Vijesti.ba

Kako gledate na istupe hrvatskih europarlamentaraca, prije svega Marijane Petir, koji u kontinuitetu vode jednu negativnu kampanju protiv Bosne i Hercegovine, pri tome tvrdeći da uz granicu sa Hrvatskom niču nova i brojna vehabijska naselja te da sa te strane Bosna i Hercegovina predstavlja sigurnosnu prijetnju po Hrvatsku, unatoč informacijama sigurnosnih agencija koje kažu da takav trend ne utf8

Fiorentina slavila u Rimu protiv Rome, Džeko odigrao cijeli meč

Vijesti.ba

S druge strane, Viole su u sjajnom naletu od čak šest uzastopnih pobjeda. Benassi u sedmoj i Simeone u 39. minuti bili su strijelci za goste, dok su se domaći propisno ispromašivali. Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko odigrao je cijeli meč za Romu, a u 58. minuti dobio je i žuti zbog simuliranja. Romi slijedi revanš četvrtfinala Lige prvaka s Barceutf8

Za razvoj turizma 3,1 milion KM

Vijesti.ba

Zahvaljujući sredstvima transfera za razvoj turizma u FBiH u iznosu 3,1 milion KM koje je Vlada FBiH nedavno odobrila ovom ministarstvu, bit će sufinansirani brojni projekti kojima će se nastojati obogatiti i produžiti sezona, a turistima boravak u BiH učiniti nezaboravnim. - Ove godine transferi su usmjereni na obogaćivanje turističke infrastrukture kroz izgradnju zabavnih, tematskih, adreutf8

NAPADAČ JE NIJEMAC, NIJE POVEZAN S TERORISTIČKIM SKUPINAMA! Curi sve više informacija o manijaku koji se zabio u terasi poznate pivnice

Globus

KOMBIJEM PO LJUDIMA - Sve je više indicija da napad u njemačkom Münsteru nema veze s terorizmom, piše Süddeutsche Zeitung. Naime, napadač je Nijemac, ime mu je Jens R., rođen je 1969. godine i nema nikakvih dokaza da je povezan s bilo kojom terorističkom skupinom. Štoviše, sve je više dokaza da se radi o psihički poremećenoj osobi. Isti list navodi da je Jens bio dvaput hospitaliziran na psihijatriji, 2014. i 2016. godine. Lokalni Rheinische Post piše da je Nijemac i prije napada pokazivao suicidalne namjere. Читать дальше...

NAPAD U NJEMAČKOJ UOPĆE NEMA VEZE S TERORIZMOM!? Curi sve više informacija o manijaku koji se zabio u terasi poznate pivnice

Globus

Bivši brazilski predsjednik Lula da Silva pristao da se preda policiji

Vijesti.ba

Lula da Silva je to najavio u obraćanju pristalicama na bini ispred zgrade metalurškog sindikata u mjestu Sao Bernardo do Kampo, predgrađu Sao Paola, gdje se sklonio kod pristalica, navodi BBC. Njemu se na bini pridružila smijenjena predsjednica Dilma Rousseff, što je izazvalo oduševljenje među više stotina okupljenih pristalica. Sudija Sergio Moro koji je proutf8

Đurić: Imamo dokument, Priština nema namjeru da formira ZSO

Vijesti.ba

Kako je rekao, dokument o formiranju ZSO, koji je predstavila Priština, nije ništa do obesmišljavanje prethodne tvrdnje privremenih institucija u Prištini da će formirati ZSO. Kako dodaje, dokument pod nazivom “Radni mehanizam za asocijaciju srpskih opština“ govori o tome da premijer privremenih institucija u Prištini Ramush Haradinaj buutf8

Potvrđeno: Napadač iz Munstera izvršio samoubistvo

Vijesti.ba

To je za DPA agenciju iz Njemačke potvrdila policija. Također, potvrđeno je da ne tragaju za još osumnjičenih i da opasnosti više nema. Napad se dogodio u subotu, 7. aprila u poslijepodnevnim satima. Prema prvim informacijama, najmanje tri osobe su poginule, a najmanje 30 ih je povrijeđeno, mada se na zvanične brojke još uvijek čeka očitovanje nadležnih. Policija je utf8

Sablić: Zaista smo bili dobri, ostaje žal zbog ispuštene pobjede

Vijesti.ba

Ipak, trener Širokobriježana je bio zadovoljan igrom, te se nada da će se tako i nastaviti. “Ostaje žal nakon ovako primljenog pogotka. Dobrim dijelom smo bili bolji, bilo je prilika da ranije riješimo meč. Jedan gol i nesmotrenost nakon pritiska Željezničara rezultiralo je remijem”, rekao je Sablić i dodao: “Idemo se što bolje pripremiti i nastavitutf8

Adžem: Široki je danas bio bolja ekipa, moramo dobro razmisliti šta i kako dalje

Vijesti.ba

Nakon remija sa Širokim Brijegom na Grbavici, strateg Željezničara je izjavio: “Remi, ali nisam zadovoljan igrom, nismo odigrali kao što smo trebali. Na kraju smo postigli pogodak, možda nam se vratilo ono iz Mostara… Međutim, treba priznati, Široki je danas bio bolja ekipa. Moramo dobro razmisliti šta i kako dalje. Čeka nas težak raspored. Trebamo sutf8

Remi Mladosti i Slobode, dva pogotka postignuta pred kraj prvog poluvremena

Vijesti.ba

Utakmica je bila uglavnom monotona do 43. minute, kada “ni iz čega” Šišić postiže sjajan pogodak za domaće. No, samo minut kasnije, također sjajan pogodak, projektilom sa dvadesetak metara, postiže Darko Todorović za 1:1. Nakon odmora, susret je ponovo uronio u dosadnjikavu igru na sredini terena, sa nekoliko poluprilika, ali bez promjene rezultata. Mladost &amputf8

PRVE SLUŽBENE INFORMACIJE U kombiju pronađeni sumnjivi predmeti, istražuju se navodi svjedoka da su dvije osobe u zadnji trenutak istrčale iz kombija!

Globus

NAPAD U NJEMAČKOJ - U zapadnonjemačkom Münsteru u subotu je izveden teroristički napad kada se jedan kombi zaletio u skupinu ljudi pri čemu je poginulo četvero, a ozlijeđeno je 20 ljudi, javljaju njemački mediji. Među mrtvima je i napadač koji je presudio sam sebi. Andreas Bode, glasnogovornik policije u Münsteru, oglasio se nešto iza 18 sati i objasnio što se točno dogodilo u starome gradu

Kjosevski golom u 94. minuti donio bod Željezničaru protiv Širokog Brijega

Vijesti.ba

Meč je privukao dosta pažnje, a lijepo vrijeme upotpunilo je ambijent derbija. U takvom raspoloženju utakmica je dobro počela, a nešto više na startu prikazali su gosti. Prvi je zaprijetio domaći tim i to preko Dženana Zajmovića koji u 13. minuti prijeti, ali brani Bandić. Za goste je pokušao Ćorić u 21. minuti, ali bez promjnee rezultata. Igralo se otvoreno na obje utf8

Sloga iskoristila remi Zvijezde i Olimpika, Velež i Bosna u Mostaru bez pogodaka

Vijesti.ba

Veliki derbi su u Gradačcu odigrali Zvijezda i Olimpik, a na kraju gledaoci nisu vidjeli pogotke pa je završeno 0:0. Na otvaranju duela domaći su bili bolji, kao i u cijelom prvom poluvremenu, ali bez promjene rezultata. Olimpik je u nastavku zaigrao nešto bolje, stvorio nekoliko prilika preko Vukomanovića i Osmanovića, ali rezultat se nije mijenjao. To je iskoristila Sloga u utf8

Demokratska fronta predlaže stvaranje Savjeta ujedinjene ljevice

Vijesti.ba

Tom prilikom predsjednik, Željko Komšić je podsjetio da je u tom periodu bilo i uspona i padova u radu stranke, ali da je glavni cilj ipak postignut, a to je da je u ovom trenutku Demokratska fronta relevantan faktor u mozaiku bosankohercegovačkih političkih stranaka. On je također podsjetio na činjenicu da je praktično 2014. godine Demokratska fronta sačuvala ideju socijaldemokratije iutf8

U Foči pronađen nestali makedonski državljanin

Vijesti.ba

Nestanak M.R. iz Skoplja prijavili su njegovi saputnici sa kojim je putovao u vozilu „land rover“, a kojim je upravljao H.M.H. iz Bugarske i koji je privremeno zaustavio vozilo u mjestu Beleni, opština Foča, kada je iz njega izašao M.R., od kada mu se izgubio svaki trag. Detaljnom pretragom terena, kao i uz upotrebu službenog psa tragača M.R. je pronađen, saopćeno utf8

Аналитическое исследование «585*ЗОЛОТОЙ» показало, сколько тратят на обручальные кольца в 2024 году в разных городах России

Bivši vatikanski diplomata uhapšen zbog dječje pornografije

Vijesti.ba

U saopćenju iz Vatikana navedeno je da je u pitanju monsinjor Carlo Alberto Capella, te da je on uhapšen u subotu ujutro nakon što je vrhovni sudija Svete stolice izdao nalog po okončanju istrage, izvještava Reuters. (Vijesti.ba / FENA)

Džumhur poražen od Kližana, Bašić i Gombos igraju odlučujući meč

Vijesti.ba

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nije uspio slaviti i u svom drugom meču u Davis Cup duelu protiv Slovačke u Bratislavi. Bolji od našeg tenisera bio je Martin Kližan rezultatom 2:0 (6:3 i 7:6). Prvi set sjajno otvara Džumhur i pravi odmah brejk, te dolazi do vodstva od 2:0. No, odmah se Kližan vraća, pravi ri-brejk i dolazi do psihološke prednosti koju je iskoristio utf8

Volkswagen prekida saradnju s Preventom

Vijesti.ba

Još u augustu 2016. je više pogona Volkswagena moralo prekinuti proizvodnju jer im neke firme Grupe Prevent nisu isporučile dijelove jer nije postignut dogovor o uslovima isporuke. Tako Volskwagenu Preventova firma ES Automobilguss nije isporučila dijelove za mjenjače, a Car Trim istog vlasnika nije isporučio presvlake za sjedala. Kako javlja Bild, Volkswagen je krajem pro&amputf8

Bayern siguran protiv Augsburga, Hertha ispustila tri boda u M'gladbachu

Vijesti.ba

Nije dobro počelo za goste koji su postigli autogol u 18. minuti. Tačnije, to je učnio Niklas Sule. Ipak, u nastavku Bayern je zaigrao mnogo bolje i došao do velikog preokreta za titulu prvaka Njemačke. Tolisso i Rodriguez pogađaju do poluvremena za preokret Bavaraca, a onda u drugom dijelu Robben i Wagner rješavaju pitanje pobjednika. Monchengladbach je na svom terenu rezuutf8

Kombi udario grupu ljudi u Njemačkoj, nekoliko osoba ubijeno

Vijesti.ba

- Ima nekoliko mrtvih, među kojima je najvjerovatnije i osumnjičeni – rekla je glasnogovornica policije, javlja Reuters. Izvor iz policije je dodao da je „scenarij takav da se ne može isključiti mogućnost da se radi o napadu“. Lokalne vlasti kažu da je oko 30 osoba povrijeđeno, prenosi BBC. (Vijesti.ba / FENA)