Январь
2021

Новости за 06.01.2021

Hokejisty Vítkovic posílil obránce Galvinš, končí Štencel a Trška

Novou posilou hokejistů Vítkovic se stal lotyšský reprezentační obránce Guntis Galvinš, který před týdnem ukončil z rodinných angažmá v Třinci. Ostravský klub naopak opouští beci Jan Štencel a Peter Trška. Vedení dvanáctého celku extraligy reaguje změnami na neuspokojivé výkony týmu.

Hynek Zohorna pomohl v KHL Amuru dvěma góly oplatit prohru Barysu

Útočník Hynek Zohorna ukončil po šesti zápasech střelecký půst v Kontinentální hokejové lize a dvěma góly pomohl Chabarovsku k výhře 5:1 nad Barysem Nur-Sultan. Amur oplatil kazašskému celku pondělní porážku na nájezdy a po pěti utkáních se radoval z vítězství. Na poslední postupovou příčku do play off, kterou drží právě Barys, ale tým s pěti Čechy ztrácí stále výrazných 13 bodů.

Aroganci střídá pokora? Budu úplně jiný hráč, slibuje svéráz Laine

Je mladý, opravdu dobrý, ale velmi náladový. Vztah finského hokejisty Patrika Laineho a jeho zaměstnavatele Winnipeg Jets nebyl vždy idylický. Vyostřily jej i letní spekulace o útočníkově přestupu do jiného klubu, přestože je mu teprve 22 let a v NHL platí za vycházející hvězdu. Před startem sezony se však zdá, že se situace na chvíli uklidnila.

Vedeme jedna nula a pak se klepeme šedesát minut, láteřil olomoucký Ondrušek

Sice velmi plíživě, ale přeci jen se olomoučtí hokejisté alespoň trochu zvedají. Bodovali totiž počtvrté v řadě, což se jim dosud v sezoně nepodařilo. Naposledy porazili České Budějovice v prodloužení 3:2. „Konečně jsme po dvou porážkách v prodloužení překlopili druhý bod na naši stranu,“ oddechl si kouč Jan Tomajko.

Hokejové MS juniorů: Zlatí Američané porazili Kanadu. Rusové bez medaile

Světový šampionát hokejistů do 20 let dospěl i ve stínu koronavirových restrikcí ke svému vrcholu, v kanadském Edmontonu se stali juniorskými šampiony Američané, kteří si poradili s Kanadou poměrem 2:0, ta přitom doma obhajovala loňský titul. Bronz berou Finové za výhru 4:1 nad Ruskem.