Fotbal.idnes.cz
2021

Новости за 04.10.2021

Šiška ve zlínské brance obstál. Premiéru mu pokazil Beauguel

Mohl se stát hrdinou zápasu hned při svém prvoligovém debutu. Beauguelovu hlavičku z bezprostřední blízkosti vystihl, jenže v cestě do sítě ji Jan Šiška nezastavil. Zlínští fotbalisté padli v Plzni 1:2 gólem z 85. minuty a na stadionu lídra natáhli sérii porážek před reprezentační přestávkou na čtyři utkání.

Zakletá Praha. Góly nevstřelili ani olomoučtí debutanti

Výlety do hlavního města olomouckým fotbalistům pěkně zhořkly. V prvním kole nového ročníku nejprve sigmáci padli se Spartou a o víkendu nestačili na Bohemians, soupeře, který Hanáky už přes dva roky neporazil.

Trpišovský po derby: Ousou se učí, Kúdela hrát nemohl. Porážka nás bolí

Po čtvrteční evropské porážce v Rotterdamu s Feyenoordem byl ke svým hráčům velmi kritický, ale nepodařené derby na Spartě, v němž fotbalová Slavia poprvé pod jeho vedením podlehla 0:1, hodnotil Jindřich Trpišovský smířlivě. „Nemyslím si, že bychom v prvním poločase byli horším týmem,“ oponoval. „Ale po přestávce, kdy jsme byli v deseti a prohrávali jsme, to už pro nás byla složitá situace.“

Kouč Vrba po derby: Moc si výhry cením, teď nás budou všichni brát vážně

V červenci se stal prvním trenérem, který fotbalovou Spartu po čtyřech letech úspěšně provedl pohárovou kvalifikací. Od nedělního večera je Pavel Vrba prvním koučem, za kterého sparťané po pěti a půl letech vyhráli derby. „Moc mě to těší, moc si toho vážím,“ řekl Vrba po vítězství 1:0.