Ноябрь
2017

Новости за 22.11.2017

Euroliga koszykarek. Weronika Gajda: Pokazałyśmy siłę

- Pokazałyśmy siłę i udowodniłyśmy, że możemy wygrywać z najmocniejszymi w Europie - powiedziała po zwycięstwie w Stambule 72:67 nad Galatasaray w meczu grupy A Euroligi koszykarek rozgrywająca CCC Polkowice Weronika Gajda.

PE koszykarek: Ślęza Wrocław – Agu Spor Kayseri 73:68

W piątej kolejce grupy E Pucharu Europy koszykarek Ślęza Wrocław pokonała we własnej hali turecki Agu Spor Kayseri 73:68 (22:16, 20:14, 14:28, 17:10). Zespół z Dolnego Śląska ma komplet zwycięstw na koncie i pewny awans do kolejnej rundy rozgrywek.

PE koszykarek: Energa Toruń - Piestanske Cajky 66:48

Koszykarki Energi Toruń wygrały na własnym parkiecie ze słowackim zespołem Piestanske Cajky 66:48 (24:10, 8:18, 15:14, 19:6) w piątej kolejce grupy D Pucharu Europy. Była to druga wygrana polskiego zespołu w tych rozgrywkach.

Maciej Rybus nie zagra do końca roku

Piłkarz reprezentacji Polski i Lokomotiwu Moskwa Maciej Rybus nie zagra do końca roku - poinformował w środę PZPN. Powodem jest kontuzja mięśnia uda.

PlusLiga. PGE Skra - Trefl Gdańsk 3:0. Kuriozalna sytuacja w Bełchatowie

Czegoś takiego nie było nigdy. W zaległym spotkaniu pierwszej kolejki PlusLigi zmierzyły się ekipy PGE Skry Bełchatów oraz Trefla Gdańsk. Gospodarze dominowali, ale ostatnią piłkę musieli wygrać dwa razy, a ich przyjmujący Milad Ebadipour także dwukrotnie odbierał nagrodę MVP. Ostatecznie bełchatowianie pokonali przyjezdnych 3:0 (25:23, 25:18, 25:20).

Anderlecht - Bayern Monachium w Lidze Mistrzów NA ŻYWO

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie gra na wyjeździe z Anderlechtem w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Śledź przebieg spotkania z Interią i oceniaj zawodników!

Formuła 1. Robert Kubica nie dla Williamsa?

Agencja Reutera opublikowała informację o testach Roberta Kubicy w Williamsie na koniec sezonu, a co za tym idzie, o polskim kierowcy donoszą największe serwisy sportowe w Europie. Tabloidy jak brytyjski "Daily Mail" czy niemiecki "Bild" piszą o potencjalnym "sensacyjnym powrocie". Ale czy rzeczywiście jest on możliwy? Obeznany w realiach F1 dziennikarz Joe Saward tonuje nastroje.

Liga Mistrzów: CSKA Moskwa - Benfica Lizbona 2-0 w piątej kolejce

Kolejny fatalny mecz Benfiki w Lidze Mistrzów. Ekipa z Lizbony przegrała w środę już piąte spotkanie z rzędu. Poległa w Moskwie z CSKA 0-2 (0-1). Przed ostatnią kolejką Rosjanie zajmują drugie miejsce i mają spore szanse na awans do fazy play-off.

I liga. Ruch Chorzów - Wigry Suwałki 2-2 w meczu 17. kolejki

Ciekawy mecz w Chorzowie. W zaległym spotkaniu Nice I ligi Ruch zremisował dzisiaj z Wigrami 2-2. "Niebiescy" musieli odrabiać straty. Ostatecznie wyrównali na dziesięć minut przed końcem, po trafieniu Mateusza Hołowni. Dla gości oba gole zdobył skuteczny ostatnio Patryk Klimala.

Euroliga koszykarek. Yakin Dogu - Wisła 87:59

Koszykarki Wisły CanPack Kraków przegrały w Stambule z mistrzem Turcji Yakin Dogu Universitesi 59:87 (16:22, 17:22, 5:15, 21:28) w meczu 5. kolejki grupy B. Euroligi. Była to piąta porażka "Białej Gwiazdy" w tych rozgrywkach.

Pięć gorących nazwisk na liście Realu Madryt

​Serwis "Diario Gol" przedstawił listę pięciu zawodników, których do sprowadzenia wytypował Florentino Perez, prezes Realu Madryt. Jak zawsze w przypadku "Królewskich", chodzi wyłącznie o najgorętsze obecnie nazwiska na rynku.

Dwa odloty byłej gwiazdy Benfiki

Znany z występów na europejskich boiskach Oscar Cardozo był zarówno bohaterem i antybohaterem półfinałowego meczu Copa Sudamericana między jego Libertad i Independiente. Paragwajczyk w pierwszej połowie zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo 1-0, lecz w drugiej dostał czerwoną kartkę, przez co wykluczył się z rewanżu.

MŚ Rosja 2018. Edgardo Bauza zwolniony z Arabii Saudyjskiej

Po niewiele ponad dwóch miesiącach od zatrudnienia, selekcjoner reprezentacji Arabii Saudyjskiej Edgardo Bauza został zwolniony - poinformowała tamtejsza federacja piłkarska. Argentyńczyk poprowadził ten zespół jedynie w pięciu meczach towarzyskich.

Everton. Po 11 miesiącach Yannick Bolasie wznowił treningi

Skrzydłowy Evertonu Yannick Bolasie w środę po raz pierwszy od 11 miesięcy trenował z drużyną "The Toffees". Kongijczyk od grudnia ubiegłego roku pauzował z powodu zerwania więzadła krzyżowego w prawym kolanie.

Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa, Górnik Zabrze i Lechię Gdańsk

Komisja Ligi ukarała Legię Warszawa, Górnik Zabrze i Lechię Gdańsk za zachowania kibiców w czasie 16. kolejki ligowej. Najsurowiej ukarany został stołeczny klub, którego kibice nie zobaczą na żywo żadnego z pozostałych meczów wyjazdowych sezonu zasadniczego.

Columbus i Toronto z bramkami czekają do rewanżu

Zapraszamy do obejrzenia skrótu pierwszego meczu finału Konferencji Wschodniej MLS między Columbus Crew i Toronto FC. Bramek w tej rywalizacji zabrakło, nie oznacza to jednak, że zabrakło emocji i ciekawych akcji. Obie drużyny na murawę wróciły po 16 dniach przerwy.

Филиал № 4 ОСФР по Москве и Московской области информирует: С начала года более 4,7 тысячи жителей Московского региона оформили страховую пенсию в автоматическом режиме на портале госуслуг

Sounders zdobyli Houston i są jedną nogą w finale

Zobacz skrót meczu play-off MLS, finał Konferencji Zachodniej, między Houston Dynamo i Seattle Sounders. Gracze z północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych zdobyli największe miasto Teksasu, wygrali tam 2-0 i jeżeli w rewanżu na własnym boisku dopełnią formalności, to znajdą się w wielkim finale rozgrywek. Zespół Sounders objął prowadzenie w 11. minucie po golu Gustava Svenssona. Gospodarze od 28. minuty grali w dziesiątkę, kiedy czerwoną kartkę, za faul w polu karnym, zobaczył Jalil Anibaba. Читать дальше...

Варвара Грачёва

Осталась в одиночестве: Андреева победила Грачёву и вышла в четвертьфинал «Ролан Гаррос», Медведева остановил де Минор

В Красноярске заврешился III Межрегиональный фестиваль-конкурс «Сибирь. TERRA MAGICA»