Январь
2021

Новости за 27.01.2021

Pomlouval ho kapitán? Finská verze, proč musel kanonýr Laine odejít

Už aby byl v Ohiu a poznal nové spoluhráče. Na finského střelce Patrika Laineho se Columbus Blue Jackets tak těší, že pro něj majitel klubu NHL slíbil poslat soukromé letadlo. A vysvobodit ho z týmu Winnipegu s příznačným názvem „Jets“. Proč ale Laine, hokejista s úžasnou střelou, opouští klub s nálepkou potížisty?

Nováček je druhý! Zůstat dál při zemi, nabádá kouč hokejistů Vrchlabí

Z prvního útoku na soupeřovu branku ještě v první minutě vstřelili úvodní gól a hned ve druhé přidali druhý. Přestože se poté gólový příděl na čas zastavil, nakonec se hokejisté Vrchlabí v pondělním zápase s Frýdkem-Místkem prostříleli k výhře 9:0, v této sezoně rekordní.

Derby, gól a vítězství. Už jen fanoušky to chce, říká plzeňský hokejista Malát

Rovných čtyřicet extraligových startů potřeboval k tomu, aby se zapsal mezi úspěšné střelce. Osmnáctiletý plzeňský mladík Sebastián Malát se trefil v úterní dohrávce 7. kola hokejové extraligy, doma v derby proti Karlovým Varům hned v první třetině otevřel skóre. Nakonec to byl gól vítězný, domácí pokořili rivala 2:0 a poskočili na třetí příčku tabulky.

ZVOLNĚNÍ: Kde covid zanechal rýhy a kde ho tolik necítí? Přestupy napoví

Snad z každého extraligového města jste už určitě uslyšeli, jak koronavirus poškozuje klub a jeho chod. Hraje se bez diváků, peníze chybí, výchova mládeže i hráčský trh stojí. Ale přece se v něčem hokejový život vrací k normálu, jako by covid leckde ani nebyl. S blížícím se koncem přestupního období se horlivě zbrojí na play off.

Hokejový Sokolov prohrál kvůli neoprávněnému startu Pohla kontumačně

Hokejový obránce Jan Pohl nastoupil v sobotním utkání 23. kola první ligy za Sokolov v duelu na ledě Třebíče neoprávněně a sportovně-technická komise Českého svazu ledního hokeje utkání kontumovala ve prospěch domácí Horácké Slavie. Baník o body nepřišel, protože prohrál 2:4, místo toho si do tabulky zapíše porážku 0:5.

Mistrovství světa v jedné zemi je pro nás lepší, tvrdí Fasel

Mistrovství světa by se podle předsedy Mezinárodní hokejové federace (IIHF) Reného Fasela mělo uskutečnit v jediné zemi. Šampionát měly původně hostit Lotyšsko s Běloruskem, kterému však federace turnaj kvůli špatné bezpečnostní situaci v zemi odebrala.