Июнь
2020

Новости за 27.06.2020

Liberec - Ostrava 2:1, góly padaly až v závěru, Baník snížil pozdě

Liberečtí fotbalisté přinejmenším dočasně přeskočili čtvrtý Jablonec, ve třetím kole nadstavbové skupiny o titul totiž zdolali ostravský Baník 2:1. Slovan měl víc ze hry, zasloužené vedení přišlo však až 75. minutě zásluhou Peška. Krátce na to se trefil ještě Mara, za hosty snižoval v nastavení z penalty Stronati.

Bohemians - Slovácko 2:1, bitva do poslední sekundy, obrat řídil Mosquera

Neskutečné drama do posledních minut, vyložené šance na obou stranách, břevno hostů, gól do prázdné. Po nervy drásajícím průběhu odvety semifinále play off o Evropu se nakonec radují fotbalisté Bohemians 1905, kteří duel se Slováckem otočili v závěru. Obě branky dal Mosquera.

Dukla si upevnila třetí příčku, Sokolov už není na sestup

Fotbalisté Dukly Praha ve 27. kole druhé ligy 3:0 Chrudim a upevnili si třetí místo, které jako poslední zaručuje účast v baráži o postup. Na opačném konci tabulky si Sokolov poradil 1:0 s Varnsdorfem a opustil sestupové pásmo, kam poslal dnešního soupeře.

Pavlenka a Gebre Selassie slaví, Brémy zatím nespadly. I Kadeřábek má asistenci

Fotbalisté Brém na poslední chvíli odvrátili přímý sestup z bundesligy, čeká je nicméně baráž. V závěrečném kole zvítězili 6:1 nad Kolínem, na triumfu se podíleli i brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie, který si připsal asistenci. Společně s posledním Paderbornem tak sestupuje Düsseldorf, který podlehl 0:3 Unionu Berlín.

Když liverpoolské hvězdy slaví... I s českým gólmanem Jarošem

S Liverpoolem vyválčil čtyři trofeje včetně ušatého poháru pro vítěze Ligy mistrů, ale titulu se Vladimír Šmicer nedočkal. Nedočkal se ani Patrik Berger, i když v červeném dresu odkopal skoro 200 zápasů. A nedočkal se ani Milan Baroš, autor 27 gólů.