Июнь
2019

Новости за 23.06.2019

Igrzyska Europejskie 2019: Polacy bez medali w judo

Judoczki Karolina Tałach (kat. 63 kg) oraz Daria Pogorzelec (70 kg) zajęły piąte miejsca w Igrzyskach Europejskich i jednocześnie mistrzostwach Europy, które odbywają się w Mińsku. Na siódmej pozycji uplasowała się Agata Ozdoba-Błach (63 kg).

Liga Narodów: Włochy - Polska. Relacja i wynik na żywo

Przed reprezentacją polskich siatkarzy ostatnie spotkanie czwartego turnieju Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena zmierzą się w Mediolanie z Włochami. Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Włochy na Polsatsport.pl.

Kubica: Walka o przedostatnie miejsce nie może być ekscytująca

Podczas Grand Prix Francji Robert Kubica po raz pierwszy w tym sezonie wyprzedził kolegę z Williamsa, Georgea Russella. Polski kierowca nie przykłada do tego wyczynu jednak szczególnej wagi: Nie działo się między nami tak dużo. To nie ten charakter - walka o przedostatnie miejsce nie jest ekscytująca - powiedział polski kierowca.

ATP w Halle: Porażka Kubota i Melo w finale debla

Najwyżej rozstawieni Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie wygrali po raz trzeci z rzędu turnieju ATP w Halle (pula nagród 2,08 mln euro). Polsko-brazylijski duet tenisowy przegrał w finale z Ravenem Klaasenem z RPA i Nowozelandczykiem Michaelem Venusem (2.) 6:4, 3:6, 4-10.

Igrzyska Europejskie 2019: Przybylski odpadł w 1/8 finału

Jedyny reprezentant Polski w konkurencji łuku bloczkowego na Igrzyskach Europejskich w Mińsku Łukasz Przybylski (A3D Toszek Boguszyce) odpadł w 1/8 finału, po porażce z Rosjaninem Antonem Bułajewem 142:143.

GP Francji: Kubica wyżej od Russella. Kolejny triumf Hamiltona

Prowadzący w klasyfikacji generalnej i broniący tytułu Lewis Hamilton (Mercedes GP) wygrał w Le Castellet wyścig o Grand Prix Francji, ósmą rundę mistrzostw świata Formuły 1. Robert Kubica (Williams) zajął 18. miejsce.

MŚ koszykarzy 3x3: Polacy zagrają o brązowy medal

Reprezentacja Polski przegrała z ekipą USA 8:22 w półfinale odbywających się w Amsterdamie mistrzostw świata koszykarzy 3x3. Biało-czerwoni w meczu o brązowy medal spotkają się w niedzielę wieczorem z Serbią lub Łotwą.

WTA w Birmingham: Barty wygrała i zostanie liderką rankingu

Triumfatorka wielkoszlemowego French Open Australijka Ashleigh Barty pokonała Niemkę Julię Goerges 6:3, 7:5 w finale tenisowego turnieju WTA na trawiastych kortach w Birmingham (pula nagród 1 milion dolarów). Dzięki temu awansuje na szczyt światowego rankingu.

Memoriał Ireny Szydłowskiej: Zwycięstwa Napłoszek i Buckiego

Kamila Napłoszek wygrała w Warszawie 36. Memoriał Ireny Szydłowskiej w konkurencji łuku klasycznego. W finale pokonała Ukrainkę Darię Pawliczenko 6:4. Wśród mężczyzn triumfował Mateusz Bucki, który zwyciężył Pawła Marca.

Dramat byłego mistrza świata wagi ciężkiej. Cierpi na śmiertelną chorobę

W 2009 roku walczył o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Stracił wtedy tytuł na rzecz Davida Hayea. Nikołaj Wałujew (50-2, 34 KO) nie wiedział, że miał wtedy znacznie poważniejsze problemy. Dopiero po dwóch latach okazało się, że pięściarz jest śmiertelnie chory i musi przejść operację guza przysadki mózgowej. Niestety, po kilku latach nastąpił nawrót choroby. Wałujew każdego dnia walczy o życie.

Igrzyska Europejskie 2019: Boks. Transmisja - 23.06

Trzeci dzień Igrzysk Europejskich w Mińsku przyniesie kolejne pięściarskie emocje! Zobaczymy zmagania w siedmiu kategoriach wagowych na etapie 1/16 oraz 1/8 finału. Transmisje na Polsatsport.pl!

Smarzek pochwaliła się zdjęciem ze ślubu

Malwina Smarzek-Godek w sobotę zmieniła stan cywilny i poślubiła Przemysława Godka. Atakująca reprezentacji Polski pochwaliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych zdjęciami ze swojego ślubu.

Новый рекорд России: медитация Relax FM объединила 1699 человек

ATP w Halle: Dziesiąty triumf Federera

Najwyżej rozstawiony Szwajcar Roger Federer pokonał w finale Belga Davida Goffin 7:6 (7-2), 6:1 i po raz dziesiąty w karierze wygrał tenisowy turniej ATP na kortach trawiastych w Halle.

PŚ w wioślarstwie: Zwycięstwo męskiej czwórki podwójnej

Czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Wiktor Chabel i Fabian Barański wygrała w Poznaniu zawody Pucharu Świata w wioślarstwie. W niedzielę na podium stanęły jeszcze dwie inne polskie osady - czwórka podwójna kobiet i męska czwórka bez sternika.

V Bieg Pamięci Piotra Nurowskiego

W niedzielę w Konstancinie odbył się V Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego. Impreza poświęcona pamięci byłego prezesa PKOL i współtwórcy Polsatu i Polsatu Sport po raz kolejny przyciągnęła wielu uczestników. Na dystansie 10 km pobiegło blisko 600 osób. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet wygrali biegacze z Ukrainy.