Февраль
2024

Новости за 10.02.2024

PŚ w Lake Placid: Już o 23:00 konkurs duetów (lista startowa)

Sobota z Pucharem Świata w Lake Placid trwa w najlepsze. Już o 23:00 na Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) rozegrany zostanie drugi w tym sezonie konkurs duetów. Na starcie ujrzymy 11 zespołów. Polskę reprezentować będą Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł.

MŚJ w Planicy: Zwycięstwo Austriaków, Polacy z brązem!

Reprezentacja Austrii pewnie zwyciężyła w konkursie drużynowym mężczyzn na mistrzostwach świata juniorów w Planicy (HS102). Srebrny medal wywalczyli Niemcy, zaś brąz zdobyli Polacy w składzie: Łukasz Łukaszczyk, Marcin Wróbel, Klemens Joniak i Tymoteusz Amilkiewicz.

PŚ w Lake Placid: Premierowy triumf Kosa, Zniszczoł szósty, wpadka Krafta

Lovro Kos po raz pierwszy w karierze triumfował w zawodach Pucharu Świata! Słoweniec zwyciężył na olimpijskiej skoczni w Lake Placid (HS128) po skokach na odległość 123,5 m i 125 m. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Marius Lindvik. Szósty był Aleksander Zniszczoł, który awansował o szesnaście lokat. W finale...

MŚJ w Planicy: Austria górą w serii próbnej, Polska trzecia [TRANSMISJA]

Reprezentacja Austrii okazała się najlepsza w serii próbnej przed konkursem drużynowym mężczyzn na mistrzostwach świata juniorów w Planicy (HS102). Drugie miejsce zajęły Niemcy, a trzecie Polska. Indywidualnie najwyższą notę punktową uzyskał Stephan Embacher (96 m).

PŚ w Lake Placid: Seria próbna dla Krafta, Zniszczoł i Żyła w czołówce

Stefan Kraft okazał się najlepszy w serii próbnej przed sobotnim konkursem indywidualnym Pucharu Świata na olimpijskiej skoczni w Lake Placid (HS128). Reprezentant Austrii poszybował na 130 metr. Szóste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (122 m), a ósme Piotr Żyła (123 m).

PŚ w Lake Placid: Dwa konkursy w sobotę. Na początek zawody indywidualne (lista startowa)

To będzie pracowita sobota dla uczestników Pucharu Świata w skokach narciarskich. W sobotę na Mackenxie Intervale Ski Jump (HS128) rozegrane zostaną dwa konkursy. Najpierw skoczkowie przystąpią do zawodów indywidualnych (15:15 czasu polskiego), aby wieczorem rywalizować w zmaganiach duetów (23:00 naszego czasu). Na starcie ujrzymy pięciu reprezentantów Polski.

PŚ w Lake Placid: Kos wygrywa kwalifikacje, Zniszczoł dwunasty

Lovro Kos został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na skoczni Mackenzie Intervale Ski Jump (HS128) w Lake Placid. Reprezentant Słowenii triumfował po skoku na odległość 126 metrów. Dwunaste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (125 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

ORLEN Cup w Zakopanem: Ponad 120 uczestników piątkowych zawodów

Uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "ORLEN Szukamy Następców Mistrza” po raz kolejny spotkali się w Zakopanem, by zmierzyć się w ramach cyklu ORLEN Cup 2023/24. Troje zwycięzców wyłoniono na Małej Krokwi (HS70), z kolei dwóch na Średniej Krokwi (HS105).