18
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 07.01.2024

Limity startowe na 5. period PŚ i PK 2023/2024

Niedzielne zawody FIS Cup w Falun zakończyły rywalizację skoczków o punkty w czwartym periodzie sezonu 2023/2024 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w trzecim zimowym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić pięciu zawodników w Pucharze Świata oraz siedmiu w Pucharze Kontynentalnym.

Mateusz Rutkowski nie żyje

Dotarła do nas tragiczna wiadomość. Nie żyje Mateusz Rutkowski, pierwszy polski mistrz świata juniorów w skokach narciarskich. Były reprezentant naszego kraju zmarł w wieku 37 lat.

12. i 13. TCS - dwie wielkie szanse Józefa Przybyły i dwa upadki w Bischofshofen

Jeszcze o Turnieju Czterech Skoczni w ujęciu historycznym. Pierwsza część tej historii jest raczej dobrze znana zaawansowanym kibicom skoków. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Józef Przybyła nieszczęście na samym finiszu 12. Turnieju Czterech Skoczni, w którym znajdował się o krok od zwycięstwa, mógł sobie powetować już rok później. Na przeszkodzie...

12. i 13. TCS - dwie wielkie szanse Józefa Przybyły i dwa upadki w Bischfshofen

FC w Falun: Wohlgenannt ponownie zwycięski, Niżnik powiększa kwotę na PK

Ulrich Wohlgennant ponownie zwycięski w Falun. Reprezentant Austrii triumfował w niedzielnym konkursie cyklu FIS Cup po skokach na odległość 98 m oraz 95,5 m. Piętnaste miejsce zajął Adam Niżnik, który wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla Polski na kolejny period Pucharu Kontynentalnego. Pucharowe punkty zdobyło trzech Biało-Czerwonych.

FC w Falun: Wohlgenannt liderem po I serii, Niżnik siedemnasty

Ulrich Wohlgennant prowadzi po pierwszej serii niedzielnego konkursu cyklu FIS Cup, rozgrywanego na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentant Austrii lideruje po skoku na odległość 98 metrów. Awans do finału wywalczyło trzech Polaków. Najlepszy z nich, Adam Niżnik zajmuje siedemnaste miejsce.

FC w Falun: Seria próbna dla Kahofera

Timon-Pascal Kahofer okazał się najlepszy w serii próbnej przed niedzielnym konkursem cyklu FIS Cup na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentant Austrii uzyskał odległość 97 metrów. Najlepszy z Polaków, Klemens Joniak zajął 21. miejsce.

PI Pań w Falun: Kolejne zwycięstwo Wiegele, Konderla siedemnasta

Podobnie jak w sobotę, również i w niedzielę Hannah Wiegele wygrała zawody Pucharu Interkontynentalnego pań na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentantka Austrii triumfowała po skokach na odległość 89,5 m oraz 93 m. Siedemnaste miejsce zajęła najlepsza z Polek, Nicole Konderla.

PI Pań w Falun: Ellmauer liderką na półmetku, Konderla piętnasta

Katharina Ellmauer prowadzi po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Interkontynentalnego pań na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentantka Austrii lideruje dzięki próbie na odległość 90,5 metra. Piętnaste miejsce zajmuje Nicole Konderla (80,5 m).

PI Pań w Falun: Holz najlepsza w serii próbnej

Anna Holz wygrała serię próbną przed niedzielnym konkursem Pucharu Interkontynentalnego pań na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentantka Austrii oddała skok na odległość 92 metrów. Najlepsza z Polek, Wiktoria Przybyła zajęła 21. miejsce.