Fotbal.idnes.cz
2023

Новости за 12.03.2023

Beneš má zlomenou lícní kost. Sezona pro lídra Sigmy nejspíš skončila

Po šesti remízách se dočkali prvního jarního vítězství, fotbalisté Olomouce využili ve druhé půli hloupého vyloučení českobudějovického Čmelíka a­ vyhráli 3:0. Jedinou, zato pořádnou, vadou na kráse je zranění klíčového stopera Víta Beneše, který po souboji s Adediranem utrpěl zlomeninu lícní kosti a má nejspíš po sezoně. V neděli byl na operaci.

ONLINE: Bohemians - Pardubice 0:0, domácí mohou poskočit na čtvrté místo

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 se mohou posunout na čtvrtou příčku. Když v utkání 23. kola Fortuna ligy porazí Pardubice přeskočí Olomouc i Slovácko a zařadí se hned za elitní týmy a odskočené týmy Slavie, Sparty a Plzně. Duel můžete od 18.00 sledovat v online reportáži.

ONLINE: Newcastle hostí Wolverhampton, Arsenal jasně vyhrál, United znovu zklamali

Fotbalisté Arsenalu vyhráli popáté za sebou a Premier League dál vedou o pět bodů před Manchesterem City. V nedělním utkání 27. kola až nečekaně snadno zvládli londýnské derby na Fulhamu, kde vyhráli 3:0. Všechny branky padly v prvním poločase. Manchester United po debaklu na Liverpoolu znovu své fanoušky zklamal, když doma remizoval se Southamptonem. West Ham v boji o záchranu hrál 1:1 s Aston Villou. Od 17.30 nastoupí Newcastle proti Wolverhamptonu.

Teplice - Brno 1:1, nový kouč výhru nepřinesl, hosté srovnali v nastavení z penalty

Tepličtí fotbalisté při premiéře nového trenéra Zdenka Frťaly byli blízko kýženého vítězství. V utkání 23. kola Fortuna ligy nad Brnem vedli 1:0 gólem Pleštila z druhého poločasu. Ale v šesté minutě nastavení vyrovnal nejlepší ligový střelec Řezníček z penalty. Teplice na jaře ještě nevyhrály.

M. Boleslav - Liberec 4:0, tři góly za dvacet minut, dvakrát se trefil Jawo

Tři góly za úvodních devatenáct minut, k tomu další tři velké šance. Fotbalisté Mladé Boleslavi utkání 23. kola Fortuna ligy proti Liberci rozhodli drtivým nástupem. Dvakrát se trefil Jawo, krásný gól z přímého kopu dal Ladra. Čtvrtou branku přidal po půli Fulnek.

Karviná remizovala v Jihlavě, Slavia B už není v druhé lize poslední

Fotbalisté Karviné remizovali v 18. kole druhé ligy v Jihlavě 2:2 a nevyužili možnost bodově se dotáhnout na druhý Vyškov a třetí Líšeň. Slávistický B-tým porazil doma Třinec 3:1. Rezerva vršovického celku částečně napravila pondělní prohru 0:2 v pražském derby na Spartě a poskočila na předposlední místo. Slávisté poslali na dno tabulky o bod Slezany.