2017

Новости за 12.08.2017

Lekkoatletyczne MŚ. Triumf Amerykanek w sztafecie 4x100 m

Sport w INTERIA.PL

Amerykanki - w składzie: Aaliyah Brown, Allyson Felix, Morolake Akinosun i Tori Bowie - wywalczyły złoty medal mistrzostw świata w sztafecie 4x100 m w Londynie. Pozostałe miejsca na podium zajęły Brytyjki i broniące tytułu Jamajki.

Obóz harcerski w Suszku zniszczony przez potężną nawałnicę

Interia

Obóz harcerski w Suszku został zniszczony i odcięty od świata przez tarasujące drogi drzewa w nocy z piątku na sobotę w wyniku gwałtownych burz i wiatrów, jakie przeszły nad Pomorzem. Zginęły dwie harcerki, a 37 osób trafiło do dziewięciu szpitali. W niedzielę o godzinie 20.15 w klasztorze o.o. Dominikanów w Łodzi odbędzie się czuwanie zakończone mszą św. w intencji zmarłych harcerek i wszystkich poszkodowanych wraz z ich rodzinami. Także w niedzielę w łódzkiej archikatedrze o godz. 19.00 odbędzie się wieczorna msza św. Читать дальше...

Lekkoatletyczne MŚ: Triumf Amerykanek w sztafecie 4x100 m

Polsatsport.pl

Polsatnews.pl (sport)

Lekkoatletyczne MŚ: Vetter ze złotym oszczepem, Krukowski dziewiąty

Niemiec Johannes Vetter wynikiem 89,89 w rzucie oszczepem zdobył w Londynie złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata. Srebro i brąz dla Czechów - Jakuba Vadlejcha i Petra Frydrycha. Marcin Krukowski (Warszawianka) zajął dziewiąte miejsce - 82,01.

Wisła - Cracovia 2-1. Probierz i Ramirez po meczu

Michał Probierz chwalił Cracovię za mecz, lecz ganił za kontrę, po której straciła drugą bramkę. Kiko Ramirez zdradził, że bardzo przeżywał mecz i zadedykował zwycięstwo wszystkim swoim piłkarzom - oto wystąpienie trenerów po Wielkich Derbach Krakowa, w których Wisła pokonała Cracovię 2-1.

Tłum imigrantów sforsował przejście graniczne. Celnicy byli bezradni

Polsatnews.pl

W sieci pojawiło się nagranie z przejścia granicznego w Cuecie, przez które kilka dni temu wtargnęło do hiszpańskiej enklawy w Afryce około 200 imigrantów. Widać na nim jak tłum ludzi przebiega przez przejście obok bezradnej garstki celników. Po tym incydencie zdecydowano się zamknąć granicę z Marokiem.

Wisła górą w derbach Krakowa!

Polsatsport.pl (Piłka nożna)

W meczu 5. kolejki ekstraklasy Wisła Kraków pokonała 2:1 Cracovię. Biała Gwiazda wygraną zapewniła sobie w końcówce, dzięki golom strzelonym przez Carlitosa. Wisła, która przerwała serię czterech derbowych meczów bez zwycięstwa, z dorobkiem 12 punktów awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Janów Podlaski: Święto Konia Arabskiego

Interia

W stadninie w Janowie Podlaskim w sobotę, 12 sierpnia, trwał drugi dzień XXXIX Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi w ramach Święta Konia Arabskiego. W dniach 11-14 sierpnia 2017 roku Janów Podlaski gościć będzie przedstawicieli najważniejszych stadnin na świecie. Janowska stadnina obchodzi w tym roku 200-lecie istnienia.

«СВЯТОЙ ЛЕНИН» и все правительства могут отменить либо собрать все налоги!

Gol Kownackiego w debiucie! Sampdoria triumfuje w Pucharze Włoch

Dawid Kownacki rozpoczął mecz trzeciej rundy Coppa Italia z drugoligową Foggią na ławce rezerwowych, jednak pojawił się na boisku w drugiej połowie i ustalił wynik spotkania na 3:0. Dla polskiego napastnika był to oficjalny debiut w barwach Sampdorii.

Lekkoatletyczne MŚ: Mayer najlepszym dziesięcioboistą

Francuz Kevin Mayer zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie w rywalizacji dziesięcioboistów. Drugie miejsce zajął Niemiec Rico Freimuth, a trzecie - jego rodak Kai Kazmirek.