Январь
2021

Новости за 19.01.2021

Pardubice dál vítězí, Sparta rozebrala Motor. Plzeň padla počtvrté

Plzeň se aktuálně vůbec nedaří. V úterním zápase 37. kola hokejové extraligy prohrála už počtvrté v řadě, navíc nevstřelila ani branku. Zlínu podlehla 0:2. První Sparta si poradila s posledními Českými Budějovicemi 6:2, ačkoliv ještě ve druhé třetině držel Motor vyrovnaný stav 2:2.

Obránci Jordán a a Jeřábek v KHL přispěli brankami k výhrám

Čeští hokejoví obránci Michal Jordán a Jakub Jeřábek se v Kontinentální hokejové lize zapsali mezi střelce a jejich týmy slavily vítězství. Jordán sedmým gólem v sezoně přispěl k výhře Chabarovsku na ledě Kunlunu 3:2 v prodloužení.

Odebrání MS bylo bezdůvodné, je to precedens, tvrdí Bělorusové

Běloruský organizační výbor mistrovství světa v hokeji, které v pondělí vedení IIHF Minsku odebralo, označil tento krok za bezdůvodný. Podle něj toto rozhodnutí vytváří precedens. Šéf běloruského hokeje Dmitrij Baskov ujistil, že národní tým se přesto světového šampionátu zúčastní.

Roman před duelem s Vítkovicemi: Za vítězný gól koupím něco speciálního

Před svým odchodem do finského Ilves oblékal dres Vítkovic. Teď, po prosincovém přesunu do Dynama, proti nim útočník Ondřej Roman poprvé v profesionální kariéře nastoupí jako soupeř. V úterý v 18 hodin bude totiž v pardubické enteria areně rozehrán právě duel mezi těmito dvěma týmy.

Hokejisté Kodýtek s Kaňákem podepsali v Plzni nové smlouvy

S novým kontraktem v kapse nastoupí plzeňští hokejisté Petr Kodýtek a Lukáš Kaňák k úternímu extraligovému duelu ve Zlíně. Dvaadvacetiletý centr Kodýtek a o rok a půl starší obránce Kaňák prodloužili smlouvu o dva roky.

Pardubice měnily s Kometou, za obránce Hollanda přichází útočník Horký

Vedení pardubických hokejistů včera sáhlo k hráčské výměně s Kometou Brno. Na jižní Moravu poslalo kanadského obránce Rhetta Hollanda a do enteria areny naopak nasměrovalo útočníka Luboše Horkého. Ten už výrazně Dynamu pomohl k záchraně extraligy na jaře roku 2019.

Hertl s Šimkem sbírali asistence, San Jose to ale na výhru nestačilo

I ve třetím zápase sezony hokejové NHL se dokázal bodově prosadit. Skvěle hrající centr Tomáš Hertl naposledy zapsal dvě asistence, jeho San Jose ale těsně 4:5 podlehlo St. Louis. Jednou za Sharks přihrával i navrátilec z marodky Radim Šimek, v dalších zápasech se z Čechů prosadil ještě detroitský zadák Filip Hronek (0+1).