2021

Новости за 21.08.2021

Vrba: Hložek opět ukázal, jak je pro nás důležitý. Promluvil o stavu Čelůstky

iSport.cz

Rozdílné poločasy, to je v úvodu sezony v podání Sparty tak trochu kolorit. Nejprve spíš bída, potom ofenzivní exploze. Platilo to i v sobotu večer proti Hradci Králové. Odpor nováčka zlomil favorit až po změně stran, ovšem nekompromisně. Čtyřmi góly se Letenští vrátili na vítěznou kolej a alespoň dočasně i do čela tabulky. „V prvním poločase nám chybělo lepší postavení pro zakládání útoků. V tom druhém už jsme si udělali prostor lépe a dokázali toho využít,“ pochvaloval si trenér Pavel Vrba.

Villarreal zůstává na nule branek, Valencia zachraňovala remízu

iSport.cz

Fotbalisté Villarrealu ani ve druhém utkání nové sezony španělské ligy nevstřelili branku. Úřadující vítězové Evropské ligy na hřišti Espaňolu Barcelona remizovali 0:0. Valencia v závěru utkání v Granadě alespoň zachránila bod za remízu 1:1.

Hložek: Gól a asistence? Ulevilo se mi, ve druhé půli jsme změnili pohyb

iSport.cz

Opět prokázal, jaký klenot v něm Sparta má. Adam Hložek převzal zkraje druhé půle souboje s Hradcem Králové ve vápně míč, práskl do něj a brankář Vilém Fendrich se snažil o zákrok marně. Pumelice zaplula do sítě. Nastartoval tak jízdu Letenských, která se nakonec zastavila až na výsledku 4:0. Osmnáctiletý ofenzivní talent měl prsty i v druhé trefě rudých, ke gólu vybídl Jakuba Peška. „Po posledních zápasech se mi ulevilo, jsem za to rád,“ přiznal po vítězství nad nováčkem Hložek.

SESTŘIH: Sparta - Hradec 4:0. Vysoká výhra Letenských, dvakrát pálil Pešek

iSport.cz

Fotbalisté Sparty porazili v pátém kole první ligy nováčka z Hradce Králové 4:0 a vrátili se do čela neúplné tabulky o bod před Plzeň. Pražané rozhodli o výhře ve druhém poločase. Postupně se prosadili Adam Hložek, Jakub Pešek, Matěj Polidar a v závěru opět Pešek. Svěřenci trenéra Pavla Vrby neprohráli v nejvyšší soutěži 14 duelů po sobě a zvítězili v devíti z posledních deseti. Sparťané zdolali v lize Východočechy posedmé v řadě a na Letné je porazili i v 15. duelu nejvyšší soutěže. "Votroci" stále čekají na první výhru v ligové sezoně.

Koubek po Spartě: Výkon sympatický, ale ve finální fázi jsme druholigoví

iSport.cz

Na Spartu jel odhodlaný, bodového zisku se ale nováček FORTUNA:LIGY nedočkal. Fotbalisté Hradce Králové na Letné padli vysoko 0:4. Trenér Votroků Miroslav Koubek byl přesto potěšený tím, jak jeho mužstvu fungovala organizace hry. Žehral však na velmi špatnou finální fázi. „Tam jsme zatím druholigoví,“ uznal.

Schick: první zářez v sezoně. Jenže těch dalších zahozených šancí...

iSport.cz

Proti Borussii Mönchengladbach by hráči Bayeru Leverkusen chtěli hrát každý týden. Lékárníci totiž dokázali vyhrát už čtvrté vzájemné střetnutí v řadě a to stylově – 4:0! Na vítězství se jednou brankou podílel i Patrik Schick, pro něhož šlo o premiérovou trefu v nové sezoně.

Mazuchova smůla. Škoda ho sestřelil, brzdila ho krev, zmeškal i start půle

iSport.cz

Teplický obránce Ondřej Mazuch prožil smutný návrat do místa, kde v kariéře také působil. V zápase proti Mladé Boleslavi, kde Severočeši padli 1:3, se prakticky celou dobu pral nejen s útočníky domácích, ale také se zraněním, které mu v úvodu způsobil jeden z nich. Začínala 9. minuta, když do souboje s Mazuchem vlétl Milan Škoda, nešťastně ho trefil do obličeje. Zkušený stoper měl zkrvavená ústa.

Liverpool zvládl návrat před diváky. City demolovalo, pálil i Grealish

iSport.cz

Fotbalisté Liverpoolu zvládli i druhý zápas v nové sezoně Premier League. V domácí premiéře zdolali zásluhou přesných zásahů Dioga Joty a Sadia Maného houževnaté Burnley 2:0. Český reprezentační útočník Matěj Vydra se do sestavy poražených nevešel. Bez obdržené branky zvítězili také obhájci titulu z Manchesteru City, kteří deklasovali nováčka z Norwiche 5:0 a spravili si chuť po úvodní porážce s Tottenhamem.

Schick přispěl gólem ke kanonádě! Dortmund padl s Freiburgem

iSport.cz

Reprezentační útočník Patrik Schick pomohl Leverkusenu svou první brankou v novém ročníku německé ligy k výhře 4:0 nad Mönchengladbachem. Pětadvacetiletý český fotbalista zvýšil v osmé minutě na 2:0. Dortmund podlehl ve druhém kole Freiburgu 1:2 a po úterní porážce v Superpoháru s Bayernem Mnichov prohrál druhý zápas za sebou. Norský útočník Erling Haaland po dvougólovém představení v prvním ligovém zápase proti Frankfurtu vyšel tentokrát naprázdno.

ONLINE: Plíšková - Teichmannová, boj o finále turnaje v Cincinnati

iSport.cz

Zahraje si Karolína Plíšková v Cincinnati o titul? V semifinále bojuje proti Jil Teichmannové, zápas můžete od 21:40 sledovat ONLINE na iSport.cz. První finalistkou se stala světová jednička Ashleigh Bartyová, Australanka v úvodním semifinále porazila 6:2, 7:5 Angelique Kerberovou z Německa.

Olomoucký objev Zifčák: Mám pohodu, která se mě drží. Zvedáme se

iSport.cz

Minule gól, teď 1+1. Pavel Žifčák (22) dál udivuje, své podzimní střelecké konto navýšil ve Zlíně na tři zásahy. Po půlhodině si naběhl na Gonzálesovu přihrávku mezi obránce a práskl balon k tyči. Poté připravil trefu Kryštofu Daňkovi. Rukou, kterou reklamoval protihráč Martin Fillo, prý nehrál. „Takové se nepískají,“ tvrdil olomoucký tahoun. VAR mu dal za pravdu.

Klusáček po debaklu Bohemians: Ostuda. Ale na paniku je hodně brzy

iSport.cz

Byť hráli Bohemians doma, kde jim věrní fanoušci vytvořili skvělou atmosféru, v roli hostí proti nájemníkům z Pardubic totálně selhali. Po prohře 0:3 jejich čekání na první ligovou výhru v této sezoně stále pokračuje. „Doufám, že to pro nás bude po remíze se Spartou trošku facka a probereme se,“ hlesl zklamaný trenér Luděk Klusáček.

Chytila překvapili trenéři: Můj gól? Jedna mínus. Byl pravý čas

iSport.cz

Po příchodu z Olomouce čekal na první gól v dresu Pardubic jen tři zápasy. Mojmír Chytil krásnou rybičkou odstartoval cestu červenobílých za první výhrou v sezoně, Bohemians nakonec porazili 3:0. „Byl pravý čas,“ řekl dvaadvacetiletý útočník.

Perušič se Schweinerem jsou v Praze v semifinále, ženy už dohrály

iSport.cz

Čeští favorité Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v plážovém volejbalu v Praze do nedělního semifinále. Z domácích ženských párů se na Ládví dařilo nejvíce Michaele Kubíčkové s Michalou Kvapilovou, které skončily ve čtvrtfinále a obsadily páté místo.

SESTŘIH: Zlín - Olomouc 1:4. Fastav poprvé zaváhal, Sigma řádila po pauze

iSport.cz

Fotbalisté Olomouce v pátém kole první ligy zvítězili ve Zlíně 4:1. O jejich branky se podělili Pavel Zifčák v první půli a Kryštof Daněk s Martinem Hálou a Davidem Vaněčkem po změně stran. Za domácí snižoval Robert Hrubý. Hanáci, kteří mají k dobru odložený zápas na Slavii, poprvé v sezoně naplno bodovali na hřišti soupeře. „Ševci" padli po dvou předchozích ligových výhrách.

В ПРЕДДВЕРИИ ДНЯ РОССИИ РОСГВАРДЕЙЦЫ ПРОВЕЛИ ПРАЗДНИЧНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ ДЛЯ ДЕТЕЙ

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Teplice 3:1. Trefil se i Fila, hosté klesají

iSport.cz

Fotbalisté Mladé Boleslavi v pátém kole FORTUNA:LIGY přehráli na domácí půdě Teplice 3:1 a vyhoupli se na sedmé místo. Hosté, kteří od 85. minuty dohrávali bez vyloučeného Martina Chlumeckého, se naopak po čtvrté prohře propadají k sestupovým příčkám. Středočechy poslal do vedení ve 23. minutě Daniel Fila, na jehož trefu ještě reagoval rychlým srovnáním Jakub Mareš, proměněná Skalákova penalta a závěrečné razítko Vojtěcha Stránského ale rozhodly o třech bodech pro domácí.

SESTŘIH: Pardubice - Bohemians 3:0. Bitvu o Ďolíček ovládli Východočeši

iSport.cz

Fotbalisté Pardubic překvapivě zvítězili v pátém kole první ligy nad Bohemians 1905 3:0. Skóre otevřel v 31. minutě Mojmír Chytil a po změně stran se trefili střídající Pavel Černý a Tomáš Solil. Zápas se hrál v domácím azylu Východočechů v Praze v Ďolíčku, kde sídlí soupeř. Pardubičtí se dočkali prvního vítězství v nové sezoně, naopak Bohemians čekají v lize na tři body už osm utkání.

iSport.cz

Fotbalisté Pardubic zvítězili v 5. kole FORTUNA:LIGY nad Bohemians jasně 3:0. V souboji celků, které pro domácí duely využívají vršovický Ďolíček, otevřel skóre ve 31. minutě Mojmír Chytil. Pojistku přidal v 65. minutě Pavel Černý a definitivní podobu dal výsledku v 83. minutě Tomáš Solil.

Kubíčková s Kvapilovou v Praze páté, Hermannová s Resovou vypadly hned

iSport.cz

Plážové volejbalistky Michaela Kubíčková s Michalou Kvapilovou obsadily na dvouhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Praze páté místo. Jako jediný český ženský pár postoupily do čtvrtfinále, v němž v téměř hodinové bitvě vypadly se švýcarskými soupeřkami.