Fotbal.idnes.cz
2023

Новости за 22.09.2023

Hezky se to tam svezlo, liboval si plzeňský střelec Kalvach

Pomohla mu teč soupeře, ale i tak to byla hodně výstavní rána! Záložník Lukáš Kalvach rozhodl o výhře fotbalové Plzně v úvodním duelu Konferenční ligy proti kosovskému Ballkani. V 74. minutě si za šestnáctkou bleskově zpracoval míč, napřáhl a vyslal povedený projektil. Míč zaplachtil naprosto ideálně a od horní tyčky se prudce odrazil za bezmocného brankáře Koliciho.

Plzeň - Ballkani 1:0, tečovaná střela a štěstí, výhru trefil Kalvach

Při premiéře v Konferenční lize fotbalisté Plzně nakonec porazili kosovský celek Ballkani těsně 1:0. Po bezbrankovém poločase stupňovali optickou převahu a čtvrt hodiny před koncem se dostali zásluhou tečované střely Kalvacha do vedení, které už udrželi.

Sparta - Aris Limassol 3:2, výhra díky standardkám, Krejčí dva góly dal i zavinil

Sparťanští fotbalisté do základní fáze Evropské ligy vstoupili vítězně. S Arisem Limassol sice brzy prohrávali, ale pak si pomohli standardními situacemi a vyhráli 3:2. Dva góly padly z rohu, jeden po dlouhém autu. Kapitán Krejčí nejdřív zavinil penaltu, pak sám skóre otočil. Po přestávce zvýšil další stoper Vitík, hosté snížili v poslední minutě.