Январь
2019

Новости за 31.01.2019

Puchar Europy: Ponitka i Waczyński w rolach głównych

Reprezentanci Polski Mateusz Ponitka (Lokomotiw Kubań Krasnodar) i Adam Waczyński (Unicaja Malaga) byli czołowymi koszykarzami swoich ekip w meczach 5., przedostatniej kolejki fazy Top 16 Pucharu Europy, ale ich dobra gra nie pomogła w odniesieniu zwycięstw.

Premier League: Boruc zatrzymał Chelsea, Lisy lidera z Liverpoolu

Artur Boruc zagrał w drugim kolejnym meczu Bournemouth w Premier League i po raz drugi walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej ekipy. Wisienki wygrały aż 4:0 z Chelsea, a Polak obronił wszystkie 7 strzałów w światło bramki. Punkty stracił też Liverpool, który zremisował u siebie z Leicester 1:1.

Najlepszy wynik na świecie! Lisek wygrał mityng w Cottbus

Piotr Lisek skokiem na 5,85 m wygrał w środę rywalizację w skoku o tyczce podczas mityngu w Cottbus. To najlepszy wynik na świecie uzyskany w tym roku. W Niemczech startował też Paweł Wojciechowski, który zaliczył 5,70 metra i zajął piątą pozycję.

Puchar Włoch: AS Roma i Juventus na łopatkach!

Środowe mecze ćwierćfinałowe w Pucharze Włoch dostarczyły niesamowitych rozstrzygnięć. Najpierw przecieraliśmy oczy ze zdumienia po tym jak Fiorentina rozgromiła zespół AS Roma aż 7:1! A następnie byliśmy świadkami olbrzymiej sensacji w postaci triumfu Atalanty nad Juventusem 3:0.

LM siatkarzy: Wyjątkowo długi set i ważne zwycięstwo Trefla

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali w Berlinie Recycling Volleys 3:0 (25:20, 25:21, 38:36) w 4. kolejce Ligi Mistrzów. Ostatni set środowego spotkania trwał 43 minuty! Po czterech meczach gdańszczanie mają na koncie trzy zwycięstwa i są samodzielnymi liderami grupy D.

Będzie transferowe last minute Grosickiego? Chcą go dwa kluby!

Kamil Grosicki przyzwyczaił kibiców, że jest o nim głośno podczas ostatnich chwil trwania okienka transferowego. Nie inaczej jest również tym razem. Reprezentanta Polski chcą pozyskać Middlesbrough oraz klub Kamila Glika - AS Monaco.