Май
2019

Новости за 18.05.2019

THW Kiel z Pucharem EHF

Piłkarze ręczni THW Kiel wywalczyli Puchar EHF, pokonując w finale broniącą tytułu drużynę Fuechse Berlin 26:22 (16:10). Trzecią lokatę w odbywającym się w Kilonii turnieju Final Four wywalczyli szczypiorniści FC Porto.

KSW 49: Grabowski nawiązał do słynnej wypowiedzi Diaza! (WIDEO)

Damian Grabowski (22-5, 8 KO, 11 SUB) w imponującym stylu przywitał się z organizacją KSW. W swoim debiucie pokonał przed czasem Karola Bedorfa (15-5, 5 KO, 4 SUB). W rozmowie z Mateuszem Borkiem nawiązał też do pamiętnej wypowiedzi gwiazdy Natea Diaza (19-11, 5 KO, 11 SUB).

Energa Basket Liga: Arka Gdynia o krok od finału!

Rewelacyjna czwarta kwarta pozwoliła Arce Gdynia wygrać z Anwilem Włocławek 78:65. Gdynianie prowadzą już 2–0 w półfinale Energa Basket Ligi i potrzebują tylko jednego zwycięstwa do awansu.

Dudek zwolniony! Błyskawiczna reakcja GKS-u Katowice

Zarząd GKS Katowice podjął szybkie decyzje po nieoczekiwanym spadku do drugiej ligi. Włodarze klubu zwolnili Dariusza Dudka z posady trenera pierwszego zespołu. Dyrektorem sekcji piłki nożnej nie jest już Tadeusz Bartnik.

KSW 49: Grabowski rozbił Bedorfa!

Damian Grabowski (22-5, 8 KO, 11 SUB) rozpoczął swoją przygodę z KSW od zwycięstwa! Na gali KSW 49, w starciu dwóch weteranów kategorii ciężkiej, pokonał Karola Bedorfa (15-5, 5 KO, 4 SUB) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Podium w Montreux zarwało się pod siatkarkami! (WIDEO)

Polskie siatkarki wygrały prestiżowy turniej towarzyski Volley Masters w szwajcarskim Montreux. Podczas ceremonii medalowej doszło do niezwykłego zdarzenia. Podium zarwało się pod ciężarem siatkarek trzech czołowych ekip imprezy.

Benfica po raz 37. w historii mistrzem Portugalii

Piłkarze Benfiki Lizbona po raz 37. w historii i piąty w sześciu ostatnich latach wywalczyli mistrzostwo Portugalii. W ostatniej kolejce wygrali u siebie z CD Santa Clara 4:1. W tabeli wyprzedzili o dwa punkty FC Porto.

MP w szachach: Rajlich o krok od złotego medalu

Iweta Rajlich zremisowała czarnymi z Moniką Soćko w ósmej rundzie rozgrywanych w Warszawie mistrzostw Polski w szachach. Tytułu jeszcze sobie nie zapewniła, ale przed ostatnią kolejką jest w komfortowej sytuacji.

KSW 49: Parke zdominował Sowińskiego

Norman Parke (27-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB) nie miał większych problemów z pokonaniem Artura Sowińskiego (19-11-2NC, 6 KO, 7 SUB) na gali KSW 49. Po trzech rundach sędziowie mieli łatwe zadanie i pewnie wypunktowali jego zwycięstwo.

Mazur: Wygrana Polek w Montreux to niespodzianka

– Wygranie najpierw fazy grupowej, a następnie całego turnieju po finale z Japonią to jest przyjemna niespodzianka – powiedział ekspert Polsatu Sport Ireneusz Mazur. Polskie siatkarki udanie zainaugurowały sezon, wygrywając prestiżową towarzyską imprezę Montreux Volley Masters.

KSW 49: Jun błyskawicznie znokautował Szostaka

Erko Jun (3-0, 3 KO) pokonał przez nokaut Akopa Szostaka (3-3, 2 KO) już w pierwszej minucie pojedynku na gali KSW 49. W 36. sekundzie walki bośniacki wojownik zakończył to starcie.

Trener GKS Katowice: Przepraszam kibiców za taką postawę

GKS Katowice po niesamowitych ostatnich minutach ostatniej kolejki spadł z Fortuna 1 Ligi. - Mieliśmy sytuację na 2:1, którą powinniśmy wykorzystać. Przepraszam - powiedział trener katowiczan Dariusz Dudek.

Dudek trzeci podczas GP Polski

Patryk Dudek zajął trzecie miejsce w Grand Prix Polski, pierwszej rundzie mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Na PGE Narodowym w Warszawie triumfował Duńczyk Leon Madsen. Drugie miejsce zajął Szwed Fredrik Lindgren, a czwarte Duńczyk Niels Kristian Iversen.

Końcowa klasyfikacja turnieju Montreux Volley Masters 2019

Reprezentacja Polski triumfowała w 34. edycji turnieju Montreux Volley Masters. W finale pokonały podopieczne trenera Jacka Nawrockiego pokonały Japonki 3:1 (25:15, 22:25, 25:17, 26:24). To pierwszy triumf Polek w tej imprezie. Sprawdź końcową klasyfikację turnieju Montreux Volley Masters 2019:

Emocjonalny wywiad kapitana Wigier Suwałki. "Smakuje jak awans"

- Mieliśmy bardzo dużo szczęścia. Wygraliśmy z Rakowem, czyli liderem Fortuna 1 Ligi. Cały sezon znajdowaliśmy się pod kreską, ale odwróciliśmy nasz los. Będziemy świętować - powiedział kapitan Wigier Suwałki Adrian Karankiewicz po zwycięstwie nad Rakowem Częstochowa (2:1).

Final Four Euroligi: Finał bez faworyta

W niedzielnym finale Euroligi koszykarze CSKA Moskwa spotkają się z niespodzianką sezonu - Anadolu Efesem Stambuł. Turcy w pasjonującym meczu półfinałowym wyeliminowali faworyta rywalizacji Fenerbahce Beko Stambuł. Transmisja finału od godz. 20.15 w Polsacie Sport Extra.

Koniec hegemonii! Zenit przegrał z Lube w finale Ligi Mistrzów

W finale Ligi Mistrzów CEV siatkarze Cucine Lube Civitanova wygrali z Zenitem Kazań 3:1. Spotkanie nie przyniosło wielkich emocji – każda z czterech partii miała jednostronny przebieg. Mistrzowie Włoch przerwali hegemonię drużyny ze stolicy Tatarstanu, która wygrała cztery poprzednie edycje LM.

Собянин: Уникальные сервисы в центре "Профессии будущего" упрощают поиск работы

Figiel: Chcieliśmy wygrać ligę z przytupem

- Straciliśmy bramkę w ostatnich minutach. Nie możemy do tego dopuszczać. Chcieliśmy wygrać mecz i całą ligę z przytupem. Nie udało się i jest duży niedosyt - powiedział Rafał Figiel z Rakowa Częstochowa po meczu z Wigrami Suwałki (1:2) w 34. Kolejce Fortuna 1 Ligi.

Witan po szalonej końcówce sezonu: Czujemy smutek i złość

Andrzej Witan został bohaterem Bytovii Bytów w meczu z GKS Katowice w 34. kolejce Fortuna 1 Ligi. Choć gol bramkarza zapewnił zwycięstwo jego drużynie, to nie zagwarantował utrzymania. Dzięki temu trafieniu obie ekipy spadł na niższy poziom rozgrywkowy. - Co można czuć? Smutek, złość. Oddaliśmy kawał serca na boisku, strzeliliśmy w 97. minucie i spadamy z ligi - powiedział.

Wasick z drugim złotem mistrzostw Polski i minimum na MŚ

Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice) zdobyła w sobotę złoty medal na 100 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw Polski w Olsztynie. Jako jedyna ze startujących w tym dniu wypełniła minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa świata w Korei Południowej.

Puchar Anglii: Manchester City wygrał 6:0 w finale!

Mistrz kraju Manchester City zdobył Puchar Anglii, wygrywając w sobotnim finale na Wembley w Londynie z Watfordem aż 6:0 (2:0). To trzecie trofeum zespołu Pepa Guardioli w tym sezonie. Wcześniej The Citizens sięgnęli także po Puchar Ligi.

Smarzek MVP Montreux Volley Masters 2019

Polskie siatkarki pokonały Japonię 3:1 (25:15, 22:25, 25:17, 26:24) w finale turnieju Montreux Volley Masters. Nagrodę dla najlepszej siatkarki (MVP) turnieju otrzymała Malwina Smarzek, która została również wybrana najlepszą atakującą. Nagrody indywidualne trafiły również do dwóch innych reprezentantek Polski – przyjmującej Martyny Grajber i środkowej Agnieszki Kąkolewskiej.