Fotbal.idnes.cz
2023

Новости за 11.03.2023

Ukázali jsme pravou tvář Slavie, těšilo Lingra. Při oslavě ho zavalili

Zatímco spoluhráči zklamaně mizeli do kabin, on vtrhl na hřiště a začal se okamžitě rozcvičovat. Poločasová pauza začínala a Ondřej Lingr, útočník fotbalové Slavie, věděl, že půjde od začátku druhé půle do hry. Nažhavený, odhodlaný, sebevědomý, připravený rozhodnout. Vše klaplo přesně podle plánu: Slavia šlágr s Plzní otočila a Lingr trefil výhru 2:1 vítězným gólem.

Slavia porazila Plzeň a zůstává v čele ligy. Sparta poskočila na druhé místo

Lídrem Fortuna ligy zůstává i po 23. kole Slavia. Ve šlágru musela otáčet a nakonec porazila fotbalisty Plzně 2:1. Západočechy přeskočila Sparta, která zvítězila v Ostravě 3:0 a posunula se na druhé místo. Sigma Olomouc stejným výsledkem porazila České Budějovice. Zlín remizoval s Hradcem Králové 2:2.

Tottenham si upevnil čtvrté místo, Liverpool padl s posledním. City spasil Haaland

V rámci sobotního 27. kola fotbalové Premier League porazili fotbalisté Tottenhamu 3:1 Nottingham a upevnili si čtvrtou příčku. Dvěma góly do poločasu nasměroval domácí k výhře Kane. Liverpool prohrál 0:1 na hřišti Bournemouthu, a to jen týden poté, co doma deklasoval Manchester United 7:0. Manchester City zvítězil 1:0 proti Crystal Palace, z penalty rozhodl Haaland.

ONLINE: Real Madrid otočil zápas proti Espaňolu, v akci Valencia proti Osasuně

Fotbalisté Realu Madrid ve 25. kole španělské nejvyšší soutěže otočili utkání proti Espaňolu a zvítězili 3:1. Výhru zařídilo brazilské duo Vinícius Jr. a Eder Militao, trefil se také Marco Asensio. Na vedoucí Barcelonu ztrácejí šest bodů, ta má zápas k dobru. Od 21 hodinsledujte online průběžný výsledek duelu mezi Valencií a Osasunou.

Nejlepší sezonu prožil ve Slavii, teď má Skála kancelář na plzeňském stadionu

Ve Slavii byl od Ligy mistrů pár vteřin. S Plzni ji zažil. Ve Slavii měl nejlepší sezonu v kariéře. V Plzni má srdce, rodinu, kancelář. Přímo na stadionu se kouká na škvárové hřiště u sokolovny. Když vyjde na chodbu, má před sebou načančaný plzeňský areál. „Tady jsem doma,“ říká někdejší záložník Jiří Skála. Je jasné, komu před sobotním fotbalovým šlágrem přeje?

Že je Zlín poslední? Ale má energii a disciplínu, varuje trenér Hradce

Spadli na poslední příčku, protože jim ani solidní jarní bodový zisk nestačil na ještě úspěšnější Pardubice. Přesto fotbalisté Hradce v sobotu nemohou spoléhat na to, že v dalším prvoligovém zápase ve Zlíně (začátek v 15 hodin) proti sobě budou mít odevzdaného, či dokonce psychicky nalomeného soupeře. Možná spíše naopak, tým Zlína, od zimy vedený koučem Pavlem Vrbou, bude mít na domácím hřišti ohromnou motivaci k tomu zbavit se poslední příčky znamenající sestup.

Sníh, špatný terén, odklad. Jablonec a Slovácko v neděli hrát nebudou

Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila nedělní utkání 23. kola první ligy mezi Jabloncem a Slováckem. Po vytrvalém dešti z minulých dní a vydatném ranním sněžení je hrací plocha na stadionu na Střelnici nezpůsobilá. V tiskové zprávě o tom informovala LFA. O náhradním termínu rozhodne vedení soutěže v nejbližších dnech.