2021

Новости за 15.08.2021

Bílek: První místo je odměna pro hráče. Ba Loua a odchod? Uvidíme

iSport.cz

Podceňovaná parta z Plzně, která měla dle předsezonních predikcí sledovat boj o titul z dálky, vede po čtyřech kolech FORTUNA:LIGU. Výstup na první místo tabulky zosnovala v Liberci, kde udeřil ještě nedávno odepisovaný muž Radim Řezník. „Je to odměna pro kluky, protože dobře pracují,“ řekl trenér Michal Bílek. Vítězství 1:0 těší Viktorii dvojnásob. Poprvé v ročníku – a po sedmi soutěžních duelech - udržela čisté konto.

Barcelona poprvé bez Messiho vyhrála, Atlético srazilo Celtu Vigo

iSport.cz

Fotbalisté Atlétika Madrid vykročili za obhajobou španělského titulu výhrou 2:1 na hřišti Celty Vigo. Oba góly hostů vsítil šestadvacetiletý argentinský útočník Ángel Correa. Barcelona v prvním soutěžním duelu bez Lionela Messiho doma zdolala San Sebastian 4:2. Dvě branky a asistenci zaznamenal Martin Braithwaite.

Řezník: Každé vítězství nám pomůže. Gól? Jen jsem slíznul smetanu

iSport.cz

Těžká šichta. V nohách měla o čtyři soutěžní duely víc než soupeř, přesto Viktoria pod Ještědem uválčila hubenou výhru 1:0. Rozhodující moment obstaral Radim Řezník, který dobře zavřel zadní tyč při standardní situaci zkraje druhé půle, víc nakonec ke třem bodům nebylo třeba. Viktoriáni zůstávají v ligovém kolotoči stoprocentní, počtvrté vyhráli o gól.

Koscelník: Výkony se zvedají, snad to za chvíli půjde. Co jeho budoucnost?

iSport.cz

Výkony stoupají nahoru, body se ale nesypou. Slovan potřetí za sebou padl na domácím hřišti, proti Plzni (0:1) opět přitom nedokázal vstřelit ani gól. V dosavadním ligovém maratonu se Severočeši krčí na posledním místě tabulky, spolehnout se však stále mohou na zadáka Martina Koscelníka (26), který po EURO možná nečekaně zůstává dál součástí týmu.

SESTŘIHY: Slavia vyhrála v Boleslavi, Sparta má bod. Plzeň je první

iSport.cz

Ve 4. kole FORTUNA:LIGY Slavia zvítězila na hřišti Mladé Boleslavi 2:0 brankami Jana Kuchty a Ivana Schranze. Domácí dohrávali v deseti po vyloučení Vojtěcha Smrže. Sparta v malém pražském derby v Ďolíčku remizovala s Bohemians 1:1. Plzeň se díky výhře 1:0 v Liberci dostala na první místo. Baník si poradil s Pardubicemi 3:1. Slovácko navzdory červeným kartám pro Marečka i trenéra Svědíka porazilo Hradec Králové 1:0. Zlín v zápase s Karvinou prohrával 0:2, nakonec ale skóre dotáhl a brankou Martina Cedidly v nastavení zvítězil 3:2. Читать дальше...

Plíšková v Montrealu titul nezískala. Ve finále padla s Giorgiovou

iSport.cz

Útok na premiérový titul sezony nevyšel ani na třetí pokus. Tenistka Karolína Plíšková prohrála finále v Montrealu s Italkou Camilou Giorgiovou 3:6, 5:7 a nezlomila nepříznivou bilanci v letošních zápasech o titul. Ve světovém žebříčku si nicméně česká hráčka polepší z šestého místa na čtvrté.

Federer musí na další operaci. Pauza několik měsíců, ale ne konec

iSport.cz

Švýcarský tenista Roger Federer se podrobí další operaci pravého kolena a patrně už se v tomto roce nepředstaví na kurtech. Nutnost třetího zákroku po dvou loňských oznámil dvacetinásobný grandslamový vítěz ve videonahrávce na instagramu. Řekl, že ho čeká několikaměsíční pauza, o konci kariéry ale neuvažuje.

SESTŘIH: Liberec - Plzeň 0:1. Řezník poslal Viktorii na první místo

iSport.cz

Podceňovaná parta z Plzně, která měla dle předsezonních predikcí sledovat boj o titul z dálky, vede po čtyřech kolech FORTUNA:LIGU. Výstup na první místo tabulky zosnovala v Liberci, kde udeřil ještě nedávno odepisovaný muž Radim Řezník. „Je to odměna pro kluky, protože dobře pracují,“ řekl trenér Michal Bílek. Vítězství 1:0 těší Viktorii dvojnásob. Poprvé v ročníku – a po sedmi soutěžních duelech – udržela čisté konto. Co Liberec? Stůně na úplném dně tabulky.

Soupiska Slavie na Legii: vrací se Bořil, šance pro Ekpaie. Mimo Plavšič i Musa

iSport.cz

Podle předpokladů byli ze soupisky pro play off Evropské ligy vynecháni záložníci Srdjan Plavšič a Petr Ševčík. U obou je důvod stejný, přetrvávající zdravotní potíže z předchozího 3. předkola Ligy mistrů, zatímco Peter Olayinka by měl být na souboje s Legií připraven. Do „evropského“ kádru Slavie se vrací uzdravený kapitán Jan Bořil.

Lipsko na úvod sezony překvapivě padlo. Hertha prohrála v Kolíně

iSport.cz

Fotbalisté vicemistrovského Lipska v úvodním kole německé ligy překvapivě prohráli 0:1 v Mohuči. Výhru dvanáctého celku uplynulé sezony zařídil ve 13. minutě francouzský obránce Moussa Niakhaté. Hertha Berlín podlehla Kolínu nad Rýnem na jeho hřišti 1:3. Za poražený celek strávil celý zápas na lavičce záložník Vladimír Darida.

Newcastle - West Ham 2:4. Souček zařídil vítězný gól, Spurs zdolali City

iSport.cz

Vynikající vstup do nové sezony Premier League má za sebou duo českých reprezentantů! Vladimír Coufal s Tomášem Součkem odehráli celé utkání na hřišti Newcastlu a významnou měrou pomohli West Hamu k vítězství 4:2, když vítěznou branku vstřelil český záložník. „Hráči, kteří za sebou mají skvělou sezonu, začali výtečně i tu novou,“ culil se trenér Kladivářů David Moyes. Tottenham ve šlágru 1. kola zdolal Manchester City 1:0.

Almási: Chci se v Baníku bavit fotbalem, reprezentace je sen

iSport.cz

Pardubickým stoperům dělal pořádné problémy, vrcholem bylo, když si pohrál s Martinem Tomlem, utekl a naservíroval gólovou přihrávku Danielu Tetourovi. Téměř dvoumetrový slovenský útočník Ladislav Almási (22) předvedl nejlepší výkon za Baník, jenž porazil Východočechy 3:1.

Mladý král Jakob. Nor Ingebrigtsen v Tokiu završil práci rodinného klanu

iSport.cz

Nic není nemožné, když si za tím jdete. Dvacetiletý norský běžec Jakob Ingebrigtsen se pro cestu profesionálního atleta rozhodl jako osmileté dítě a je posledním vývojovým druhem nadšeného běžeckého klanu. Na OH v Tokiu se stal prvním olympijským šampionem na patnáctistovce z Evropy od roku 1992 a jeho myšlenky směřují i ke světovému rekordu.

SESTŘIH: Teplice - Jablonec 1:0. Mladík Krunert při debutu v základu rozhodl

iSport.cz

Fotbalisté Jablonce prohráli ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže na hřišti Teplic 0:1 a nezvítězili ve třetím ligovém zápase po sobě. Jedinou branku vstřelil v 10. minutě Štepán Krunert. Jablonec tak klesl na 10. místo neúplné tabulky, naopak dosud poslední Teplice bodovaly poprvé v novém ročníku a jsou třinácté.

SESTŘIH: Slovácko - Hradec 1:0. Trefil se Mareček, červená i pro Svědíka

iSport.cz

Fotbalisté Slovácka porazili ve čtvrtém kole první ligy nováčka Hradec Králové 1:0 a dosáhli třetího vítězství v sezoně. Jediný gól utkání dal v 51. minutě Daniel Mareček, který o devět minut později dostal červenou kartu. Na tribunu byl po protestech vykázán i domácí trenér Martin Svědík. „Votroci“ po úvodních třech remízách 1:1 poprvé v ročníku prohráli.

SESTŘIH: Baník - Pardubice 3:1. Tetour, Azevedo a Klíma vystřelili výhru

iSport.cz

Fotbalisté Ostravy ve čtvrtém kole první ligy porazili Pardubice 3:1 a v nejvyšší soutěži vyhráli potřetí za sebou. Všechny góly padly ve druhém poločase. Na branku Daniela Tetoura ještě odpověděl Dominik Kostka, ale gól střídajícího Brazilce De Azeveda ze 73. minuty už byl vítězný. Desátý domácí ligový zápas Baníku bez porážky po sobě poté třetí brankou zpečetil další náhradník Jiří Klíma. Východočeši dál čekají na premiérové vítězství v sezoně.

Přestupy v extralize ONLINE: Barulin bude chytat až čtvrtou švédskou ligu!

iSport.cz

Sezona 2020/21 už je minulostí. 1. květnem oficiálně začalo přestupové období pro nový ročník hokejové Tipsport extraligy, ve kterém se již bude sestupovat! České kluby mohou konečně vytáhnout delší dobu dohodnuté smlouvy z šuplíku, ladit poslední detaily nových kontraktů a odhalovat posily. Podpisy, přestupy, výměny, příchody borců ze zahraničí i zajímavosti. Všechny extraligové transfery sledujeme ONLINE na iSport.cz.

Международный день защиты детей: дети с ревматическими болезнями

Pohár nestačil. Zlatá hokejka má 25 vítězů, kdo nejčastěji pod vrcholem?

iSport.cz

Od roku 2017 nezná Zlatá hokejka jiného vítěze, než Davida Pastrňáka. Eso z Bostonu ji letos ovládlo popáté za sebou. To se nepovedlo ani Jaromíru Jágrovi, jemuž s dvanácti triumfy náleží absolutní rekord. A kdyby současná pravidla hlasování platila dřív než od poloviny 90. let, posbíral by jich ještě víc. Pastrňák se v počtu vítězství dotáhl na Dominika Haška. O dvacet bodů předčil svého nejsilnějšího vyzyvatele Ondřeje Paláta. Jemu však ani druhý Stanley Cupy s Tampou k prvenství nestačil.

Kanonýr Müller (†75) bojoval s démony. Spasila ho "rodina" Bayern

iSport.cz

Získal všechny fotbalové trofeje, které se v jeho době daly získat. Byl mistrem světa i Evropy, držitelem Zlatého míče, vítězem Poháru mistrů, nejlepším střelcem MS. Přesto si Gerd Müller v životě cenil víc jiného úspěchu – po konci kariéry se dokázal zbavit závislosti na alkoholu. Na dno padl na přelomu 80. a 90. let, ale zachránila ho rodina. Ta, která si říká FC Bayern Mnichov.

Kuchta zase načapal Šedu. Napadání jako hlavní zbraň střelce Slavie

iSport.cz

Tři ťafky během první půle dostala Mladá Boleslav v sobotním zápase proti Slavii. Nevzpamatovala se z nich, mistr vyhrál ve městě automobilů 2:0. Nejprve domácí těžko vydýchávali neuznaný gól Jiřího Skaláka za bezbrankového stavu, video našlo faul na Oscara. V závěru poločasu se zbytečně po soupeři ohnal Vojtěch Smrž a byl vyloučen. Mezi těmito událostmi vstřelili hosté z Edenu vítěznou branku, Jan Kuchta vytrestal ležérního brankáře Jana Šedu. A nebylo to poprvé.

Zemřel Gerd Müller (†75). Legendární kanonýr Bayernu žil v ústraní

iSport.cz

Ve věku 75 let dnes zemřel legendární německý fotbalista a jeden z nejlepších střelců historie Gerd Müller. Kanonýr s přezdívkou „Bombarďák“ získal s reprezentací a Bayernem Mnichov téměř všechny významné trofeje včetně titulu mistra světa i Evropy. S 365 góly je dosud střeleckým rekordmanem bundesligy.

Андрей Рублёв

Итальянская забастовка: Рублёв, Котов и Самсонова вылетели с «Ролан Гаррос», Потапова обыграла Ван Синьюй