Июнь
2020

Новости за 12.06.2020

Dva rychlé góly Olma a Lipsko se Schickem slaví výhru nad Hoffenheimem

Fotbalisté Lipska v 31. kole německé ligy zvítězili na hřišti Hoffenheimu 2:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. Oba góly vstřelil mezi 9. a 11. minutou Dani Olmo. Za vítěze nastoupil útočník Patrik Schick, v domácí sestavě byl další český reprezentant Pavel Kadeřábek.

Fotbalisté Getafe se vrátili do španělské ligy porážkou v Granadě

Fotbalistům Getafe nevyšel návrat do španělské ligy po tříměsíční koronavirové odmlce. Tým z madridského předměstí zratill v duelu 28. kola na hřišti Granady vedení a nakonec prohrál 1:2. Getefe zůstalo na pátém místě neúplné tabulky, přitom by mu bod stačil k minimálně dočasnému posunu do elitní čtyřky.

Teplice o rok prodloužily smlouvu s Grigarem a Ljevakovičem

Kapitán Admir Ljevakovič a brankář Tomáš Grigar budou i v příští sezoně hrát za teplické fotbalisty. Severočeský klub s oběma oporami prodloužil smlouvu o další rok. Dvanáctý tým prvoligové tabulky o tom informoval na svém webu.

Souhra kapitánů vysvobodila Zbrojovku. Pardubice pořád honíme, těší Dreksu

Pavel Dreksa byl kapitánem fotbalistů Zbrojovky při brněnském derby v Líšni během prvního poločasu, Pavel Eismann po svém nástupu do hry od začátku druhé půle. Právě souhra těchto dvou mužů v obraně favorizovaných hostí přinesla nakonec Zbrojovce výhru 2:1. Na Eismannův roh si v 83. minutě naskočil Dreksa a hlavou rozhodl.

Nejlepší úvod pod koučem Veselým. A snová chrudimská výhra nad Jihlavou

Takový nástup (stále počtem limitovaní) diváci v Chrudimi už dlouho neviděli. V 15. minutě domácí nad ambiciózní Jihlavou vedli už 3:0 a měli dobrou šanci ji definitivně dorazit! Zase tak jednoduché to však být nemělo. Soupeř se dokázal dvakrát dotáhnout na kontakt a fanoušci týmu od vodojemu se nakonec v rozvleklém závěru o vítězství, které s největší pravděpodobností definitivně znamená záchranu Chrudimi ve druhé fotbalové lize, ještě museli strachovat. Ale dopadlo to: finální výsledek zněl 4:3.

Přidali jsme a vyšlo to, těšilo pardubického střelce Hlavatého po Dukle

Vlastně lze říci, že se Michal Hlavatý při svém vítězném gólu proti pražské Dukle ve středu vpodvečer přesně řídil doporučeními z pardubické kabiny. „Před zápasem jsme se bavili o tom, že hřiště střelbě z dálky nahrává, že to krásně klouže a bylo by dobré, abychom pálili po zemi. Tak jsem to takhle zkusil, ale míč byl tečovaný a skončilo to pod břevnem,“ usmíval se Hlavatý po výhře fotbalistů z východu Čech 1:0, na jaře ve druhé lize již šesté při stejném počtu odehraných duelů.

Ironmanům z pole vládne Simerský, jako jediný odehrál úplně všechno

Základní sestavu si bez něho neuměl představit ani jeden ze čtyř trenérů, kteří se od roku 2018 vystřídali u prvoligových fotbalistů Opavy. A nepostradatelný je také pro staronového zlínského kouče Bohumila Páníka. Kolo před koncem základní části drží stoper Dominik Simerský unikátní bilanci - z ligového pelotonu je jediným hráčem z pole, který v sezoně poznamenané koronavirem odehrál všech 2 610 minut.

Fotbal se vrátil i do Španělska. Sevilla s Vaclíkem v brance zdolala v derby Betis

Po tříměsíční koronavirové přestávce se rozběhla také španělská fotbalová liga. Sevilla s brankářem Tomášem Vaclíkem při restartu zdolala v derby Betis 2:0 a upevnila si třetí místo. Český gólman byl v zápase 28. kola téměř bez práce a vychytal jedenácté čisté konto v ligovém ročníku.