Sport w INTERIA.PL
2023

Новости за 07.09.2023

Lewandowski wytoczył potężne działa. Terapia szokowa zakończona bólem

Przed zgrupowaniem reprezentacji Polski Robert Lewandowski "wytoczył potężne działa" udzielając głośnego wywiadu. Miała to być terapia szokowa, która uzdrowi całą naszą kadrę, a przy okazji i Polski Związek Piłki Nożnej. Leczenie skończyło się jednak na bólu, z jakim zrodziło się zwycięstwo z Wyspami Owczymi. Jesteśmy drużyną... nijaką, która wciąż nie została zbudowana i wciąż nie ma charakteru. Dublet Roberta Lewandowskiego nie może zamazać tej trudnej rzeczywistości.

Lewandowski ratuje kadrę przed dramatem. Zobacz aktualną tabelę polskiej grupy

Reprezentacja Polski pokonała 2-0 Wyspy Owcze na PGE Narodowym. Obie bramki dla zwycięzców zdobył po przerwie kapitan Robert Lewandowski. W rozgrywanym równolegle meczu Czechy zremisowały z Albanią 1-1. Po czterech meczach w eliminacjach Euro 2024 "Biało-Czerwoni" mają na koncie sześć punktów i awansowali z czwartej na trzecią lokatę w tabeli grupy E. W niedzielę gramy w Tiranie z Albanią.

Pokaz niemocy, Polacy wygwizdani. Nagle Lewandowski wkroczył do akcji

Trzy punkty, niesmak i dwie bramki Roberta Lewandowskiego - tak w skrócie podsumować można czwartkowy mecz reprezentacji Polski w Wyspami Owczymi. "Biało-Czerwoni" wygrali 2:0 po dublecie swojego kapitana, lecz ich gra długo nie przekonywała. Ba, nasi piłkarze schodzili na przerwę przy potężnych gwizdach kibiców. Ostatecznie wywalczyli zwycięstwo, lecz nie sposób przyjąć tego wyniku - delikatnie rzecz ujmując - z szerokim uśmiechem a twarzy.

Nadeszły zaskakujące wieści dla Polski. Tym razem z Pragi. Można się obawiać

Mieli Czesi wszystko w swoich rękach - okazje bramkowe, przewagę i prowadzenie po bramce niemal wyrwanej siłą z powtórek VAR. A jednak nie zdołali pokonać Albanii, która raz jeszcze pokazała pazur w eliminacjach. Paradoksalnie więc ten trudny wieczór kończy się udanie dla Polski - wynik 1:1 w Pradze między Czechami a Albanią to istotna wiadomość dla biało-czerwonych przed meczem w Tiranie.

Krychowiak wyśmiany przez polskich kibiców. Wymowne pożegnanie przez trybuny

Grzegorz Krychowiak po blisko rocznej przerwie wrócił do reprezentacji Polski i zagrał w wyjściowym składzie przeciwko Wyspom Owczym. Z tego spotkania zostanie zapamiętany głównie przez pryzmat fatalnego kiksu pod koniec pierwszej połowy, który już staje się pożywką dla twórców memów. Gdy schodził z boiska w 80. minucie - żegnały go gwizdy. Dokąd zmierza reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santosa? I jaki właściwie pomysł na nią ma portugalski szkoleniowiec?

Wielkie przełamanie Lewandowskiego. Wreszcie gole kapitana na Narodowym! [WIDEO]

Robert Lewandowski bardzo długo kazał czekać na bramkę swojego autorstwa na PGE Narodowym. W 73. minucie spotkania z Wyspami Owczymi podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i wykorzystał rzut karny, dając "Biało-Czerwonym" prowadzenie. Dziesięć minut później podwyższył rezultat po zagraniu Karola Świderskiego. Poprzednio gola na tym stadionie "Lewy" strzelił ponad dwa lata temu - dokładnie 2 września 2021 roku.

Wyjątkowy dzień dla Anny Lewandowskiej. Zwróciła się do kibiców

7 września to niezwykle ważny dzień dla Anny Lewandowskiej. Tego dnia "królowa polskich WAGs" kończy bowiem 35 lat. Z tej okazji trenerka fitness od rana przyjmuje życzenia urodzinowe od rodziny, znajomych oraz kibiców. Teraz małżonka kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym zwróciła się bezpośrednio do internautów.

Kibice mają już dość. Gwizdy i wyzwiska na Narodowym

Schodzących na przerwę piłkarzy reprezentacji Polski żegnały gwizdy zgromadzonych na nim kibiców. Dało się też słyszeć mało cenzuralne okrzyki. Kibice dali upust swojej złości i rozczarowaniu. Przed przerwą, po bardzo słabej grze, Polacy remisowali z autsajderem 0-0.

Gwiazdor Formuły 1 wystąpi na Eurowizji? "Jestem gotowy"

Charles Leclerc to człowiek wielu talentów. Monakijczyk od lat występuje bowiem w zawodach Formuły 1 jako kierowca Ferrari, a w wolnych chwilach tworzy muzykę. 25-latek na wieść o tym, że jego kraj po 18 latach nieobecności może znów wrócić do rywalizacji na Konkursie Piosenki Eurowizji, nie mógł powstrzymać się od komentarza. W mediach społecznościowych opublikował krótki wpis, którym dał do zrozumienia, że Monako... może rozważać go jako reprezentanta podczas tego konkursu.

Mistrzostwa Europy jak lekcje w-f. W tym szaleństwie jest jednak metoda

Pięć meczów, z których trzy miały wygląd i temperaturę sparingu, o ile nie mocniejszego treningu. Mistrzostwa Europy siatkarzy w swej pierwszej fazie znalazły się pod mocnym ostrzałem krytyków, którzy zarzucają im, iż przypominają raczej lekcje w-f niż poważny turniej. Dowodem na to są chociażby mecze Polski z Macedonią, Danią czy Czarnogórą. W takiej krytykowanej konstrukcji turnieju jest jednak pewien pomysł.

Protest na Narodowym nie doszedł do skutku. Kibice nie spełnili groźby

Po ostatnich aferach w PZPN-ie oraz w obliczu blamażu z Mołdawią część środowisk kibicowskich głośno zapowiadała bojkot najbliższego domowego meczu kadry. Akcja "Pusty Stadion" nie doszła jednak do skutku. Dziś z PGE Narodowego kadrowiczów wspiera ponad 50 tysięcy kibiców. Liczba widzów przewyższa nawet... ludność całych Wysp Owczych.

Santos zebrał cięgi już przed pierwszym gwizdkiem. Hajto nie miał cienia litości

Nie ma łatwego życia Fernando Santos w ostatnich miesiącach. Do tej pory bywał krytykowany najczęściej po zakończonym występie reprezentacji Polski. Ewentualnie w trakcie gry. Teraz zbiera niepochlebne recenzje już przed pierwszym gwizdkiem. Tak stało się przy okazji eliminacyjnego meczu z Wyspami Owczymi. Selekcjonera na antenie Polsatu Sport skrytykował Tomasz Hajto. Poszło o kształt wyjściowej jedenastki "Biało-Czerwonych".

Były reprezentant Polski uderzył w decyzję Nikoli Grbicia. To go mocno zdziwiło. "Dlaczego?"

Polscy siatkarze z kompletem zwycięstw zakończyli fazę grupową mistrzostw Europy i przenieśli się już do Bari, gdzie rozegrają spotkanie o ćwierćfinał turnieju. Nikola Grbić w ostatnich spotkaniach często rotował składem i dawał szanse wszystkim zawodnikom, ale na niektórych pozycjach rzadziej decydował się na zmiany. Zwrócił na to uwagę Damian Wojtaszek, który w "Misji Sport" ocenił decyzję serbskiego szkoleniowca.

Polska przed wielką szansą. Może być drugi koszyk, to otwiera nam drogę

Wyniki kończących się właśnie w Azji mistrzostw świata w koszykówce sprawiają nie tylko, że Polska zna już możliwych rywali w decydującej fazie eliminacji olimpijskiej przed igrzyskami w Paryżu. One także wskazują nam, w którym koszyku mogą znaleźć się polscy koszykarze przed losowaniem tych kwalifikacji. Jest szansa na drugi koszyk, co przy dobrym losowaniu może dać Polsce niepowtarzalną szansę.

Szczere wyznanie Mariusza Pudzianowskiego. Mówi o problemach ze zdrowiem

Mariusz Pudzianowski po przegranej walce z Arturem Szpilką w porównaniu do swojego rywala niewiele udzielał się w mediach społecznościowych. Podczas gdy były pięściarz zapowiedział już powrót do oktagonu, "Pudzian" ograniczał się jedynie do sporadycznego publikowania w sieci swoich zdjęć. Jak się okazuje, za "tajemniczym" z pozoru zachowaniem stał bardzo ważny powód. 46-latek zdradził teraz, że w ostatnim czasie nie mógł trenować z powodu... problemów z kolanem.

Potężny problem Lewandowskiego. Ta wiadomość przygniata nawet jego największych fanów

Robert Lewandowski pozostaje najlepszym strzelcem w niedługiej historii PGE Narodowego w Warszawie. W 30 dotychczasowych występach na tym obiekcie zdobył 27 bramek. Sęk w tym, że do siatki rywala nie trafił tam od ponad dwóch lat. Jego snajperska niemoc trwa dokładnie 549 minut. Czy kapitan drużyny narodowej przełamie impas w starciu z Wyspami Owczymi? Wydaje się, że nie ma na to lepszego momentu. To on przed kilkoma dniami mówił o braku charakteru i odpowiedzialności za wynik, wskazując kolegów z zespołu. Читать дальше...

Fernando Santos wybrał skład na Wyspy Owcze. Jest miejsce dla Krychowiaka

Fernando Santos wybrał jedenastkę reprezentacji Polki na mecz z Wyspami Owczymi w eliminacjach Euro 2024, który odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Znalazł się w niej ostatnio pomijany Grzegorz Krychowiak. Dla "Biało-Czerwonych" to bardzo ważny moment, ponieważ obecnie zajmują dopiero czwarte miejsce w grupie E, gdzie zanotowali jedno zwycięstwo w trzech meczach. W niedzielę Polacy zagrają na wyjeździe z Albanią.

Rozmowa Interii. Trener mówi o pracy w nowym klubie. To musi zrobić

Dziennikarz Interii, Mateusz Wróblewski w rozmowie z Piotrem Baronem wspominają lata świetności w Lesznie. Baron potwierdził, że jego nowym pracodawcą będzie FNS KS Apator Toruń. Co musi zrobić, by toruński klub był ponownie największym graczem na żużlowej mapie? O tym w naszym programie

Mało kto zwrócił uwagę. Ostrzeżenie dla Polski przyszło kilka dni temu

Zaledwie kilka dni przed meczem eliminacji mistrzostw Europy między Polską a Wyspami Owczymi przyszła istotna informacja. Oto bowiem nisko notowane Wyspy Owcze idą w górę i właśnie odniosły bodaj największy sukces w dziejach swego futbolu. Polska z kolei targana jest kryzysami, które piętrzą się po klęsce z Mołdawią. Z Mołdawią, którą Wyspy Owcze ogrywają. Mecz Polska - Wyspy owcze rozpocznie się w czwartek o godz. 20.45.

Dlaczego akurat Wyspy Owcze mają reprezentację, a inni nie

To może dziwić - wszak Wyspy Owcze nie są niepodległe, a mieszkańców mają tyle, co podwarszawskie Legionowo. Dlaczego zatem tak mały i pozbawiony niepodległości archipelag ma prawo wystawiać swoją drużynę w eliminacjach dużych imprez? Ich przypadek jest dość niezwykły. Polska zmierzy się z Wyspami Owczymi w czwartek o godz. 20.45 w meczu, który ma dla niej ogromne znaczenie.