Декабрь
2017

Новости за 07.12.2017

Liga Siatkówki Kobiet. Maret Balkenstein–Grothues opuściła Police

Skrzydłowa siatkarskiej reprezentacji Holandii po trzech miesiącach treningów w Chemiku Police w środę 6 grudnia opuściła klub, wyjechała z Polski i za pośrednictwem CEV będzie się domagała rozwiązania kontraktu z klubem mistrzyń Polski.

Wpadka Pawła Olkowskiego w meczu z Crveną Zvezda w Lidze Europejskiej. Wideo

W 22. minucie meczu Crvena Zvezda - FC Koeln gospodarze wyszli na prowadzenie 1-0 po golu strzelonym przez Slavoljuba Srnicia. Winnym straconej bramki był m.in. Paweł Olkowski. Polski obrońca FC Koeln źle się ustawił i pozwolił rywalowi zagrać piłkę w pole karne, gdzie czekał już Srnić. Liga Europy na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

LE. Dynamo Kijów - FK Partizan 4-1. Cały mecz Tomasza Kędziory

W ostatnim meczu grupy B Ligi Europejskiej Dynamo Kijów pokonało 4-1 (3-1) FK Partizan. Oba stołeczne zespoły już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/16 finału rozgrywek, toteż stawką czwartkowej konfrontacji było pierwsze miejsce. Pełne spotkanie na prawej stronie defensywy gospodarzy zanotował Tomasz Kędziora.

Liga Europejska. Pogromca Legii - Sheriff Tyraspol poza fazą pucharową

Stałe fragmenty gry były kluczem do wygranej FC Kopenhagi nad Sheriffem Tyraspol 2-0 w meczu, który decydował o awansie do fazy pucharowej z grupy F Ligi Europy. Na pierwszym miejscu rywalizację zakończył Lokomotiw Moskwa, zwyciężając na wyjeździe Zlinę 2-0.

FC Kopenhaga - Szeriff Tyraspol 2-0. Badibanga zmarnował rzut karny. Wideo

Szeriff Tyraspol miał idealną okazję na złapanie kontaktu z FC Kopenhaga w 78. minucie meczu. Wówczas do rzutu karnego podszedł Ziguy Badibanga. Jednak Belg zamiast do siatki, trafił w słupek. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Kopenhaga 2-0. Liga Europejska na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

FC Kopenhaga - Szeriff Tyraspol. Jairo wyleciał z boiska. Wideo

W 71. minucie meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej FC Kopenhaga - Szeriff Tyraspol piłkarz gości Jairo brutalnie zaatakował Zecę. Brazylijczyk w ogóle nie był zainteresowany piłką, chciał tylko uszkodzić przeciwnika. Sędzia nie miał wątpliwości i wyrzucił Jairo z boiska. FC Kopenhaga wygrała 2-0. Liga Europejska na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Mordercze rzuty rożne dały prowadzenie FC Kopenhaga. Wideo

W ciągu trzech minut drugiej połowy FC Kopenhaga w podręcznikowy sposób wykonała dwa rzuty rożne. Piłkarze Sheriffa zachowywali się jak dzieci we mgle, co gospodarze skrzętnie wykorzystali i wyszli na prowadzenie 2-0. Pierwszego gola strzelił Pieros Sotiriou, a drugiego Michael Luftner. Liga Europy na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Liga Siatkówki Kobiet. Niepokonany ŁKS lepszy w derbach Łodzi

Siatkarki ŁKS Commercecon pokonały 3:0 (25:12, 25:21, 25:21) drużynę Grot Budowlani w rozegranych w czwartek derbach Łodzi. Zrewanżowały się rywalowi zza miedzy za dwie wysokie porażki w poprzednim sezonie i objęły prowadzenie w tabeli ekstraklasy.

FC Kopenhaga - Szeriff Tyraspol. Ante Kulusić chciał nabrać sędziego. Wideo

Ante Kulusić chciał zabłysnąć sprytem, ale nikt nie nabrał się na jego "popis". W 44. minucie piłkarz Szeriffa próbował ręką skierować piłkę do siatki. Wszystko zauważył sędzia i ukarał go żółtą kartką. Pierwsza połowa meczu FC Kopenhaga - Szeriff Tyraspol zakończyła się bezbramkowym remisem. Liga Europejska na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Cristiano Ronaldo po raz piąty zdobywcą Złotej Piłki

Cristiano Ronaldo zdobywcą Złotej Piłki za rok 2017 - ogłosił magazyn "France Football" na gali w Wieży Eiffla w Paryżu. Portugalczyk po raz piąty triumfował w tym prestiżowym plebiscycie, dzięki czemu wraz z Lionelem Messim mają najwięcej wygranych Złotych Piłek w historii futbolu.

Niesamowity sezon Rafaela Nadala. Wideo

Rafa Nadal będzie bardzo dobrze wspominać rok 2017. Hiszpan wygrał po raz dziesiąty Rolanda Garrosa, triumfował również w US Open, dzięki czemu ma na koncie już 16 tytułów wielkoszlemowych.

Reprezentant Kamerunu w Legii Warszawa?

Czyżby mistrz Polski już szykował pierwsze zimowe zbrojenia? Czeskie media podają, że na celowniku Legii Warszawa znalazł się piłkarz Sparty Praga Georges Mandjeck.

Shaun Murphy zdeklasował Waldena w UK Championship. Wideo

Shaun Murphy nie miał żadnych problemów w starciu z Rickym Waldenem w 1/8 finału turnieju UK Championship. Murphy wygrał 6:1. W ćwierćfinale zmierzy się z Markiem Kingiem. UK Championship na żywo w Eurosporcie i Eurosport Playerze.

Defensywny kryzys Realu Madryt przed meczem z Sevillą

Trener Realu Madryt Zinedine Zidane w spotkaniu z Sevillą w sobotę w 15. kolejce Primera Division nie będzie mógł skorzystać z zawieszonych za kartki Sergio Ramosa i Daniego Carvajala oraz kontuzjowanego Raphaela Varane’a. Ten ostatni doznał urazu w środowym spotkaniu przeciwko Borussii Dortmund w Lidze Mistrzów.

Poważne problemy finansowe Rubina Kazań

Jak informują angielskie media poważne kłopoty finansowe przeżywa rosyjski klub Rubin Kazań. Mistrzowie Rosji z 2008 i 2009 roku nie płacą swoim piłkarzom od czterech miesięcy.

Marcin Prachnio w UFC. Będzie nokautował?

Marcin Prachnio dołączył do największej organizacji MMA. Debiut polskiego zawodnika będzie miał miejsce 24 lutego na UFC on FOX w Orlando. Po drugiej stronie oktagonu stanie Jake Collier.

Отделением СФР по Москве и Московской области в 2024 году выдано решение о финансовом обеспечении предупредительных мер 323 страхователям на сумму более 129 миллионов рублей

Pjongczang 2018. Niepewny start amerykańskich sportowców

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest coraz bardziej napięta, co może mieć duży wpływ na kształt poszczególnych reprezentacji podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Decyzją MKOl została wykluczona Rosja, a jedną z ekip, która zastanawia się nad wyjazdem do Korei Południowej są Stany Zjednoczone.

Lech Poznań. Nenad Bjelica: Mogę być zawsze na trybunach

- Trzeba nauczyć się chorwackiego, a potem napisać, jak jest - tak trener Lecha Poznań Nenad Bjelica komentuje wpis arbitra Bartosza Frankowskiego do pomeczowego protokołu po spotkaniu "Kolejorza" z Piastem. Chorwacki szkoleniowiec został wtedy wysłany na trybuny, a z trybun obejrzy także kolejne dwa mecze swojej drużyny.

Ryan Day w bombowym stylu rozprawił się z Li Hangiem. Wideo

Tak powinno się wygrywać. W najważniejszym frejmie meczu 1/8 finału UK Championship Ryan Day grał jak z nut, zdobył 138-punktowego brejka i pokonał Chińczyka Li Hanga 6:5. W ćwierćfinale Day zmierzy się ze zwycięzcą starcia Mark Joyce - Lyu Haotian.

MŚ piłkarek ręcznych. Bożena Karkut: Polki są sobie same winne

Po porażce z Węgierkami 28-31 Bożena Karkut stwierdziła, że Polki są sobie same winne, iż straciły już szanse na awans do 1/8 mistrzostw świata piłkarek ręcznych. „Nie widziałam w oczach dziewczyn determinacji” – dodała była reprezentantka kraju.

Philipp Lahm zostanie honorowym kapitanem reprezentacji Niemiec

Philipp Lahm w piątek zostanie szóstym w historii honorowym kapitanem reprezentacji Niemiec. Były kapitan Bayernu Monachium, który niedawno zakończył karierę, w 2014 roku wygrał z drużyną narodową mistrzostwa świata. W reprezentacji także pełnił rolę kapitana.