PONEDĚLNÍK: Fotbal je show pro lidi. A novinář může kritizovat i bez licence

S Janem Rajnochem sedíme u katedrály svatého Václava v Olomouci, probíráme úskalí života fotbalisty. Čas neměříme, uteče ještě rychleji než jeho kariéra. Povídáme si otevřeně. Připustím pochybnosti, když se vyptává na práci v médiích, kam jako televizní expert také zamířil, ač tehdy - tři roky zpátky - to ještě netušil.

Plzeň už doplňuje kádr na jaro. V lednu se jejím hráčem stane chorvatský záložník Marko Alvir, který aktuálně hostuje v Příbrami. Ve Slavii pětadvacetiletému fotbalistovi končí v prosinci smlouva, kontrakt s Viktorií podepsal na tři a půl roku.

• Alvir čekal na první gól v lize tři roky, dočkal se proti Budějovicím
  • Slavia hraje útočně, chci pomoci k titulu, říká nováček Alvir
  • Slavia dál nakupuje. Získala záložníka Alvira, který prošel Atlétikem

Šestý zápas, třetí remíza. Fotbalisté Jihlavy venku opět ztratili

To snad není možné, kroutí nevěřícně hlavou fanoušci FC Vysočina. Zatímco v domácím prostředí druholigový jihlavský tým poráží jednoho soupeře za druhým, na hřištích soupeřů si jeden z favoritů Fortuna: Národní ligy připisuje jeden nepřesvědčivý výsledek za druhým.

• Druhá liga: Pardubice porazily Třinec a vedou tabulku, Brno si zastřílelo

Pardubický kouč: Díky vyloženým šancím jsme si asi výhru zasloužili

A zase jsou první! Pardubičtí fotbalisté sice o víkendu vinou ostatních výsledků na chvíli klesli na druhé místo v tabulce druhé ligy, ovšem jejich sobotní domácí výhra nad Třincem 1:0 je vynesla zpět do čela.

Chrudimský trenér Veselý: Fotbal není krasobruslení

Chrudimští fotbalisté v pátek prohráli na hřišti Ústí nad Labem 0:2 a již pět druholigových duelů čekají na vítězství. „Neodehráli jsme v Ústí špatné utkání, ale za dobrý výkon si nic nekoupíme, musíme začít střílet góly,“ říkal na pozápasové tiskové konferenci chrudimský kouč Jaroslav Veselý.

Kluci neudělali chybu, chválil své svěřence nový trenér Líšně

Po Miloslavu Machálkovi ve Zbrojovce zvládl svoji premiéru na lavičce druholigového klubu z Brna i nový trenér fotbalistů Líšně, který Machálka v realizačním týmu nováčka FNL nahradil. Pod vedením Milana Valachoviče vybojovala Líšeň výhru 2:1 v Sokolově, po které ve druhé lize figuruje na 9. místě. Po prohraném poločase se za hosty prosadili Jan Hladík z penalty a Martin Zikl.