Июль
2019

Новости за 12.07.2019

Kopron: Mam o czym myśleć. Może czas wrzucić na luz?

Malwinie Kopron nie udało się obronić złotego medalu Uniwersjady, który wywalczyła dwa lata temu w Tajpej. W Neapolu rzucająca kulą Polka zajęła drugie miejsce i nie kryła z tego powodu rozczarowania. Rezultat 70,89 m jest o prawie sześć metrów gorszy od tego, który uzyskała przed dwoma laty. - Może za dużo trenuję, może czas wrzucić na luz? - zastanawiała się Kopron w rozmowie z Polsatem Sport.

Wimbledon: Plan transmisji na sobotę 13.07

W sobotę na kortach Wimbledonu zobaczymy trzy finały. O zwycięstwo powalczą singlistki, debliści oraz deblistki. Sprawdźcie plan transmisji na sobotę 13.07!

MME w kolarstwie torowym: Kolejne medale reprezentantów Polski

Dwa srebrne medale zdobyli polscy kolarze torowi w kolejnym dniu mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów w Gandawie. Na drugim stopniu podium stanęli Wiktoria Pikulik w wyścigu punktowym w kat. do lat 23 oraz Szymon Potasznik w omnium juniorów.

Diamentowa Liga: Hassan ustanowiła nowy rekord świata

Sifan Hassan pobiła rekord świata w biegu na milę kobiet. Holenderka pokonała dystans w czasie 4:12:33. Poprzedni rekord należał do Rosjanki Svetlany Masterkovy, która w 1996 roku była wolniejsza o 0.23 sekundy.

EBL: Doświadczony trener poprowadzi koszykarzy Śląska

Trzykrotny złoty medalista mistrzostw Polski jako zawodnik Śląska Wrocław Andrzej Adamek został trenerem dolnośląskiego zespołu - poinformował klub. Drużyna na zasadzie dzikiej karty występować będzie w ekstraklasie koszykarzy w sezonie 2019/20. Adamek grał w Śląsku w latach 1999-2002. Później (2006-2008) pracował we Wrocławiu jako asystent. Taką samą rolę pełnił w Asseco Gdynia i Stelmecie Zielona Góra.

Lekkoatletyczne MME: W piątek cztery medale Polaków, w tym dwa złote

Cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski w piątek podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w szwedzkim Gavle. Tytuły obronili Ewa Swoboda na 100 m i kulomiot Konrad Bukowiecki. Srebrne medale zdobyli płotkarze Klaudia Siciarz i Michał Sierocki.

Wimbledon: Federer ograł Nadala! Kolejny klasyk w finale

Rozstawiony z dwójką Roger Federer pokonał Hiszpana Rafaela Nadala (3.) 7:6 (7-3), 1:6, 6:3, 6:4 i po raz 12. awansował do finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Szwajcarski tenisista, który o tytuł zagra z Serbem Novakiem Djokovicem (1.), osiem razy wygrał ten turniej.

EBL: Do rozgrywek zgłosiło się 16 klubów. Oczekiwanie na licencyjne

16 klubów, w tym 14, które dotychczas grały w ekstraklasie koszykarzy, zgłosiło się do rozgrywek sezonu 2019/20. Dwa kolejne to Enea Astoria Bydgoszcz, zwycięzca 1. ligi oraz Śląsk Wrocław, który otrzymał dziką kartę - poinformowały władze Energa Basket Ligi.

Drużyna Gortata po raz ósmy zagra z Wojskiem Polskim

W sobotę na zakończenie letnich campów Marcina Gortata jego złożona z celebrytów i sportowców drużyna zmierzy się z teamem Wojska Polskiego. Przed koszykarskim meczem w łódzkiej Atlas Arenie jego uczestnicy wezmą udział w paradzie na ulicy Piotrkowskiej.

Lekkoatletyczne MME - Złoty medal Bukowieckiego w pchnięciu kulą

Konrad Bukowiecki wynikiem 21,51 zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w pchnięciu kulą. W Gavle (Szwecja) Polak obronił tytuł wywalczony dwa lata temu w Bydgoszczy. Wcześniej tytuł obroniła w biegu na 100 m Ewa Swoboda.

Doświadczony rosyjski "bombardier" wzmocnił Orlen Wisłę Płock

Do drużyny wicemistrza Polski piłkarzy ręcznych dołączył Konstantin Igropulo. 34-letni Rosjanin, który słynie z niewiarygodnie mocnych rzutów, podpisał umowę na dwa sezony. W płockiej ekipie ma zastąpić Jose de Toledo, który przeniósł się do Vardaru Skopje.

MŚ U-20: Polska - Egipt. Relacja i wynik na żywo

Polskie siatkarki do lat 20 rozpoczynają zmagania na mistrzostwach świata w Meksyku. Pierwszym rywalem będzie Egipt. Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Egipt na Polsatsport.pl.

Uniwersjada: Dwa medale Polek w rzucie młotem

Reprezentantki Polski zdobyły dwa medale Uniwersjady w Neapolu w rzucie młotem: Malwina Kopron wywalczyła srebro, a Katarzyna Furmanek - brąz. Dorobek biało-czerwonych powiększył się do 12 krążków: czterech złotych, srebrnego i siedmiu brązowych.

Final Six Ligi Narodów: Heynen nie wróci z Chicago, zostaje na dłużej

Przed wylotem do Chicago na turniej Final Six Ligi Narodów siatkarzy trener Vital Heynen zapowiadał, że z USA wróci po dwóch meczach grupowych. Po zwycięstwach Polski nad Brazylią i Iranem zmienił jednak zdanie, a ponieważ związek wyraził na to zgodę, selekcjoner pozostanie z drużyną do końca zawodów.

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: В Московском регионе более 62 тысяч семей распорядились материнским капиталом через банки

Zwrot w sprawie transferu Pogby. Jeden z chętnych wycofał ofertę

Paul Pogba chce odejść z Manchesteru United,a zdaniem jego agenta, sprawa transferu jest już przesądzona. Do wyjaśnienia pozostawała tylko kwestia, czyja oferta będzie atrakcyjniejsza dla CZerwonych Diabłów. Francuskiego mistrza świata chcieli bowiem pozyskać Real Madryt i Juventus. Okazało się, że nie będzie spektakularnego powrotu Pogby do Turynu, mistrzowie Włoch oznajmili, że nie są już zainteresowani tym transferem.

Giro d'Italia kobiet: Jasińska czwarta na etapie

Małgorzata Jasińska (Movistar) zajęła czwarte miejsce na ósmym etapie kolarskiego Giro dItalia (Giro Rosa) z metą w miejscowości Maniago. W klasyfikacji generalnej wciąż trzecie miejsce zajmuje Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

WT w siatkówce plażowej: Kantor i Łosiak odpadli w ćwierćfinale

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Włochami Paolo Nicolai i Daniele Lupo 0:2 (20:22, 18:21) w ćwierćfinale turnieju World Tour w Gstaad. Rundę wcześniej wyeliminowali w polskim meczu Grzegorza Fijałka i Michała Bryla.

Tottenham sprzątnie sprzed nosa piłkarza Arsenalowi?

Młody obrońca Saint-Etienne, William Saliba był już o krok od podpisania kontraktu z Arsenalem. Udane negocjacje między klubami przerwał Tottenham, który wystosował lepszą ofertę od swoich odwiecznych rywali.

Lekkoatletyczne MME: Swoboda ze złotym medalem

Ewa Swoboda wynikiem 11,15 zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w biegu na 100 m. Polka w szwedzkim Gavle obroniła tytuł wywalczony dwa lata temu w Bydgoszczy.

Tour de France: Groenewegen wygrał w Chalon-sur-Saone

Holender Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) finiszował najszybciej z peletonu na mecie siódmego etapu kolarskiego Tour de France w Chalon-sur-Saone. Żółtą koszulkę lidera zachował Włoch Giulio Ciccone (Trek-Segafredo).