2021

Новости за 14.08.2021

Úřadující mistr z Lille kouše debakl 0:4. PSG slaví i bez posil

iSport.cz

Fotbalisté mistrovského Lille ve druhém kole francouzské ligy doma utrpěli debakl 0:4 s Nice. Pikantní triumf tak oslavil hostující trenér Christophe Galtier, který v minulé sezoně dovedl "Dogy" k prvnímu titulu po 10 letech. Paris St. Germain ještě bez hvězdného útočníka Lionela Messiho doma porazil Štrasburk 4:2.

Pekhart dal první gól v sezoně! Legia před Slavií v lize uspěla

iSport.cz

Dostal prostor a dokonale ho využil. Fotbalisté Legie Varšava i díky brance českého útočníka Tomáše Pekharta v polské lize zvítězili na hřišti Warty Poznaň 2:0. Obhájci titulu se tak dobře naladili na čtvrteční venkovní zápas s pražskou Slavií na úvod 4. předkola Evropské ligy.

Hancko: V prvním poločase nám nešly nohy. Musíme si poradit bez Dočkala

iSport.cz

Znovu dostal do stoperské dvojice nového parťáka. Před týdnem nastoupil Dávid Hancko po boku Martina Vitíka, v úterý v Monaku s Filipem Panákem a dnes s Lukášem Štetinou. I to se mohlo promítnout do první bodové ztráty Sparty v sezoně, hlavně v prvním poločase totiž v defenzivě nepůsobila vůbec pevně. „Nešly nám nohy, ale to nemůže být výmluva,“ prohlásil slovenský reprezentant.

SESTŘIHY: Slavia vyhrála v Boleslavi, Sparta má bod. Přestřelky v závěru

iSport.cz

Ve 4. kole FORTUNA:LIGY Slavia zvítězila na hřišti Mladé Boleslavi 2:0 brankami Jana Kuchty a Ivana Schranze. Domácí dohrávali v deseti po vyloučení Vojtěcha Smrže. Sparta v malém pražském derby v Ďolíčku remizovala s Bohemians 1:1. Zlín v zápase s Karvinou prohrával 0:2, nakonec ale skóre dotáhl a brankou Martina Cedidly v nastavení zvítězil 3:2. Florent Poulolo ještě pozdnějším gólem zařídil remízu Olomouce s Českými Budějovicemi 3:3.

Vrba: Spravedlivá remíza, mohlo to skončit 5:5. Jak to vypadá s marody?

iSport.cz

První tři kola zvládla bez šrámů, v sobotu večer ale Sparta poprvé zakrvácela. Na Bohemians totálně prohospodařila první poločas, po kterém se dostala do manka. Po změně stran sice favorit šlápl na plyn a rychle vyrovnal, i přes několik dobrých šancí ale na obrat nedosáhl. „Remíza je asi spravedlivá, klidně to mohlo skončit 5:5,“ hodnotil kouč Letenských Pavel Vrba.

Fantastický Haaland! Dal dva góly a na další tři přihrál. Leverkusen remizoval

iSport.cz

Dvěma góly a třemi asistencemi zařídil kanonýr Erling Haaland fotbalistům Dortmundu domácí vítězství 5:2 nad Frankfurtem v úvodním kole německé ligy. Úspěšný bundesligový debut na lavičce Borussie prožil trenér Marco Rose. Leverkusen s reprezentačním útočníkem Patrikem Schickem zahájil novou sezonu remízou 1:1 na hřišti Unionu Berlín.

SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:1. Smír v Ďolíčku, vyrovnal Pavelka

iSport.cz

Hořký týden na Letné pokračuje. Poté, co Sparta v úterý v Monaku definitivně přišla o naději účasti v Lize mistrů, o víkendu přišla další ťafka – svěřenci Pavla Vrby poprvé v novém ročníku FORTUNA:LIGY zaváhali. V Ďolíčku zachránili bod za remízu 1:1 jen díky trefě Davida Pavelky. „U konce už našim křídelním hráčům docházely síly. Máme šest hráčů zraněných a zrovna křídla máme v situaci, ve které bychom je mít nechtěli,“ posteskl si Vrba po utkání.

Messi v PSG ONLINE: Na představení nových hvězd po boku Ramose

iSport.cz

Konec jedné éry, začátek nové. Lionel Messi už není hráčem Barcelony a začíná novou kapitolu kariéry v PSG. V Paříži už byl oficiálně představen jako nová posila. V PSG bude nosit dres s číslem 30, smlouvu podepsal na dva roky. Zajímavosti okolo fotbalového přestupu roku sledujte ONLINE na iSport.cz.

Jarolím o neuznaném gólu: Trend má být jako na EURO, tohle se nepíská

iSport.cz

Byl zklamaný z porážky i z toho, že gól Jiřího Skaláka za bezbrankového stavu neplatil. Mladá Boleslav mohla jít proti Slavii do vedení. „Když budeme zkoumat každou situaci, tak si vždycky na každé něco najdete. Trend by měl být takový jako na EURO, tedy takový, že tyhle souboje se nepískají,“ divil se trenér Středočechů Karel Jarolím po utkání, v němž jeho soubor prohrál s mistrem nakonec 0:2.

Schick hledá formu z EURO. Proti Unionu zahazoval šance

iSport.cz

Nejzářivější hvězda českého fotbalu vstoupila do nové sezony Bundesligy v dresu Leverkusenu remízou 1:1 na hřišti Unionu Berlín. Patrik Schick, pětigólový střelec EURO 2020, zatím hledá svou reprezentační formu, když v úvodních dvou mistrovských utkáních nedokázal vstřelit jedinou branku. Přitom šancí ke skórování měl na hřišti týmu z východní části Berlína hned několik.

Trpišovský: Náš výkon se zhoršoval. Škoďák hraje výborně. Co Plavšič?

iSport.cz

Slavia si odškrtnula další vítězný zápas, v Mladé Boleslavi zvítězila 2:0. Trenér červenobílých si tří bodů cenil, ale zároveň viděl nedostatky. Například opět ve finální fázi nebo v tom, jak mistr naložil s přesilovkou ve druhém poločase po vyloučení Vojtěcha Smrže. „Náš výkon se ve druhé půli zhoršoval, posledních dvacet minut bylo hodně špatných,“ podotkl Trpišovský. Nastínil také, jaký je zdravotní stav Srdjana Plavšiče.

Dukla přejela Chrudim a vede druhou ligu. Příbram obral Varnsdorf

iSport.cz

Fotbalisté Dukly ve 4. kole druhé ligy rozstříleli Chrudim 4:1. Pražané si připsali třetí vítězství v ročníku a s deseti body vedou neúplnou tabulku. Na druhém místě je překvapivě Táborsko, které v druhém dopoledním utkání zvítězilo v Drnovicích nad domácím Vyškovem 1:0.

Fillův povedený návrat: Otočili jsme to Csaplárovou pastí, ukázal se charakter

iSport.cz

Hned vzal ze stolu láhev s vodou a na jeden zátah ji vyžahl. Chutnala vítězně. První duel Martina Filla (35) v základu po přestupu do Zlína skončil sladce, právě zkušený pravý bek nakopl hosty k obratu parádní trefou na 1:2. „Měli jsme větší vůlí po vítězství. Otočili jsme to Csaplárovou pastí,“ usmíval se jeden z hrdinů nerváku.

SESTŘIH: Karviná - Zlín 2:3. Střídání brankářů, Cedidla dokonal velký obrat

iSport.cz

Fotbalisté Zlína smazali v utkání 4. kola nejvyšší soutěže na hřišti Karviné dvoubrankové manko a zvítězili po obratu 3:2. Slezané se dostali do vedení ve 23. minutě po brance Petra Buchty a úvodu druhé půle zvýšil jejich náskok Michal Papadopulos. "Ševce" však vrátil do hry v 59. minutě Martin Fillo, o 20 minut později vyrovnal z penalty Tomáš Poznar a konečné tři body trefil Zlínu ve druhé minutě nastaveného času střídající Martin Cedidla, který byl na hřišti sotva minutu.

РОСГВАРДЕЙЦЫ ЗАДЕРЖАЛИ МУЖЧИНУ С ПОДДЕЛЬНЫМИ ДОКУМЕНТАМИ В МОСКВЕ

ONLINE + VIDEO: Bohemians - Sparta. Karlsson a Štetina v základu

iSport.cz

Ve 4. kole FORTUNA:LIGY dojde na malé pražské derby. Domácí Bohemians stále čekají na první výhru, naposledy remizovali 2:2 s Jabloncem. Hosté ze Sparty naopak po třech výhrách ligu vedou. Kdo se bude radovat v Ďolíčku? Sledujte ONLINE na iSport.cz včetně VIDEÍ z klíčových momentů.

SESTŘIH: Boleslav - Slavia 0:2. Favorit bere tři body, uspěl proti deseti

iSport.cz

Slavia zůstává ve FORTUNA:LIZE nepřemožitelná. V novém ročníku hrála potřetí venku a potřetí zvítězila. Červenobílí zápas v Mladé Boleslavi ovládli 2:0 a našponovali sérii neporazitelnosti v nejvyšší domácí soutěži na 49 utkání. Mistr nepůsobil ladně, opět pohrdal šancemi, pomohla mu hrubka domácího brankáře Jana Šedy před první brankou, nedisciplinovanost Vojtěcha Smrže i zásah videa.

Skvělý výkon Záleského! Ve Zlíně vyrovnal český rekord na stovce

iSport.cz

Dominik Záleský na mítinku ve Zlíně vyrovnal časem 10,16 sekundy český rekord v běhu na 100 metrů. Národní maximum v nejkratším sprintu má nyní nezvykle už tři držitele. Pětadvacetiletý Záleský napodobil Zdeňka Stromšíka, který stejný čas zaběhl v roce 2018 v Táboře, a svého současného trenéra Jana Velebu, jenž byl stejně rychlý předloni na domácím šampionátu v Brně.