Июль
2019

Новости за 06.07.2019

Copa America: Vidal dał "z liścia" Dybali i nie wyleciał z boiska (WIDEO)

Powiedzieć, że argentyńscy i chilijscy piłkarze wyszli na mecz o trzecie miejsce Copa America 2019 niesamowicie naładowani, to nic nie powiedzieć... Obie drużyny zapomniały o regułach fair play i od pierwszej minuty kibice zgromadzeni na trybunach Arena Corinthians w Sao Paulo mogli obserwować polowanie na kości. W 25. minucie bliski obejrzenia czerwonej kartki był Arturo Vidal, który dał przeciwnikowi z liścia.

Copa America: Messi starł się z Medelem! Dwie czerwone kartki (WIDEO)

Spotkanie o trzecie miejsce Copa America między Argentyną i Chile od początku stało pod znakiem przepychanek, kłótni i nieczystej gry. Kolejne tego typu zdarzenie miało miejsce w 37. minucie, gdy Lionel Messi starł się z Garym Medelem i piłkarzom obu drużyn puściły nerwy. Sędzia błyskawicznie ukarał obu bohaterów akcji czerwonymi kartkami.

GP Szwecji: Sajfutdinow wygrał w Hallstavik, Janowski trzeci

Rosjanin Emil Sajfutdinow wygrał żużlową Grand Prix Szwecji w Hallstavik, czwartą eliminację mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Słowak Martin Vaculik, a trzecie Maciej Janowski. Czwarty w finale był Australijczyk Max Fricke. Bartosz Zmarzlik odpadł w półfinale.

Copa America: Argentyna z brązowym medalem. Czerwona kartka Messiego!

Nie brakowało emocji podczas meczu o trzecie miejsce tegorocznego turnieju Copa America. Ostatecznie po brązowy medal sięgnęła Argentyna, która ograła Chile 2:1. Bramki dla Albicelestes strzelili Sergio Aguero i Paulo Dybala, a dla Chile trafił Arturo Vidal. W pierwszej połowie z boiska wyleciał Lionel Messi, który zobaczył czerwoną kartkę.

Wimbledon: Federer jako pierwszy wygrał 350 meczów w Wielkim Szlemie

Rozstawiony z dwójką Szwajcar Roger Federer pokonał Francuza Lucasa Pouille (27.) 7:5, 6:2, 7:6 (7-4) w trzeciej rundzie Wimbledonu. Ośmiokrotny triumfator londyńskiego turnieju wygrał 350. mecz w Wielkim Szlemie, czego dokonał jako pierwszy tenisista w historii.

Halaba do swoich fanek: Witajcie kochane, to znowu ja - "Pawciu Halabciu"

- Patrząc na wynik, to było łatwo i przyjemnie. Na boisku było czuć to spięcie. Dobrze graliśmy. Po prostu pokazaliśmy naszą dobrą siatkówkę i ani na moment nie dawaliśmy przejąć pałeczki przeciwnikowi. Cały czas graliśmy swoje - powiedział Paweł Halaba, siatkarz reprezentacji Polski na 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu. Biało-Czerwoni po dwóch rozegranych meczach pokonali bez straty seta Brazylię oraz Francję.

Lemański: Chcemy utrzymać dobrą dyspozycję

Reprezentacja polskich siatkarzy odniosła drugie zwycięstwo podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Tym razem podopieczni Pawła Woickiego pokonali Francuzów (3:0). - Chcemy utrzymać dobrą dyspozycję do samego końca - stwierdził środkowy Bartłomiej Lemański.

Lisek po rekordowym skoku: Od kilku tygodni czułem bardzo dobrą formę

W piątek wieczorem w Lozannie Piotr Lisek wynikiem 6,01 ustanowił absolutny rekord Polski w skoku o tyczce, a już w niedzielę wystąpi w mityngu w Białymstoku. - Ostatnio czułem bardzo dobrą formę, ale nie oczekujcie, że będę teraz co zawody skakał na rekord – powiedział.

Liga Narodów siatkarek: Brazylia - USA. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Czas na najważniejszy, decydujący mecz w tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarek. W wielkim finale czeka nas konfrontacja reprezentacji Brazylii ze Stanami Zjednoczonymi. Obie drużyny już raz spotkały się w zmaganiach grupowych Final Six. Wówczas lepsze okazały się zawodniczki z USA. Jak będzie tym razem? Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Nawrocki: Teraz inaczej patrzę na mój zespół

- Przed wylotem mówiłem, że gra będzie ważniejsza od wyniku, ale teraz zupełnie inaczej na to patrzę. W tym wyniku zabrakło dwóch, trzech piłek, żebyśmy mogli zagrać w półfinale. Mierzmy też siły na zamiary i metodą spokojnych kroków musimy podchodzić do naszych postępów - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Jacek Nawrocki po przylocie z Final Six Ligi Narodów w Chinach.

Barty: Wciąż jestem głodna tenisa

Liderka światowego rankingu Australijka Ashleigh Barty przyznała po kolejnym zwycięskim meczu w wielkoszlemowym Wimbledonie, że wciąż jest głodna tenisa i chce się rozwijać. W sobotę pokonała w trzeciej rundzie Brytyjkę Harriet Dart 6:1, 6:1.

Puchar Narodów Afryki: Obrońca trofeum odpadł z turnieju

Piłkarze Kamerunu nie obronią tytułu w Pucharze Narodów Afryki. Nieposkromione Lwy przegrały w Aleksandrii z Nigerią 2:3 w 1/8 finału, mimo że na przerwę schodziły prowadząc 2:1. Wieczorem gospodarz Egipt zmierzy się z RPA.

Bukowiecki: Jestem tu po to, żeby wygrać

Konrad Bukowiecki powalczy w Neapolu o swój pierwszy złoty medal w zmaganiach studentów na Uniwersjadzie. Polski kulomiot pojawił się w specyficznej wiosce olimpijskiej w piątkowy wieczór i był przerażony rozmiarami promu i kajut na nim się znajdujących.

23 МАЯ РОССИЙСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ АКАДЕМИЯ ТУРИЗМА ОТМЕТИЛА СВОЙ 55-Й ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Francuzki w finale mistrzostw Europy koszykarek

Francja pokonała Wielką Brytanię 63:56 i jako pierwsza awansowała do niedzielnego finału mistrzostw Europy koszykarek rozgrywanych w Belgradzie. Rywalem Trójkolorowych będzie zwycięzca wieczornej rywalizacji Serbii z obrońca tytułu Hiszpanią.

Lokomotiw Moskwa z superpucharem. Asysta Krychowiaka

Lokomotiw Moskwa sięgnął po Superpuchar Rosji, pokonując 3:2 Zenit Petersburg. Całe spotkanie w barwach triumfatorów spotkania rozegrali reprezentanci Polski Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Wysoka wygrana Legii Warszawa w ostatnim sparingu

W ostatnim meczu sparingowym podczas okresu przygotowawczego piłkarze Legii Warszawa pokonali na własnym stadionie drugoligową Pogoń Siedlce 6:0 (4:0). W poprzednich spotkaniach kontrolnych zanotowali dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę i remis.

Arka Gdynia zremisowała z niemieckim trzecioligowcem

W rozegranym w sobotę w Gniewinie meczu kontrolnym Arka Gdynia zremisowała 2:2 (0:0) z beniaminkiem niemieckiej trzeciej ligi Chemnitzer FC. Był to czwarty sparing rozegrany przez 13. w poprzednim sezonie drużynę piłkarskiej ekstraklasy.

"Jestem zawiedzony grą Linette w meczu z Kvitovą"

Trener Magdy Linette Mark Gellard był zawiedziony postawą podopiecznej w 3. rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. - Petra Kvitova to świetna tenisistka, ale Magda nie realizowała dobrze taktyki i jej gra nie odzwierciedla tego, w jakim jest teraz miejscu - ocenił.

Piłkarskie MŚ kobiet: Szwedki z brązowym medalem

Piłkarska reprezentacja Szwecji pokonała w Nicei Anglię 2:1 (2:1) w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata kobiet we Francji. W niedzielę w Lyonie w finale powalczą broniące tytułu Amerykanki i mistrzynie Europy Holenderki.