Ноябрь
2017

Новости за 26.11.2017

PHL. Wysokie zwycięstwo GKS Tychy

Hokeiści GKS Tychy rozgromili u siebie Naprzód Janów 9-2 w meczu 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Jakub Witecki.

RB Lipsk. Ralf Rangnick przedłużył umowę

Dyrektor sportowy i główny architekt sukcesu RB Lipsk, Ralf Rangnick przedłużył umowę z klubem do 2021 roku. 59-latek pracuje w Lipsku od 2012 roku.

El. MŚ koszykarzy. Litwa - Polska 75:55

Polscy koszykarze przegrali w Kłajpedzie z Litwinami 55:75 (17:13, 8:25, 14:18, 16:19) w swoim drugim meczu w kwalifikacjach mistrzostw świata. W piątek "Biało-Czerwoni" pokonali Węgrów 70:60.

Celtic Glasgow zdobył Puchar Ligi Szkockiej

To był osobliwy tydzień piłkarzy Celticu. W środę pojechali do Paryża i z tamtejszym PSG dostali potężne lanie 1-7 w Lidze Mistrzów, jednak szybko podnieśli się po tamtej porażce i w niedzielę wygrali 2-0 z Motherwell w finale Pucharu Ligi Szkockiej. Dla drużyny z Glasgow było to trzecie krajowe trofeum zdobyte w tym sezonie.

Bijatyka pseudokibiców w Bułgarii

Do ogromnej bijatyki doszło w niedzielnym meczu ligi bułgarskiej Łokomotiw Płowdiw – CSKA Sofia. Przed końcem pierwszej połowy miejscowi kibole wdarli się na bieżnię otaczającą murawę i starli się z przyjezdnymi, którzy zniszczyli siatkę ochronną. Spotkanie zostało wznowione po 20-minutowej przerwie. CSKA wygrało 1-0.

PlusLiga. Andrzej Wrona: Nie pozwoliliśmy rywalom rozhulać się w ataku

Kapitan ONICO Warszawa Andrzej Wrona podkreślił, że w jego drużynie dobrze funkcjonował system blok-obrona, co znacząco przyczyniło się do zwycięstwa nad Jastrzębskim Węglem 3:0 w meczu PlusLigi. "Nie pozwoliliśmy im rozhulać się w ataku" - podsumował.

PŚ w biathlonie. 14. miejsce Polski w sztafecie mieszanej

Reprezentacja Polski zajęła 14. miejsce w sztafecie mieszanej 2x6 + 2x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. "Biało-Czerwoni" wystąpili w składzie Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek. Triumfowała Norwegia.

Puchar Davisa. 10. triumf Francuzów

Francuscy tenisiści po raz dziesiąty wywalczyli Puchar Davisa. "Trójkolorowi" wygrali z Belgami 3:2 w finale Grupy Światowej, który rozgrywany był na stadionie piłkarskim w Lille.

SSC Napoli. Maurizio Sarri: Starcie z Juventusem ważne dla kibiców

W Serie A trwa w najlepsze walka o pozycję lidera. W sobotę Inter pokonał Cagliari i przez kilkanaście godzin prowadził w tabeli, ale dzień później Napoli odzyskało miejsce, zwyciężając w starciu z Udinese. Teraz "Azzurrich" czeka walka z Juventusem. – Ten mecz może mało znaczyć dla układu tabeli, ale jest bardzo ważny dla kibiców – powiedział trener Napoli Maurizio Sarri.

1. liga. Ruch Chorzów ostatni na koniec roku

Piłkarze Ruchu Chorzów zakończyli tegoroczne zmagania w 1. lidze na ostatnim miejscu. W 19. kolejce przegrali w Głogowie z Chrobrym 0-1. Szóstą porażkę z rzędu poniosła Olimpia Grudziądz. Już wcześniej było wiadomo, że przerwę zimową jako lider spędzi Chojniczanka Chojnice.

Преступления мигрантов с рынков азербайджанского олигарха Года Нисанова продолжают шокировать Москву

Ferrari straci długoletniego sponsora głównego

Bank Santander nie odnowi umowy sponsorskiej z Ferrari, legendarnym zespołem Formuły 1 – wynika z doniesień hiszpańskich mediów. W ciągu siedmiu lat współpracy Santander przekazał włoskiej ekipie 280 mln euro.

Mauro Icardi przejdzie do Realu Madryt?

Wyśmienita forma strzelecka Mauro Icardiego, który w tym sezonie ligowym ustrzelił już piętnaście ligowych goli, prowokuje dziesiątki plotek o jego przyszłości i ewentualnym transferze do europejskich gigantów. Nawet tego największego, czyli Realu Madryt. Sam zawodnik jednak możliwość przeprowadzki na Santiago Bernabeu kategorycznie wyklucza.

Bayern Monachium. James Rodriguez miał wstrząs mózgu

Bayern Monachium poinformował, że dwóch piłkarzy ucierpiało w przegranym (1-2) spotkaniu Bundesligi z Borussią Moenchengladbach. James Rodriguez i Juan Bernat nie będą trenować przez kilka dni. Pierwszy z wymienionych doznał wstrząśnienia mózgu po starciu z obrońcą rywali.