Май
2024

Новости за 18.05.2024

Jagiellonia uratowała się w końcówce!

Co to były za emocje w końcówce! Piast prowadził po niesamowitej bombie Michaela Ameyawa i wydawało się, że Jagiellonia wpadnie w ogromne kłopoty. Tymczasem w 90. minucie wynik dla gości uratował Jesus Imaz!

Niespodzianka w Grand Prix Niemiec!

Interesujące i niezwykle wyrównane okazało się Grand Prix Niemiec, które w sobotę po 27 latach ponownie odbyło się w Landshut. W finale wystąpiło dwóch Polaków, na podium stanął jeden. A pierwszy raz w karierze w cyklu wygrał Mikkel Michelsen.

Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix

Bartosz Zmarzlik choć nie wygrał Grand Prix Niemiec w Landshut, to uzyskał awans w klasyfikacji generalnej. Polak zajął drugie miejsce, a w wyścigu o tytuł indywidualnego mistrza świata jest nowym liderem!

Kaczmarek nie zawiodła w Chorzowie

Natalia Kaczmarek wygrała bieg na 400 metrów podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Wydarzeniem dnia był jednak rezultat Filipa Raka na 1500 metrów, który pobił rekord Polski do lat 23.

Klęska Wisły Kraków. Gaśnie nadzieja

Wisła Kraków straciła piłkarza już w 5. minucie, a później straciła jeszcze pięć goli. Biała Gwiazda poniosła porażkę 2:5 z GKS-em Katowice i jest nawet poza miejscami barażowymi na kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego w Fortuna I lidze.

Piękny widok w rankingu po meczu Świątek

Finał turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie padł łupem Igi Świątek, która w finale pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:3. Sprawdź, jak wygląda wirtualny ranking WTA po kolejnej wygranej imprezie przez naszą tenisistkę.

Sabalence błyskawicznie puściły nerwy

Aryna Sabalenka miewa momentami problem z zachowaniem zimnej głowy. Pokazała to podczas sobotniego finału z Igą Świątek w finale turnieju WTA 1000 w Rzymie, kiedy już w czwartym gemie pierwszego seta cisnęła rakietą o kort.

Wielka Iga Świątek! Kolejny tytuł

Iga Świątek triumfatorką turnieju WTA 1000 w Rzymie! Polka - podobnie jak w Madrycie - pokonała w finale Arynę Sabalenkę 6:2, 6:3. Nasza tenisistka rozegrała kapitalne spotkanie o tytuł.

Szalona końcówka meczu Polska - Niemcy!

Hokejowa reprezentacja Polski rozegrała szósty mecz w ramach mistrzostw świata elity. W sobotę w Ostrawie Biało-Czerwoni znów walczyli bardzo ambitnie. Z faworyzowaną drużyną Niemiec zdobyli dwie bramki, ale to nasi zachodni sąsiedzi zwyciężyli 4:2.

Bayern stracił wicemistrzostwo

Po sześciu minutach Bayern Monachium prowadził w Hoffenheim 2:0, ale później zawodnicy chyba uznali, że nie ma sensu dalej się męczyć. Gospodarze doszli do głosu i po kapitalnej drugiej połowie wygrali 4:2, a hat-tricka ustrzelił Andrej Kramarić.

NA ŻYWO Fury vs. Usyk

W sobotę, 18 maja, w Arabii Saudyjskiej dojdzie pojedynku Tysona Fury'ego z Ołeksandrem Usykiem. Stawką tego pojedynku będą cztery pasy mistrzowskie w wadze ciężkiej. Poza tym pozostałe walki Ring of Fire wyglądają wyśmienicie.

Niezwykle cenna wygrana Korony Kielce

Korona wciąż w grze o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Kielczanie pokonali na własnym stadionie Ruch 2:0, przy okazji przerywając serię wygranych Niebieskich.

Holenderskie media w rozpaczy

Reprezentantki Polski nie dały szans Holenderkom w meczu Ligi Narodów. Biało-Czerwony pewnie wygrały 3:0. Zobacz, co po tym spotkaniu napisały holenderskie media.

Polki bezbłędne w Lidze Narodów

Trzy rozegrane mecze i trzy zwycięstwa. Polskie siatkarki bezbłędnie spisują się w pierwszym turnieju siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. W sobotę Biało-Czerwone w trzech setach pokonały reprezentację Holandii.

Wskazali faworyta w walce Usyk - Fury

Wyczekiwana walka Ołeksandra Usyka z Tysonem Furym odbędzie się w Rijadzie. Przed jednym z najlepszych starć ostatnich lat szanse obu zawodników na wywalczenie mistrzostwa świata ocenili w "Super Expressie" Dariusz Michalczewski i Mateusz Masternak.

QUIZ: Rozpoznajesz tych superstrzelców?

To byli i są fantastyczni piłkarze, którzy rewelacyjnie spisywali się w rozgrywkach Ligi Mistrzów (wcześniej Puchar Mistrzów). Rozpoznajesz tych superstrzelców? Udowodnij, rozwiązując nasz quiz.

Fręch nie dała szans Białorusince

Magdalena Fręch zdecydowała na występ w tygodniu poprzedzającym wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2024. Polska tenisistka zainaugurowała w sobotę eliminacje do turnieju WTA 500 w Strasburgu od pewnego zwycięstwa nad Janą Kołodyńską.

Obrońca Jagi był czwarty na świecie

Jetmir Haliti nie zdołał dotąd wywalczyć miejsca w podstawowym składzie Jagiellonii Białystok. W Szwecji reprezentant Kosowa potrafił błysnąć w nietypowy sposób. - Długo traktował futbol jak hobby - mówi WP SportoweFakty dziennikarz ze Skandynawii.

Wielka kasa dla Fury'ego i Usyka

Już tylko godziny pozostały do hitowej walki Ołeksandra Usyka z Tysonem Furym. Po niej na konta gwiazd boksu wpłyną astronomiczne wypłaty.

Захарова: армянам - нота, апшеронцам – «да»

Ich czterech seniorów przerastało rywali

Oceniamy zawodników po meczu 5. rundy PGE Ekstraligi, w którym Betard Sparta Wrocław pokonała u siebie Fogo Unię Leszno (57:33). Niedoścignieni byli w piątek Bewley, Kowalski i Łaguta. Za to gościom zabrakło choćby jednej wyraźnej postaci.

Nie żyje Andriej Kudriaszow

W wieku zaledwie 32 lat zmarł Andriej Kudriaszow. Były żużlowiec, przez dwanaście lat związany z kilkoma klubami z ligi polskiej. Rosjanin posiadający polski paszport przegrał walkę z zaawansowanym rakiem skóry.

Mamy następny siódmy mecz w NBA!

New York Knicks w tej serii mają przewagę, ale Indiana Pacers za każdym razem odpowiadają. I w tym momencie jest remis! Okazuje się, że o wszystkim zadecyduje siódmy mecz.

Red Bull z ogromnymi problemami

Max Verstappen regularnie wypadający z toru, narzekający na bolid i mający problem z tempem. To obrazki, których nie widzieliśmy dawno w F1. Pierwsze treningi przed GP Emilia Romagna ujawniły skalę problemów, jakie na Imoli ma Red Bull Racing.

Sabalenka przejmie królestwo Świątek?

- Widać, że Sabalenka dobrze czuje się na kortach ziemnych - mówi WP SportoweFakty finalista US Open Marcin Matkowski. Czy Polka straci panowanie w swoim królestwie? Mecz Iga Świątek - Aryna Sabalenka w sobotę o godz. 17:00.

W sobotę możemy poznać mistrza Polski

Już w sobotę Jagiellonia Białystok może, po raz pierwszy w swojej historii, zostać mistrzem Polski. Aby do tego doszło, muszą zostać spełnione dwa warunki.