. Nie mieiśmy nic do stracenia. Dołożyliśmy zagrywkę, to wypaliło, natomiast zawiercianie w tym elemencie trochę osłabli – powiedział środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Łukasz Wiśniewski po wyjazdowym zwycięstwie z Aluron Virtu Wartą Zawiercie w półfinale PlusLigi.

Śliwka o pokerowej zagrywce Gardiniego: To była spontaniczna decyzja

Przyjmujący Rafał Szymura na boisko za słabiej dysponowanego Łukasza Kaczmarka, a Aleksander Śliwka przestawiony z przyjęcia na atak. Śmiały manewr trenera Andrei Gardiniego przyniósł efekt. – To była spontaniczna decyzja. Tak naprawdę nie mamy drugiego atakującego. Sławomir Jungiewicz jest poza grą, a James Shaw, który był z nami jeszcze miesiąc temu, też już zakończył sezon z powodu kontuzji – powiedział po meczu Śliwka.

Żuk: Przeżyliśmy horror

- Przeżyliśmy horror, ale wiedzieliśmy, że będzie ciężko. ZAKSA udowodniła, że jest topowym zespołem - powiedział przyjmujący Aluronu Virtu Warty Zawiercie Michał Żuk po porażce 2:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w drugim meczu półfinałowym PlusLigi.

LM: Porto - Liverpool. Gol Mane uznany po analizie VAR (WIDEO)

Piłkarze FC Porto w pierwszych 25 minutach oddali kilkanaście strzałów na bramkę Liverpoolu, nie strzelając ani jednego gola. The Reds wystarczyła zaś jedna próba do tego, by pokonać Ikera Casillasa. Gol Sadio Mane został zaliczony jednak dopiero po interwencji VAR.

Liga Mistrzów: Akcje Ajaksu Amsterdam wzrosły, Juventusu spadły

Akcje Ajaksu Amsterdam wzrosły na holenderskiej giełdzie po wygranej z Juventusem Turyn 2:1 i awansie do półfinału Ligi Mistrzów - na otwarciu było to 11 proc., zaś przed zamknięciem 9 proc. Zupełnie odwrotne reakcje na mediolańskiej giełdzie, gdzie wartość Starej Damy spadła.

Kovacik: To nie były dla nas łatwe mecze

Broniące tytułu koszykarki CCC Polkowice po raz trzeci pokonały w środę Arkę, tym razem 80:71 i awansowały do finału play off ekstraklasy. - To nie były dla nas łatwe mecze - stwierdził w Gdyni trener gości Maros Kovacik.

Bociek: Wystraszyliśmy, że możemy to wygrać

- Wiedzieliśmy, że mecz z ZAKSĄ nie będzie łatwy. W trzecim secie kędzierzynianie zaczęli dobrze zagrywać, a my chyba się wystraszyliśmy, że możemy to wygrać. Spokojnie, walka się nie skończyła - powiedział atakujący Aluronu Virtu Warty Zawiercie Grzegorz Bociek po porażce 2:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w półfinale PlusLigi.

Liga Mistrzów: Rekordowy początek w Manchesterze! Cztery gole w 11 minut (WIDEO)

Manchester City już w 4. minucie rewanżowego spotkania 1/4 finału Ligi Mistrzów wyrównał stan rywalizacji w dwumeczu z Tottenhamem. Gola strzelił Raheem Sterling. To co stało się w kolejnych kilku minutach przerosło jednak najśmielsze oczekiwania wszystkich kibiców śledzących mecz na Etihad Stadium! Po 11 minutach było już 2:2!

Kolejna porażka Paris Saint-Germain. Tym razem z FC Nantes

Piłkarze Paris-Saint Germain nie wykorzystali już trzeciej szansy na zapewnienie sobie tytułu mistrza Francji. W zaległym meczu ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Nantes 2:3. Sześć kolejek przed końcem sezonu mają 17 punktów przewagi nad wiceliderem Lille.

Lebedew: Było blisko

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie przegrali u siebie z kędzierzyńską Zaksą 2:3 w drugim meczu półfinału play off ekstraklasy i o awansie zadecyduje trzecie spotkanie. - Było blisko. Pojedziemy do Kędzierzyna po zwycięstwo - powiedział PAP trener Aluronu Mark Lebedew.

WNBA: Wicemistrzyni Euroligi Stewart nie zagra już w tym roku

Amerykanka Breanna Stewart, najlepsza koszykarka ligi WNBA, mistrzyni z 2018 r. w barwach Seattle Storm i finalistka Euroligi, nie zagra w rozpoczynającym się 24 maja nowym sezonie za oceanem. Powodem jest zerwanie ścięgna Achillesa prawej nogi - poinformował jej klub.

ZAKSA wróciła z dalekiej podróży! Trzeci mecz wyłoni finalistę PlusLigi

W drugim meczu półfinału PlusLigi siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3. Dwa pierwsze sety wygrali gospodarze, ale kędzierzynianie zdołali odwrócić losy tego spotkania i wygrali w tie-breaku. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1–1. Trzeci mecz zostanie rozegrany w środę 24 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu.

Собянин: Уникальные сервисы в центре "Профессии будущего" упрощают поиск работы

UFC: Organizacja przypomina fenomenalny nokaut Polaka (WIDEO)

Już w sobotę odbędzie się gala UFC w Petersburgu, na której zobaczymy trzech reprezentantów Polski. W oktagonie pojawią się Michał Oleksiejczuk (13-2-1NC, 9 KO, 1 SUB), Marcin Tybura (17-4, 7 KO, 6 SUB) oraz Krzysztof Jotko (19-4, 6 KO, 1 SUB). Największa organizacja MMA na świecie, by zachęcić kibiców do oglądania, przypomniała nokaut tego ostatniego.

French Open 2019: Troje Polaków w turnieju głównym bez eliminacji

Aż troje Polaków znalazło się na liście uczestników głównego turnieju singlistów podczas French Open 2019. To Iga Świątek, Magda Linette oraz Hubert Hurkacz. Szansę, by do nich dołączyć mają jeszcze Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak, którzy powalczą o to w eliminacjach.

Liga Mistrzów: Manchester City - Tottenham. Relacja i wynik na żywo

Choć Tottenham przystępuje do rewanżowego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Manchesterem City z korzystnym wynikiem z pierwszego spotkania (1:0), faworytami do awansu wciąż wydają się być Obywatele. Ekipa Pepa Guardioli nie straciła u siebie punktów od grudnia zeszłego roku i w środę postara się odrobić straty. Relacja na żywo z meczu Manchester City - Tottenham na Polsatsport.pl od godziny 21:00.

Liga Mistrzów: FC Porto - Liverpool FC. Relacja i wynik na żywo

W środowym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów, Liverpoolu będzie bronił w Porto dwubramkowej zaliczki z Anfield. Czy FC Porto będzie w stanie nawiązać wyrównaną walkę z zeszłorocznym finalistą? Przekonamy się już niebawem. Relacja na żywo z meczu FC Porto - Liverpool FC na Polsatsport.pl.

Antiga: Transfer medyczny za Kwolka? Czemu nie!

ONICO Warszawa w końcówce sezonu może mówić o ogromnym pechu. Najpierw kontuzja wykluczyła Bartosza Kurka do końca rozgrywek, a potem urazu nabawił się Bartosz Kwolek. Tego pierwszego miał zastąpić Maciej Muzaj, lecz władze PLS nie wyraziły zgody na transfer medyczny. Czy stołeczny klub podejmie kolejną próbę w przypadku Kwolka? - To będzie decyzja klubu. Jeśli jest to dozwolone, to dlaczego nie? - powiedział trener ONICO Stephane Antiga.