Февраль
2024

Новости за 12.02.2024

„Wiem nad czym mam dalej pracować” – Stoch po zmaganiach w Lake Placid

Podczas ostatniego weekendu z konkursami Pucharu Świata w amerykańskim Lake Placid, Kamil Stoch startował ze zmiennym szczęściem. W sobotę zajął on dopiero 41. miejsce, przez co nie udało mu się awansować do drugiej serii. Niedzielne zmagania były już bardziej udane dla skoczka z Zębu – uplasował się w nich na...

Rewolucja w Planicy - Letalnica z torami lodowymi

Zaplanowany na koniec marca finał sezonu Pucharu Świata w Planicy będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy rywalizacja na Letalnicy (HS240) zostanie przeprowadzana na nowoczesnych torach lodowych. Trwająca od kilku tygodni modernizacja obiektu jest na ukończeniu.

K. Sato wygrywa w Sapporo, Kasai drugi [WIDEO]

W poniedziałkowy poranek na Okurayamie (HS137) w Sapporo rozegrano 65. edycję Pucharu Megmilk. W rywalizacji mężczyzn triumfował Keiichi Sato przed Noriakim Kasaim. Obaj zawodnicy oddali 140-metrowe loty w serii finałowej. U pań zwyciężyła Yuki Ito.

„Zrobiłem bardzo fajną robotę” – Żyła po zajęciu 4. miejsca w Lake Placid

W niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Lake Placid po raz pierwszy w tym sezonie dwóch reprezentantów Polski zakończyło rywalizację w czołowej „10”. Na dziewiątym miejscu – wraz z Kristofferem Eriksenem Sundalem – uplasował się Aleksander Zniszczoł, natomiast do końca w walce o podium liczył się Piotr Żyła. Ostatecznie 37-letni wiślanin...

Okiem Samozwańczego Autorytetu: Jaki tu spokój, la la la la

Puchar Świata po raz drugi po długiej przerwie zawitał do Lake Placid, urokliwej mieściny, której nazwę należałoby przetłumaczyć jako Spokojne Jezioro, czy też ewentualnie Sielskie Jezioro. I choć różnorakich emocji było mniej, niż w Willingen, to jednak też nie obyło się bez zaskoczeń, niespodzianek i wzruszeń.