2018

Новости за 07.04.2018

Messi hat-trickom srušio Leganes, ali i rekord Ronaldinha iz 2007. godine

Vijesti.ba

Bila je to, računamo li i sedam susreta s kraja prošle sezone, 38. utakmica Katalonaca da su teren napustili neporaženi. Izjednačili su se tako Messi i društvo s Real Sociedadom i njegovim rekordom između 1979. i 1980. godine! Još im jedan susret treba da postanu apsolutni rekorderi u španskoj Primeri, a priliku za to imaju u sljedećem kolu kod kuće s Valencijom. utf8

Merkel: Naše misli su sa žrtvama i njihovim porodicama

Vijesti.ba

Iz njemačkog Ministarstva unutrašnjih poslova potvrdili su da su prema dostupnim trenutnim informacijama poginule tri osobe, prenosi Spiegel. Istakli su da se među smrtno stradalim nalazi i vozač kombija. Glasnogovornik njemačke policije Andreas Bode izjavio je da je vozač kombija izvršio samobustvo u automobilu. Rekao je da su u automobilu pronađene sumnjive stvari. Preutf8

Puigdemont: Nezavisnost nije jedino rješenje za nas, spremni smo saslušati

Vijesti.ba

Puidgemont poručio Vladi Španije da je vrijeme za dijalog Puidgemont poručio Vladi Španije da je vrijeme za dijalog - Nezavisnost nije jedino rješenje za nas. Spremni smo saslušati - izjavio je Puigdemont danas u Kreuzbergu u Berlinu. Rekao je da ostaje u Njemačkoj do završetka procesa te da se nakon toga želi vratiti u Belgiju. - Želimo bezuslovni dutf8

Mostar SG Staklograd odbranio titulu prvaka BiH: Na ovom nećemo stati!

Vijesti.ba

Rezultat je to predanog rada svih uposlenika kluba, a posebno stručnog štaba i igrača koji su na svojim leđima ponijeli najviše tereta. – Ponosi smo na igrače i na sve uspjehe koje smo ostvarili tokom dvije posljednje godine. Ovo je još jedna potvrda da smo i organizacijski i igrački u ovom trenutku najkvalitetniji u zemlji. I na ovom nećemo stati. Nastavljamo rasutf8

Brkić: Svaka čast momcima na borbi koju su prikazali

Vijesti.ba

Brkić je prvo pohvalio zalaganje Mirze Bašića i Damira Džmhura, rekavši da su imali veliku želju da BiH dođe do historijskog rezultata. “Jako smo zadovoljni ovom pobjedom i ovo će biti prvi put da igramo play-off za plasman u Svjetsku grupu. Svaka čast svim momcima na borbi koju su prikazali, prvo Damir koji je pokazao veliku želju, ali je njegov protivnik bio na visokomutf8

Vukovi odnijeli pobjedu nakon produžetaka

KK Cibona Vip

Košarkaši Cibone nakon produžetaka pobijedili su Alkara rezultatom 88:99 u 22. kolu HT Premijer lige. Vukovi su igrali bez ozljeđenih Tomasa, Bošnjaka i Geramipoora. ” Čestitam svojim momcima i protivniku na jednoj odličnoj utakmici. Mislim da je publika imala što za vidjeti. U produžetku smo pokazali iskustvo i okrenuli rezultat u svoju korist. Imali smo […]

VELIKI INSAJDERSKI IZVJEŠTAJ: JE LI PLENKOVIĆ OTUPIO OTPOR CRKVE? 'Bili smo šokirani, te riječi bile su zbunjujuće, bili smo prisiljeni reagirati...'

Globus

IZNENADNI ZAOKRET - Naravno da smo bili šokirani. Riječi su bile dvosmislene, nejasne i zbunjujuće. I naravno da smo odmah morali reagirati. Jer ako se o Istanbulskoj konvenciji daju četiri vrlo jasne izjave, ako kardinal Bozanić to sve ponovi na uskrsnoj misi, ako laički pokreti citiraju biskupe, kako onda nećemo biti zbunjeni, šokirani nakon intervjua nadbiskupa Puljića. Morali smo reagirati i doslovno demantirati riječi nadbiskupa Puljića u intervjuu za Katolički radio. Jer da nismo ispalo bi da svi biskupi tako razmišljaju. Читать дальше...

Rukometna reprezentacija BiH savladala Crnu Goru

Vijesti.ba

Naš tim je jučer poražen rezultatom 21:18, a današnjom pobjedom revanširali smo se Crnogorcima za poraz u prvom susretu. Selektor Šuman u današnjem meču dao je priliku svim igračima koji su otputovali u Podgoricu. Nakon prvih 30 minuta rezultat na semaforu pokazivao je prednost od 17:13 za naš tim, a u nastavku su rutinski zadržali prednost i na krautf8

Protesti zbog ubistava u Podgorici: "Đe mafija vlada, građanin strada"

Vijesti.ba

Nakon što je tokom prošle sedmice u obračunima kriminalnih grupa u Podgorici nastradalo troje ljudi, od kojih je jedan čovjek bio slučajna žrtva, kao i serije bombaških napada u Podgorici, oko 50 građana danas se okupilo ispred Skupštine Crne Gore u znak protesta zbog narušene sigurnosne situacije. Okupljeni su od Skupštine prošetali do zgradutf8

Prevljak postigao 14. pogodak u sezoni, Mattersburg upisao gostujuću pobjedu

Vijesti.ba

22-godišnjak postigao je novi pogodak za Mattersburg u meču 29. kola Tipico Bundeslige protiv Wolfsbergera. Njegov tim je slavio kao gost 2:0, a u 66. minuti upravo je Prevljak postavio konačan rezultat. Ovo mu je bio već 14. ovosezonski gol u Bundesligi, a upisao je i šest asistencija. U listu strijelaca upisao se i Kenan Kodro, koji je dao pogodak u derbiju između Zurichautf8

Pobjeda košarkaša OKK Sloboda protiv Mladosti, Vogošća bolja od Bošnjaka

Vijesti.ba

Na taj način igrači trenera Ivana Velića osigurali su opstanak u najkvalitetnijoj bh. košarkaškoj ligi. Tuzlaci su dobro otvorili utakmicu, pa su već u 7. minuti pogotkom Josepha Taylora poveli 19:9. Samo nakratko je Mladost dovela do neizvjesnosti, kada je u 19. minuti Stefan Mijović pogodio za 37:34. Međutim, u trećoj četvrtini domaći košarkaši zasuli su ko&utf8

Zakazane tematska i vanredna sjednica Predstavničkog doma

Vijesti.ba

Tematska sjednica zakazana je za 17. aprila, a posvećena je depolitizaciji i budućnosti obrazovanja u FBiH. Vanredna sjednica, planirana za 17. i 18. april, na dnevnom redu ima 17 tačaka, među kojima i nekoliko izmjena i dopuna zakona, navodi portal "Avaz". (Vijesti.ba)

Nema državljana BIH među stradalima u Njemačkoj

Vijesti.ba

Janjetović je istakao da je još rano govoriti da je to konačna informacija, ali da je najbitnije da je diplomatsko-konzularno predstavništvo u Frankfurtu u direktnom kontaktu sa lokalnom policijom u Minsteru. "Otprilke za sat vremena naše predstavništvo će dobiti potpunu informaciju o imenima i kvalifikaciji ovog djela koje još nije potvrđeno kao teroutf8

Njemačka: Napadač Jens R. bio psihički bolesnik, nema dokaza o terorizmu

Vijesti.ba

Kako se navodi, napadač je imao psihičkih problema, ali nikada nije etiketiran kao ekstremista sa nasilnim intencijama. Podsjetimo, tri osobe su izgubile život, a 20 je povrijeđeno u centru Minstera, na sjeverozapadu Njemačke, kada je je kombi uletio u grupu pješaka. Prema riječima portparola policije Andreasa Bodea, šest od 20 povrijeđenih nalazi se u kritičnom stanju. utf8

Ведущие «Авторадио» исполнили в Кремле культовую песню о самой масштабной стройке XX века

Poznat identitet napadača iz Minstera

Vijesti.ba

SLUČAJ OBNOVE STUDENTSKIH DOMOVA NA REVIZIJI EUROPSKE KOMISIJE Zbog izigranog natječaja Hrvatska će morati vratiti čak 220 milijuna kuna?

Globus

SPORNA IZRAVNA POGODBA - Agencija za reviziju sustava provedbe programa Europske unije (ARPA) u svojoj je reviziji sustava odredila financijsku korekciju od 100 posto za projekt obnove studentskih domova “Stjepan Radić” i Cvjetno naselje u Zagrebu, koji je s 220 milijuna kuna financiran iz fondova Europske unije, dok su preostalih 65 milijuna kuna dali Ministarstvo znanosti i Fond za energetsku učinkovitost, potvrdili su nam u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova EU.

Mourinho "ohladio" Guardiolu: United se davio na Etihadu pa srušio City

Vijesti.ba

Josep Guardiola odlučio je odmarati važne prvotimce (De Bruyne, Aguero, Walker, Laporte, Jesus...) kako bi oni što spremniji dočekali uzvratni dvoboj četvrtfinala Lige prvaka s Liverpoolom, a to mu se nije isplatilo. Manchester City mogao je pobjedom osigurati naslov prvaka, porušiti još neke rekorde Premier lige (bio bi to najranije osvojeni naslov), ali s time se nisu slutf8

Harmonija boja i materijala

Globus

Interijer od 60 kvadrata - Interijer u koji vas vodimo stan je u prizemlju veličine 60 četvornih metara s izlazom na vrt što ga čini izuzetno zanimljivim. Uređen je s jako puno detalja, a posebnu pažnju privlači dominantni zid od opeke u kuhinji zbog kojeg je cijeli stan dobio industrijski štih. Odabirom crvene i bijele boje te prirodnog drva stvorena je topla atmosfera, unatoč dominaciji hladnog inoxa u kuhinju. Pogledajte!

Bašić porazio Kovalika, BiH se plasirala u play-off za Svjetsku grupu

Vijesti.ba

Iako je ranije danas igrao meč u dublu, Sarajlija je smogao snage i u odlučujućem, petom susretu okršaja Slovačke i BiH, u Bratislavi savladao Jozefa Kovalika sa 2:1 u setovima. U prvom setu Bašić je slavio nakon nekoliko dramatičnih gemova, i to nakon što je pomeo suparnika u tie-breaku sa 7:0. Drugi set je donio veliki pad u igri našeg tenisera, dok je Kovalutf8

Zrinjski zasluženo savladao Sarajevo, Bilbija donio važnu pobjedu Plemićima

Vijesti.ba

Domaći su od samog starta susreta krenuli ofanzivno pa tako u 4. minutu stižu do prvog kornera, ali ne i prve prijetnje po mrežu Pavlovića. U 11. minutu su dobro kombinovala Bilbija i Jović, ali njihova akcija nije urodila plodom. Bordo klub se sredinom poluvremena oslobodio pritiska pa su nekoliko puta preko kontranapada pokušali ugroziti Pirića, međutim rezultat se nije mijenjaoutf8

П’ять українок отримали суперниць в основі турніру WTA 1000 в Мадриді: результат жеребкування