18
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 06.01.2024

Rozczarowanie Norwegów, Granerud rozważa odpuszczenie najbliższych konkursów

Dopiero na dziewiątym miejscu uplasował się najlepszy z Norwegów podczas tegorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni, Marius Lindvik. Skoki tamtejszych skoczków są dalekie, ale od oczekiwań. Nie bez znaczenia może być w tej sytuacji trudne położenie finansowe norweskiej reprezentacji.

Kuriozalna sytuacja. Kobayashi zapomniał nart na pierwszy skok

Niezwykłe były okoliczności trzeciego triumfu Ryoyu Kobayashiego w Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk przed swoim pierwszym skokiem zapomniał o... nartach. Nawet ta kuriozalna sytuacja nie była jednak w stanie wybić go z rytmu.

PK w Ga-Pa: Drugi konkurs dla Pedersena, Murańka piąty

Robin Pedersen został triumfatorem drugiego sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Norwegii oddał skoki na odległość 137,5 m oraz 133,5 m. Piąte miejsce zajął Klemens Murańka. Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.

PK w Ga-Pa: Seria próbna dla Muellera, Murańka drugi

Markus Mueller zwyciężył w serii próbnej przed drugim sobotnim konkursem Pucharu Kontynentalnego na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Austrii oddał skok na 135 metr. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka (134 m).

TCS w Bischofshofen: Kraft wygrywa konkurs, R. Kobayashi cały turniej!

Ryoyu Kobayashi zdobywcą Złotego Orła! Japończyk triumfował w 72. Turnieju Czterech Skoczni, choć nie wygrał żadnego konkursu. W finałowych zawodach w Bischofshofen zajął drugie miejsce, tuż za zwycięskim Stefanem Kraftem. Trzecie miejsce zajął Anze Lanisek. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Aleksander Zniszczoł był szesnasty.

TCS w Bischofshofen: Kraft górą w serii próbnej, dwóch Polaków w dziesiątce

Stefan Kraft wygrał serię próbną poprzedzającą finałowy konkurs 72. Turnieju Czterech Skoczni na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen. Reprezentant Austrii oddał skok na odległość 139,5 metra. Siódmy był Aleksander Zniszczoł (133,5 m), a dziesiąty Kamil Stoch (129 m).

FC w Falun: Wohlgenannt najlepszy, Niżnik siódmy

Ulrich Wohlgenannt został zwycięzcą sobotniego konkursu cyklu FIS Cup na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentant Austrii triumfował po dwóch skokach na odległość 98 metrów. Siódme miejsce zajmął Adam Niżnik. Awans do finału wywalczyło czterech Polaków.

FC w Falun: Myhre najlepszy na treningu, Kahofer w serii próbnej

Iver Myhre wygrał serię treningową poprzedzającą sobotni konkurs cyklu FIS Cup na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentant Norwegii oddał skok na odległość 92 metrów. Piętnaste miejsce zajął najlepszy z Polaków, Klemens Joniak (86 m). W serii próbnej górą był Austriak Timon-Pascal Kahofer (98 m), a dwudziesty był Łukasz Łukaszczyk...

FC w Falun: Myhre najlepszy na treningu, Joniak piętnasty

PI Pań w Falun: Zwycięstwo Wiegele, Przybyła szesnasta

Hannah Wiegele wygrała sobotni konkurs Pucharu Interkontynentalnego pań, rozegrany na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentantka Austrii oddała dwa skoki na odległość 91,5 m. Drugie miejsce zajęła Katharina Ellmauer, zaś trzecie - Kjersti Graesli. Najlepsza z Polek, Wiktoria Przybyła była szesnasta.

PK w Ga-Pa: Schmid wygrywa, Murańka trzeci! Drugi konkurs o 17:45

Constantin Schmid został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Niemiec triumfował po skokach na odległość 140,5 m oraz 141,5 m. Drugie miejsce zajął Norweg Sindre Ulven Joergensen, a trzeci był Klemens Murańka. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.

PI Pań w Falun: Trening dla Holz, seria próbna dla Wiegele

Alvine Holz okazała się najlepsza w serii treningowej przed sobotnimi zawodami Pucharu Interkontynentalnego pań na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentantka Niemiec oddała skok na odległość 88,5 metra. Siódma była Nicole Konderla (80,5 m). W serii próbnej górą była Austriaczka Hannah Wiegele (89,5 m).

PK w Ga-Pa: Pedersen górą na treningu, Mogel w serii próbnej

Robin Pedersen okazał się najlepszy w serii treningowej przed sobotnim konkursem Pucharu Kontynentalnego na Grosse Olympiaschanze (HS142) w Garmisch-Partenkirchen. Reprezentant Norwegii oddał skok na 135 metr. Czwarte miejsce zajął Jakub Wolny (134 m). W serii próbnej górą był Słoweniec Zak Mogel (138 m), a ósmy był Klemens Murańka (131,5 m).

TCS w Bischofshofen: Kobayashi czy Wellinger? Dziś wielki finał! (lista startowa)

Przed nami finałowy konkurs 72. Turnieju Czterech Skoczni! Rozgrywane tradycyjnie w dniu Święta Trzech Króli zawody na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen rozstrzygną do kogo powędruje Złoty Orzeł. Głównych pretendentów do trofeum jest dwóch - Ryoyu Kobayashi i Andreas Wellinger. Na starcie ujrzymy sześciu reprezentantów Polski.

Ролан Гаррос

Парижские сюжеты: Медведев играл в кошки-мышки, Котов творил историю, Калинская заставляла нервничать Синнера