Fotbal.idnes.cz
2023

Новости за 12.09.2023

Česká jedenadvacítka zahájila evropskou kvalifikaci porážkou na Islandu

Čeští fotbalisté do 21 let zahájili kvalifikaci o postup na Euro 2025 porážkou 1:2 na Islandu. Domácí na umělé trávě v Reykjavíku poslal do vedení na konci prvního poločasu kapitán Andri Gudjohnsen, v 87. minutě sice vyrovnal střídající Christophe Kabongo, ale ve čtvrté minutě nastavení rozhodl o výsledku Andri Fannar Baldursson. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka dvakrát trefili brankovou konstrukci.

Portugalci v kvalifikaci rekordně rozdrtili Lucembursko, rychlý úder Slovenska

Fotbalisté Portugalska v kvalifikaci mistrovství Evropy doma rozdrtili Lucembursko 9:0 a dosáhli své historicky nejvyšší výhry. Skupinu J vedou po šesti kolech s plným počtem bodů a skóre 24:0. Chorvatsko zvítězilo v Arménii 1:0 brankou Andreje Kramariče. Bronzový tým z loňského světového šampionátu se posunul do čela neúplné skupiny D. Bývalý sparťan Dávid Hancko skóroval už v deváté sekundě a pomohl Slovensku k triumfu 3:0 nad Lichtenštejnskem.