Мы в Telegram
Добавить новость
ru24.net
Reflex
Апрель
2020

Новости за 21.04.2020

Luxus na nebi: Podívejte se na vybavení největšího soukromého proudového letadla na světě

Reflex 

Letadel typu Boeing 787 Dreamliner létá dnes po světě více než 540. Existují ve variantách pro 242 až 335 cestujících. Teď ale vznikla i superluxusní podoba tohoto stroje pro 30 cestujících, ve které si připadáte jako v tom nejlepším hotelu. Je to v současnosti největší soukromé proudové letadlo na světě a tomu odpovídá i cena pronájmu – 20 tisíc liber na jednu hodinu, což činí v přepočtu 632 000 korun.

Analytik Jefim Fištejn: Jaký bude svět v éře po koronaviru? Diktátoři karantény a nový způsob komunikace

Reflex 

Politici rádi přirovnávají boj s koronavirovou pandemií k regulérní válce. Filozofie války a filozofie potírání nemoci jsou spíše protichůdné. Ať je válka jaká chce, obranná nebo útočná, počítá se v ní s určitou mírou obětí. Ve válkách navíc rozhoduje výsledek, nikoliv počty padlých. Jsem zvědav, jestli se najde politik, který bude mít odvahu veřejně říct, že léčba (státní regulace a utlumení ekonomiky), nesmí být horší než samotná nemoc (covid-19). Nejspíš by na tento názor doplatil politickou kariérou.

Online glosář Reflexu o koronaviru: Ministerstvo zdravotnictví řídí klaun. O viru vypouští protichůdné zprávy

Reflex 

Česko se zastavilo. Vláda kvůli pandemii koronaviru zavedla nouzový stav, který má šířené nemoci zamezit. Jaký je život v nouzovém režimu? Jak se chovají lidé, jak reaguje ekonomika? Hrozí, že vláda současné krize zneužije ke šmírování a omezení práva i po skončení pandemie? V online komentovaném přenosu vážně ale i s nadsázkou odpovidají redaktoři a spolupracovníci Reflexu.

Zatajování skutečného počtu mrtvých? Čína je ohledně viru transparentní, tvrdí Peking

Reflex 

Čína dnes zdůraznila, že v boji proti koronaviru postupuje transparentně. Čínská vláda tak podle AFP reagovala na pondělní výzvu německé kancléřky Angely Merkelové, aby Peking objasnil původ pandemie. V pondělí čínské ministerstvo zahraničí odmítlo slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, že by země mohla pandemii nemoci covid-19 způsobit vědomě.

Pro vytvoření protilátek na covid-19, musíte sníst až 50 kilo netopýrů nebo 3 luskouny, tvrdí imunolog

Reflex 

Pandemie nového koronaviru je ve světě podle všeho teprve na začátku a lékaři i vědci všude po světě přemýšlejí, jak dál. Jelikož tu s námi bude vir nejspíš poměrně dlouho, jako jedna z logických a potencionálně nejúspěšnějších strategií je vyvinout si protilátky. Dokud nebude vakcína, jediná možnost na vytvoření protilátek je nám všem známé promořování.  Jak se však ukazuje, promořování nemusí být tou jedinou spásou. Existují i jiné způsoby, jak si v těle vytvořit protilátky.



Nakazilo se o Velikonocích více lidí než obvykle? Pondělní data to naznačují, říká Prymula

Reflex 

Pondělní data o počtech nakažených podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly naznačují, že dál roste počet nakažených s nemocí covid-19. Jde podle něj o první signál, že se projevilo spontánní uvolnění opatření o Velikonocích, který zatím nemá statistický význam. Je potřeba počkat na dnešní a středeční data, řekl novinářům. Nové odhady vývoje epidemie chce resort zveřejnit ne ve středu jako v minulých týdnech, ale až koncem týdne.

Zpětné zrcátko: Náše tánky bůdut v Práge! Ruské impérium vrací Česku úder

Reflex 

Hlavní téma dnešního ohlédnutí Zpětného zrcátka se dá shrnout pod verš jednoho z těch českých básníků, kterého se bolševickému školskému drilu podařilo zošklivit až několika generacím školních dítek. Přesto či právě proto je ale třeba se k nim vracet. Vždyť jak aktuální jsou právě v dnešních dnech slova Svatopluka Čecha: „Sláb je ten, kdo v sebe ztrácí víru, malý ten, kdo zná jen malý cíl!“

Roman Šmucler: Bude víc sebevražd než úmrtí na koronavirus

Reflex 

Co si prezident České stomatologické komory a člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler myslí o současné situaci? Kdy se podle něj otevřou hranice, proč by se naše populace měla promořit? Podívejte se na videorozhovor!

Další hrozba koronaviru: Nejzranitelnější jsou Sýrie, Súdán či Haiti. Šířit se tu může třikrát rychleji

Reflex 

Podle analýzy údajů globálního indexu rizika mezinárodní humanitární organizace CARE jsou nejzranitelnější země světa vystaveny až třikrát většímu riziku šíření viru COVID-19. Přístup k adekvátní zdravotní péči je zde však šestkrát složitější, než je tomu u zemí s nejnižším rizikem. Somálsko, Středoafrická republika, Sýrie, Jižní Súdán nebo třeba Haiti a Uganda patří k nejvíce ohroženým státům, které zároveň nemají dostatek možností vyrovnat se s dopady pandemie.

Lístky, které darovali posvátní duchové aneb Do Myanmaru za voňavým čajem

Reflex 

Pro čajové lístky se v Myanmaru používá výraz nat thit-ywet, což v překladu znamená „lístky, které darovali posvátní duchové“. Jedna z legend vypráví, že král Alaung Sithu (1112-1167 n. l.) dostal semena čajovníku na jedné ze svých cest od čtyř duchů, kteří je zase získali z volete husice rezavé. Král pak daroval semena lidem kmene Palaung. Ti mu pak přinesli první čajové lístky vypěstované v Myanmaru. Poté, co je král rozžvýkal, nemohl spát, a tak celou noc proseděl, s rukama překříženýma na hrudi…

Malý Oliver bojuje o čas: Potřebujeme 60 milionů a doufáme v zázrak, jinak bude ležák, zhoršila to pomalá léčba

Reflex 

Bohumil Kovalský je otec Olivera, který se narodil se spinální svalovou atrofií. Pomocí sbírky se snaží sehnat peníze na genovou terapii, která by mu mohla pomoct. Teď se rodiče o Olivera starají prakticky neustále, je na domácím plicním ventilátoru. Potřebují ještě asi 30 milionů korun a před několika dny zjistili, že je budou potřebovat výrazně dřív, než čekali.


Спорт в России и мире

Новости спорта


Новости тенниса
Камила Джорджи

Экс‑теннисистка Джорджи обвиняется в краже мебели и ковров на €100 тысяч — СМИ






Священник рассказал, как православие соотносится с гаданиям

Последний филиал МГУ скоро останется только в воспоминаниях

Работники АО "ДиМ" приняли участие во всероссийском полумарафоне

Разработки столичных промышленников были представлены в Ташкенте на международной выставке