Sport w INTERIA.PL
2023

Новости за 12.09.2023

Niemcy wyrzucili selekcjonera i wstali z kolan. Wicemistrzowie świata pokonani, nowy początek?

Reprezentacja Niemiec w końcu się przełamała! W spotkaniu towarzyskim z Francją gospodarze przyszłorocznego Euro wygrali 2:1 i zakończyli fatalną serię pięciu kolejnych spotkań bez zwycięstwa. Na ławce trenerskiej naszych zachodnich sąsiadów zasiadł Rudi Voeller, który jednak sam twierdzi, że była to jednorazowa sytuacja. Najgorętsze pytanie w niemieckim futbolu brzmi więc: kto poprowadzi drużynę w kolejnych spotkaniach?

Serbowie wściekli na polskiego siatkarza. Bardzo gorąco na parkiecie. Gwiazdor rywali skoczył do sędziego

Mecz Polaków z Serbami, którego stawką był półfinał mistrzostw Europy, miał bardzo zacięty przebieg. Niespodziewanie zawodnicy obu zespołów nie skakali sobie do gardeł, ale przynajmniej dwukrotny siatkarze z Bałkanów się wściekali, reklamując nieprzepisowe zagranie ze strony Aleksandra Śliwki. Zwłaszcza druga sytuacja wyglądała na bardzo ekspresyjną, zaś pierwsza została "spacyfikowana" w zarodku.

Trzeba już bić na alarm, poważne kłopoty Magdy Linette. Plan był inny

Magda Linette znów spadnie w rankingu WTA - to efekt kolejnego kiepskiego w jej wykonaniu turnieju, tym razem "pięćsetki" w San Diego. W Kalifornii poznanianka pożegnała się z rywalizacją już w pierwszej rundzie - przegrała z Martą Kostiuk 2:6, 6:7(5). A to dlatego, że 21-latka z Kijowa świetnie realizowała w pierwszym secie założenia, które przygotowała jej polska trenerka Sandra Zaniewska. W drugim zaś Linette nie wykorzystała wielkiej szansy, a rywalce sprzyjała fortuna.

Najstarsza rywalizacja świata. Anglia lepsza w towarzyskiej bitwie

Anglia i Szkocja to odwieczni rywale. Aby uczcić 150. rocznicę pierwszego w historii meczu międzypaństwowego w historii Anglicy i Szkoci zmierzyli się w Glasgow. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali zasłużenie 3-1. Honorowy gol dla Szkocji padł po samobójczym trafieniu Harry'ego Maguire, żaden zawodnik gospodarzy nie oddał celnego strzału na bramkę "Trzech Lwów".

Czas przełamać słoweńską klątwę. Osiem lat upokorzeń. Liczby są dla Polski bezlitosne

Reprezentacja Polski nie lubi grać ze Słowenią. Szczególnie złe wspomnienia polscy kibice mogą mieć, jeśli mowa o pojedynkach między Polską a Słowenią na mistrzostwach Europy. Ostatnie nasze zwycięstwo miało miejsce w październiku 2015 roku. Niebawem minie więc osiem lat od tego wydarzenia. Półfinał tegorocznych mistrzostw Europy to idealny moment, aby przełamać słoweńską klątwę.

Znów gorąco w bałkańskim kotle. Piłkarze zeszli z boiska

Spotkanie eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Rumunią i Kosowem w Bukareszcie zostało przerwane. Goście odmówili gry, po tym jak gospodarze rozwinęli flagę z napisem "Kosovo je Srbija". Rumunia nie uznaje Kosowa, a w bałkańskim kotle znów zaczyna wrzeć. Po kilkudziesięciu minutach mecz został wznowiony.

Poruszające obrazki. Djoković we łzach, tak Belgrad witał swojego mistrza

Novak Djoković we wtorek świętował w rodzinnym Belgradzie swój ostatni sukces, czyli wygranie US Open w Nowym Jorku. Na powitanie serbskiego tenisisty, który po raz 24. triumfował w turnieju wielkoszlemowym, reprezentacji koszykarzy, która zdobyła srebrny medal mistrzostw świata, a także koszykarzy 3x3, którzy wywalczyli mistrzostwo Europy, przybył wielotysięczny tłum. "Nole" w pewnym momencie po porostu się rozpłakał i znalazł się w ramionach koszykarzy.

Polacy mieli furę szczęścia. Sędzia tego nie widział. Kluczowy błąd w trzecim secie

Reprezentacja Polski w swoim ćwierćfinałowym meczu mistrzostw Europy musiała stawić czoła Serbom. Dwa sety z tego spotkania kończyły się grą na przewagi i z pewnością zapadną kibicom w pamięć. Ostatecznie to Biało-Czerwoni zameldowali się w półfinale. Tego zwycięstwa mogłoby nie być, gdyby nie kluczowy błąd sędziego. Według Marcina Możdżonka Kamil Semeniuk dotknął siatki przy bloku, dającym nam zamknięcie trzeciego seta. Arbiter tego nie widział, a Serbowie nie mieli opcji sprawdzenia.

Legenda polskiego boksu uderza w polskich piłkarzy. "Miarka się przebrała"

Ewa Piątkowska po raz kolejny postanowiła zabrać głos na temat piłkarskiej reprezentacji Polski. Po kolejnej już porażce "Biało-Czerwonych" w eliminacjach do mistrzostw Europy 2024 była pięściarka nie gryzła się w język i w rozmowie z Faktem skrytykowała postawę Roberta Lewandowskiego i spółki. "Przed meczem z Albanią spodziewałam się porażki reprezentacji Polski. To nie było dla mnie zaskoczeniem" - przyznała wprost.

Ależ czujność Nikoli Grbicia w ćwierćfinale. Trener Polaków zareagował natychmiast

Kibice na długo zapamiętają trzeci set meczu Polska - Serbia (3:1) w ćwierćfinale mistrzostw Europy, w którym nasi zawodnicy pokonali swoich rywali 36:34. W trakcie gry na przewagi nie lada czujnością popisał się w pewnym momencie Nikola Grbić. Selekcjoner polskiej reprezentacji, jak na byłego siatkarza przystało, zareagował w odpowiedni sposób, gdy zobaczył lecącą w jego stronę piłkę.

ME siatkarzy: Polska - Serbia. SKRÓT. WIDEO

Zwycięstwo, które trzeba było wydrzeć rywalom z gardeł. Polscy siatkarze po raz pierwszy w czasie tegorocznych mistrzostw Europy stoczyli z przeciwnikiem zacięty bój. W ćwierćfinale w Bari "Biało-Czerwoni" walczyli z Serbią ponad dwie godziny, ale ostatecznie wygrali 3:1. W nagrodę po raz trzeci z rzędu znaleźli się w strefie medalowej ME. Kluczowa była wygrana w trzecim secie, w którym siatkarze walczyli aż przez 44 minuty.

Wychodzą nowe fakty ws. relacji Shakiry i Pique. Prawnicy mają co robić

Shakira i Pique choć dzięki pomocy sądu rozwiązali kwestię opieki nad dziećmi, byli kochankowie wciąż nie mogą dojść do porozumienia w wielu aspektach dotyczących wychowywania ich pociech. Jeszcze jakiś czas temu hiszpańskie media oznajmiły, że były gracz Barcelony i artystka zakopali topór wojenny. Teraz jednak pojawiły się pogłoski o kolejnych problemach. Sprawy z pewnością nie ułatwia fakt, że Hiszpan i Kolumbijka już od dłuższego czasu nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu.

ME siatkarzy: Polska - Serbia. Piłka meczowa. WIDEO

Ależ błysk Leona w ćwierćfinale Euro. Posłał dwie bomby, Serbowie cierpieli

Wilfredo Leon w mecz ćwierćfinałowy mistrzostw Europy przeciwko Serbii nie wszedł najlepiej, ale później pokazał to, do czego zdążył nas już przyzwyczaić. Zawodnik ten dysponuje piekielnie mocną zagrywką i nie zawahał się jej użyć również w tym spotkaniu. Na początku trzeciego seta (przy stanie 1:1) gwiazda naszej reprezentacji zaliczyła dwa asy serwisowe z rzędu, dając zespołowi bardzo cenne punkty.

FC Porto - Orlen Wisła Płock. Wynik meczu na żywo, relacja live. 1. kolejka Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Orlen Wisła Płock wyjazdowym starciem z FC Porto rozpocznie zmagania w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. "Nafciarze" mają spore nadzieje na co najmniej powtórzenie sukcesu sprzed roku. W zeszłym sezonie ekipa z Płocka po raz pierwszy w swojej historii awansowała do ćwierćfinału. Czy Wisła rozpocznie rozgrywki od zwycięstwa? Zapraszamy na relację na żywo.

Polscy siatkarze przełamali rywali. Mecz "na noże" w ćwierćfinale ME

Co za widowisko w ćwierćfinale Polaków. Niesamowity trzeci set

Polska toczy zażarty bój z Serbią w ćwierćfinale mistrzostw Europy w siatkówce. Niesamowity był trzeci set, który toczył się na przewagi. Ostatecznie "Biało-Czerwoni" zwyciężyli w nim 36:34 i wyszli na prowadzenie 2:1. To była najdłuższa partia podczas tegorocznego turnieju, w żadnym meczu nie zdobyto bowiem tylu punktów. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka w półfinale Słowenia.

Smutne obrazki z Manchesteru. Gwiazdor tenisa pokazał zdjęcia. Kompletne oburzenie

Po zakończeniu amerykańskiego US Open tenisiści mierzą się w turnieju o Puchar Daviesa. Zmagania rozgrywają się w różnych miejscach. Jedną z lokalizacji jest Manchester, gdzie mierzą się ze sobą Szwajcaria oraz Francja. Filmik na swoim Twitterze opublikował Stan Wawrinka, który jest absolutnie oburzony tym, jak wyglądają trybuny podczas spotkań. Obrazki z pewnością obiegną świat.

На борту самолета, летевшего из Москвы в Турцию, из-за жары погибла кошка якутского пилота

Sędzia meczu Albania - Polska objęty śledztwem. Nie tylko on

Jose Maria Sanchez Martinez, arbiter niedzielnego meczu pomiędzy Albanią a Polską w Tiranie, w eliminacjach Euro 2024, został objęty śledztwem w sprawie możliwego udziału w korupcji. Zgłoszenie w tej sprawie dotyczy w sumie czterech sędziów piłkarskich z Hiszpanii, a chodzi o tzw. sprawę Negreiry. Poinformował o tym dziennik "El Debate".

Polacy byli pod ścianą. Długie męczarnie z Estonią

Reprezentacja Polski do lat 21 w drugim meczu eliminacji mistrzostw Europy z trudem pokonała w Tallinie Estonię 1:0. Biało-czerwoni bardzo długo bili głową w mur i dopiero w 83. minucie jedyną bramkę zdobył Filip Szymczak.

Po głośnym skandalu wyrzucono ją z klubu. Brytyjka znalazła nową drużynę

Kariera piłkarska Madelene Wright została przerwana na kilka lat po tym, jak w sieci pojawiły się skandaliczne nagrania z udziałem młodej Brytyjki, a jej ówcześni pracodawcy wyrzucili ją z drużyny. Po trzyletniej przerwie od występów 24-latka wróciła do świata futbolu. Karierę sportsmenki łączy teraz jednak z działalnością w social mediach i... platformie internetowej dla dorosłych.

Przełomowe wieści ws. Santosa. A jednak. To już przesądzone

Czy przegrany mecz z Albanią w Tiranie był ostatnim, w którym Fernando Santos poprowadził reprezentację Polski? Wszystko wskazuje na to, że tak. Tomasz Włodarczyk, redaktor naczelny serwisu Meczyki.pl informuje, że Cezary Kulesza podjął już ostateczną decyzję, a w tym momencie trwają ostatnie negocjacje, które mają doprowadzić do... rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.