SportoweFakty.wp.pl
2020

Новости за 24.10.2020

PL. Liverpool pokonał Sheffield United

Po dwóch meczach bez wygranej Liverpool sięgnął po trzy punkty 2:1 pokonując Sheffield United. Jako pierwsi gola zdobyli goście. Gospodarze potrafili jednak odmienić losy spotkania.

Wygrana PSG zgodnie z planem

Paris Saint-Germain odkuło się po porażce w Lidze Mistrzów i pewnie pokonało Dijon 4:0 w meczu francuskiej Ligue 1. Dzięki wygranej awansowało na pozycję lidera tabeli. Obie ekipy zaprezentowały przyjemny dla oka futbol.

Tabela: Legia zmarnowała szansę

Legia Warszawa wygrywając w Szczecinie z Pogonią awansowałaby na pozycję wicelidera. Mistrzowie Polski tylko zremisowali i w lidze plasują się na 5. pozycji.

Piłkarski zakalec z udziałem Legii

Legia Warszawa prezentowała się odrobinę lepiej niż Pogoń, ale rozstrzygnąć pojedynku nie pozwolił jej Dante Stipica. Skończyło się remisem 0:0 i najlepiej o tym meczu zapomnieć.

PL: Man Utd z Chelsea na remis w hicie

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu szóstej kolejki Premier League 2020/2021 zespół Manchesteru United zremisował u siebie z Chelsea FC (0:0).

Rieverderby dla Borussii

Borussia Dortmund długo biła głową w mur i nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę Schalke 04 Gelsenkirchen. To udało się dopiero w 55. minucie. Później gospodarze strzelili jeszcze dwa gole i wygrali Rieverderby 3:0.

Jastrzębie wróciło w dobrym stylu

Jastrzębski Węgiel okazał się wyraźnie lepszy w konfrontacji z Treflem Gdańsk. W wygranym 3:0 meczu długo nie dopuszczał przeciwnika do głosu i dopiero ostatni set był zacięty.

Błysk młodzieży. Real wygrał El Clasico

Po dziesięciu minutach obie drużyny miały już na koncie po golu. W drugiej połowie również padły dwa, ale już tylko dla gości. Real Madryt pokonał na Camp Nou FC Barcelona 3:1 w El Clasico rozegranym w ramach 7. kolejki La Liga.

Hat-trick Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski nie przestaje strzelać. W meczu pomiędzy Bayernem Monachium i Eintrachtem Frankfurt skompletował hat-tricka, a mistrzowie Niemiec wygrali 5:0.

Kolejna wygrana Wisły bez straty gola

Kiepska pierwsza połowa nie zwiastowała tak wysokiej wygranej Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" ograła jednak Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 i zaczyna łapać serię meczów bez porażki i straty gola.

Hamilton z pole position w GP Portugalii

Lewis Hamilton wygrał kwalifikacje do wyścigu F1 o GP Portugalii. Brytyjczyk rzutem na taśmę pokona Valtteriego Bottasa. Różnica między nimi wyniosła 0,102 s. Pozytywnie zaskoczył Charles Leclerc.

Lewandowski pobił kolejny rekord!

Robert Lewandowski - po zdobyciu dwóch bramek w pierwszej połowie meczu z Eintrachtem Frankfurt - został najskuteczniejszym polskim piłkarzem w ligach zagranicznych.

Dudek wciąż narzeka na ból w nodze

- Ciągle odczuwam ból w nodze i wychodzą jeszcze inne rzeczy. Nie chciałem o tym głośno mówić, dlatego kontynuowałem sezon. Teraz staram się o powrót do pełnej sprawności - powiedział Patryk Dudek.

Rozpaczliwa walka Polonii o utrzymanie

Ten sezon w wykonaniu Abramczyk Polonii Bydgoszcz miał wyglądać inaczej. Finalnie skończyło się łataniem dziur w składzie i rozpaczliwą, ale udaną obroną przed spadkiem z eWinner 1. ligi.

Wszystkie oczy na Camp Nou

Leo Messi pogodził się z faktem, że musiał zostać w klubie, że nie gra już z nim Luis Suarez, że trenerem jest gruboskórny Ronald Koeman. Wychodzi na boisko i zapomina o bożym świecie. To może być jego najlepsze El Clasico od dawna.

"Lewy" znów spotka swojego prześladowcę

Dla Roberta Lewandowskiego mecze z Eintrachtem Frankurt nie należą do najłatwiejszych. W zespole Orłów gra jeden z najbrutalniejszych obrońców Bundesligi - David Abraham. Polak i Argentyńczyk nie raz skoczyli sobie do gardeł.

Właściwy nurt Wisły Kraków

- Wierzę, że obraliśmy wreszcie dobry kierunek i że zbudowaliśmy monolit, który potwierdzi to na naszym stadionie - mówi Artur Skowronek. W sobotę, w ramach 8. kolejki PKO Ekstraklasy, jego Wisła Kraków podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała (15:00).

Były mistrz UFC lepszy od "Różala"

Marcin Różalski nie podołał wyzwaniu w walce wieczoru gali Genesis. Płocczanin przegrał po drugiej rundzie z Joshem Barnettem. Zatrzymała go kontuzja.