25
26 27 28 29 30 31

Новости за 02.05.2021

La Liga. Zmarnowany karny Messiego

Pięć bramek padło w meczu Valencii z Barceloną. Wszystkie gole strzelono po przerwie. Ostatecznie wicemistrzowie Hiszpanii wygrali na boisku rywala 3:2. Dwa gole zdobył Lionel Messi, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Ronaldo uratował Juventus przed wpadką

Juventus przegrywał przez prawie całe spotkanie z Udinese Calcio i nie stwarzał sytuacji podbramkowych. Przed porażką uratował go Cristiano Ronaldo, który dwoma strzałami w końcówce doprowadził do wyniku 2:1.

Srebro polskiej sztafety 4x100!

Polska sztafeta 4x100 metrów kobiet zdobyła srebrne medale podczas nieoficjalnych mistrzostw świata Chorzów 2021 w biegach rozstawnych.

Kompromitacja ekipy Krychowiaka i Rybusa

Nie tak miał wyglądać hit Premier Ligi dla Lokomotiwu Moskwa. Zespół, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, przegrał z Zenitem Sankt Petersburg aż 1:6 i stracił szansę na mistrzostwo Rosji. Tytuł wywalczył właśnie Zenit.

Było gorąco. Polacy ledwo odratowani

Holendrzy znowu urządzili polskim szczypiornistom lodowaty prysznic. Po raz drugi pokonali reprezentację Patryka Rombla i zmusili do nerwowego oczekiwania na wyniki z innych grup. Polacy obronili jednak miejsce w mistrzostwach Europy 2022.

Wilki lepsze od Polonii. Szybki Wojdyło!

Nastąpiło aż 80 minut opóźnienia, ale ostatecznie mecz Cellfast Wilków Krosno z Abramczyk Polonią Bydgoszcz doszedł do skutku. Miejscowi powstrzymali Wadima Tarasienkę, mieli szybkich Tobiasza Musielaka oraz Patryka Wojdyłę i wygrali - 51:38.

Zagłębie musi się uzbroić w cierpliwość

- Chciałyśmy zapewnić sobie złoto już w Kobierzycach, ale musimy walczyć dalej - powiedziała Joanna Drabik. MKS Zagłębie Lubin nie wykorzystało szansy na wygraną w regulaminowym czasie gry i musiało uznać wyższość rywalek.

Hit w Manchesterze odwołany!

Niedzielny hit 34. kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem United i Liverpoolem został odwołany. Decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa po protestach kibiców Czerwonych Diabłów przeciwko właścicielom klubu.

Ogromne emocje w finale Pucharu Polski

Trzy gole padły w finale Fortuna Pucharu Polski. Do 81. minuty Arka Gdynia prowadziła z Rakowem Częstochowa 1:0. Wtedy jednak wyrównał Ivi Lopez. Gol na wagę trofeum dla zespołu PKO Ekstraklasy padł w 89. minucie.

Piłkarza BVB czeka operacja

Mateu Morey ten sezon ma już z głowy w wyniku okropnej kontuzji, której doznał w półfinale Pucharu Niemiec. 21-latek już wie, co go czeka w najbliższej przyszłości.

Lewis Hamilton poza zasięgiem rywali

Miał być wielki pojedynek Lewisa Hamiltona z Maxem Verstappenem, a GP Portugalii okazało się popisem w wykonaniu Brytyjczyka. Holender ani przez moment nie miał szansy na wygraną na torze Portimao.

Poznaliśmy nowego mistrza Włoch!

Atalanta BC zremisowała 1:1 w meczu z US Sassuolo, a to oznacza, że nie dogoni przed końcem sezonu Interu Mediolan. Nerazzurri mogą już świętować zdobycie mistrzostwa Włoch po wielu latach oczekiwania.

Triumf w LM końcem kapitalnej drużyny

Drogę po sukces mieli najtrudniejszą z możliwych. Zwycięstwo dał im siatkarz, który marzył tylko o tym, by zakończyć sezon zdrowym. A cała kapitalna drużyna, która wygrała dla ZAKSY siatkarską Ligę Mistrzów, po finale z Trentino przestaje istnieć.

Milik pójdzie za byłym trenerem?

Kolejny klub wkracza do wyścigu po Arkadiusza Milika. Włoskie media informują, że o Polaka powalczy AS Roma, której trenerem w przyszłym sezonie ma być Maurizio Sarri.

Śmierć kolarza. Mamy nowe informacje

- Pod względem technicznym trasa jest bardzo łatwa, ale padał deszcz i było ślisko. Na miejscu działa prokurator - mówi nam Bartosz Huzarski o wypadku w wyścigu amatorów Ślężański Mnich w Sobótce.

ZAKSA straci Nikolę Grbicia?

Nikola Grbić może odejść z ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Jerzy Mielewski z Polsatu Sport donosi, że prezes Sir Sicoma Monini Perugia chciał zapakować... serbskiego szkoleniowca od razu do samochodu po finale.

Polak w raju - tam nie ma koronawirusa

Gra w piłkę, a przy okazji sprzedaje piwo i oranżadę. Michał Przybylski ma jak w raju - żyje z dala od pandemii koronawirusa i liczy na grę w tamtejszej reprezentacji.

Włoskie media pod wrażeniem gry ZAKSY

W finale siatkarskiej Ligi Mistrzów drużyna Itas Trentino musiała uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Włosi nie mają jednak wątpliwości, że to Polacy "zasłużyli na trofeum". "Byli bardziej zdeterminowani" - czytamy w mediach.

Quiz: rozpoznajesz polskie i światowe legendy?

Już jest! Oddajemy w twoje ręce najnowszy zestaw polskich i światowych legend. Tym razem podnosimy nieco poziom. Czy zaliczasz się do grupy wielkich kibiców? To się okaże. Zapraszamy do chwalenia się wynikiem w komentarzu poniżej!

Объект культурного наследия «Фабрика-кухня» горит на севере Москвы

To było mocne wejście do elity

Miał plan, zbudował zespół po swojemu i był mecz, od wielkiej sensacji. Karol Kowalewski przejął CCC Polkowice i namieszał w Energa Basket Lidze Kobiet. - To wszystko jest proces. Jestem zwolennikiem, żeby nasza praca mogła ewoluować - przyznał.

Trudne początki Skorży w Lechu

- Z trudem przychodzi nam zdobywanie bramek, a potem w kuriozalny sposób pozwalamy przeciwnikowi wbić nam dwa gole - mówił trener Maciej Skorża po meczu ze Stalą Mielec, który zespół Lecha Poznań przegrał 1:2 w niewytłumaczalnych okolicznościach.

Prochazka brutalnie znokautował Reyesa

Kapitalny pojedynek w walce wieczoru UFC Vegas 25 stoczyli Jiri Prochazka (28-3-1) i Dominick Reyes (12-3). Czech ciężko znokautował Amerykanina obrotowym łokciem w drugiej rundzie. 28-latek ma otrzymać szansę zdobycia tytułu w wadze półciężkiej.

Vital Heynen: Śliwka zagrał niesamowicie

- ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów, bo w finale miała kogoś, kto wyprowadzał drużynę z trudnych momentów - uważa Vital Heynen. - Tym kimś był Aleksander Śliwka. Grał niesamowicie - ocenia trener reprezentacji Polski.

Bogusław Kaczmarek: Będzie ostro

W finale Fortuna Pucharu Polski faworytem wydaje się Raków Częstochowa. Trener Bogusław Kaczmarek jest jednak daleki od skreślania Arki Gdynia i wskazał okoliczności, które mogą doprowadzić do sensacji.

Jotko przegrał ze Stricklandem w UFC

Sean Strickland (23-3) pokonał jednogłośnie na punkty Krzysztofa Jotkę (22-5) na gali UFC Vegas 25. Seria wygranych Polaka w amerykańskiej organizacji została przerwana. Roczna przerwa nie wyszła na dobre zawodnikowi z Ornety.