Fotbal.idnes.cz
2020

Новости за 24.09.2020

FCSB - Liberec 0:2, spousta šancí, pak dva góly hlavou a postup

Dva centry z rohů, dva góly hlavou. Liberečtí fotbalisté po vítězství ve zvláštním zápase v Rumunsku postupují do závěrečné fáze kvalifikace o postup do Evropské ligy. V 3. předkole vyhráli v Giurgiu nad FCSB 2:0. Góly dali ve druhé půli Júsuf a Rabušic, domácí hráli od 19. minuty bez vyloučeného Cany. V boji o základní skupinu se Liberec utká na domácím hřišti s APOEL Nikósií.

Plzeň - SönderjyskE 3:0, už jen krok od pohárů, k postupu pomohly hrubky soupeře

Plzeňští fotbalisté postupují do závěrečné fáze kvalifikace o postup do Evropské ligy. Dánské SönderjyskE porazili suverénním výsledkem 3:0. První gól dal Ondrášek z penalty, další dva přidali z dorážek Ba Loua a Káčer. Pokutový kop však byl odpískaný chybně a třetí branka padla po neodpískaném ofsajdu.

POHLED: Superpohár s lidmi, Liga mistrů bez. Proč?

I když sedíte doma na gauči u televize, cítíte ten rozdíl dost zřetelně. Ale když se dostanete mezi hrstku vyvolených, kteří mohou být přímo na stadionu, dolehne to na vás daleko víc.

Bude to boj, zní z Plzně před pohárovým soubojem s SönderjyskE

Plzeňský fotbal a jeho fanoušky čeká velevýznamný okamžik. čtvrteční duel s dánským soupeřem rozhodne o tom, jestli potrvá naděje na postup do základní skupiny Evropské ligy, nebo se klub se soutěží rozloučí a bude už druhou sezonu bez podzimu v evropských pohárech. A bez peněz, které z toho plynou.

Zpropadené standardky. Zase jsme je nepohlídali, ulevil si chrudimský Verner

Na rozhovor po úterní druholigové porážce 1:2 s Jihlavou chrudimský Miroslav Verner dokulhal. „V souboji na půlce jsem se srazil s protihráčem. Naštěstí mi nebyl pískaný faul a hrálo se dál. Zaleduju to, bude to v pořádku,“ řekl záložník, jenž před pár dny oslavil šestadvacáté narozeniny.

Potřebovali jsme vzpruhu, radoval se po výhře jihlavský trenér Křeček

Konečně, jihlavští fotbalisté si připsali první vítězství v nové druholigové sezoně. Tři body si dovezli za těsnou výhru 2:1 z dohrávky odloženého úvodního kola z Chrudimi. „Byl to spíš boj než kvalitní zápas pro diváka. My do něj dobře vstoupili, vycházely nám věci, které jsme chtěli,“ pochvaloval si hlavní kouč FC Vysočina Aleš Křeček.