8
9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 01.08.2020

Złoty But: ostateczna klasyfikacja

Ciro Immobile 36 goli, Robert Lewandowski 34 gole i Cristiano Ronaldo 31 - tak wygląda podium europejskiego Złotego Buta. Włoch w sobotni wieczór jeszcze poprawił swój dorobek bramkowy.

Napoli ograło Lazio

SSC Napoli wygrało 3:1 z Lazio na zakończenie sezonu w Serie A. Do 85. minuty spotkania grał Piotr Zieliński. Na pocieszenie dla pokonanych Ciro Immobile strzelił 36. gola w sezonie i wyrównał rekord Gonzalo Higuaina.

Porażka Juventusu na koniec ligi

W jednym z hitów ostatniej kolejki włoskiej Serie A Juventus Wojciecha Szczęsnego przegrał z Romą 1:3. Choć początek spotkania lepiej ułożył się dla gospodarzy, to z każdą kolejną minutą rosła przewaga gości.

Krychowiak znów doceniony

Grzegorz Krychowiak został wybrany najlepszym piłkarzem Lokomotiwu Moskwa w sezonie 2019/20. W plebiscycie głosy oddawali kibice wicemistrza Rosji, który wprost uwielbiają reprezentanta Polski.

Orzeł ograł Ostrovię

Prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak kończą, a nie jak zaczynają. Z takiego założenia wyszli żużlowcy Orła Łódź, którzy po niemrawym początku meczu z Arged Malesa TŻ Ostrovia, w drugiej fazie zasypali ciosami rywala, wygrywając 52:38.

Kubica wie, co zawiodło w sobotę

Robert Kubica podsumował swój sobotni debiut w DTM. Kierowca Orlen Team ART przyznał, że nie był to dla niego łatwy dzień. Krakowianin razem z ekipą robi jednak wszystko, by niedziela była dla niego bardziej udana.

Puchar Anglii dla Arsenalu

Puchar Anglii po raz 14. w historii dla Arsenalu. W finale Kanonierzy przegrywali z Chelsea, ale potrafili odwrócić losy gry i zwyciężyć 2:1. Dzięki triumfowi w prestiżowych rozgrywkach Arsenal zapewnił sobie występy w Lidze Europy.

COVID a polski sport

Piłkarz Wisły Płock, lekkoatletka i hokeista. Jednego dnia potwierdzono trzy przypadki koronawirusa w polskim sporcie. Profesor Robert Flisiak mówi, że nie jest zaskoczony, ale uważa, że kłopotem nie są stadiony, ale wesela czy rodzinne imprezy.

Pieszczek bohaterem

Krystian Pieszczek po wygranej w 15. biegu w końcu mógł cieszyć się nie tylko z indywidualnego, ale i drużynowego zwycięstwa. Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Abramczyk Polonię Bydgoszcz 46:43.

Oficjalnie: Artur Boruc w Legii Warszawa!

Artur Boruc wrócił do Legii Warszawa po 15 latach przerwy. Jeden z najlepszych polskich golkiperów w historii związał się z mistrzem kraju rocznym kontraktem. Weteran będzie grał z "1" na bluzie i ma być numerem jeden w bramce stołecznego zespołu.

CR7 nie pobije rekordu Juventusu

Cristiano Ronaldo nie znalazł się w kadrze na mecz przeciwko AS Roma, co oznacza, że Portugalczyk nie pobije rekordu Juventusu Turyn w liczbie strzelonych bramek w jednym sezonie Serie A.

Zakażenie na zgrupowaniu polskiej kadry

Złe informacje napływają z Cetniewa. Jedna z uczestniczek zgrupowania w tamtejszym Centralnym Ośrodku Sportu otrzymała pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Bolesne zderzenie Roberta Kubicy z DTM

Robert Kubica zakończył debiutancki wyścig w DTM na czternastym miejscu. Pierwszy występ w niemieckiej serii wyścigowej miał być bolesny dla Polaka i taki też był. Kubica jeszcze przed startem mówił, że ukończy go na końcu stawki.

Krośnieński walec już w akcji

To był prawdziwy pokaz siły. Wilki Krosno zdeklasowały Metalika Recycling Kolejarza Rawicz aż 64:26. Honoru przyjezdnych bronił Jaimon Lidsey, który w pojedynkę zdobył blisko połowę punktów swojego zespołu.

Ostatni trening F1 dla Bottasa

W sobotę znacząco ochłodziło się na torze Silverstone, a takie warunki zaczęły sprzyjać Mercedesowi. Ostatni trening przed GP Wielkiej Brytanii padł łupem Valtteriego Bottasa. Problemy z bolidem miał Alexander Albon.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Ekstraklasie

Jeden z piłkarzy Wisły Płock otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. To pierwszy przypadek stwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 u zawodnika PKO Ekstraklasy.

Artur Boruc przez rok w Legii

Artur Boruc ma podpisać umowę z Legią do czerwca 2021. Były bramkarz reprezentacji Polski od razu ma zacząć treningi. Nie wyjedzie na urlop.