Май
2019

Новости за 25.05.2019

Porażka Napoli na koniec sezonu. Zieliński trafił w słupek

Napoli, z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie, w ostatniej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej przegrało na wyjeździe z Bologną 2:3. Bramki zwycięskiej drużyny strzegł natomiast Łukasz Skorupski.

ATP w Genewie: Jedenasty triumf Zvereva

Najwyżej rozstawiony Niemiec Alexander Zverev pokonał Chilijczyka Nicolasa Jarryego 6:3, 3:6, 7:6 (10-8) w finale turnieju ATP na kortach ziemnych w Genewie (pula nagród 524 tys. euro). To jego 11. zwycięstwo w imprezie tej rangi, ale pierwsze w tym sezonie.

Puchar Portugalii dla Sportingu Lizbona

Piłkarze Sportingu Lizbona po raz siedemnasty wywalczyli Puchar Portugalii. W finale w Oeiras pokonali w rzutach karnych FC Porto 5-4. Po 90 minutach i dogrywce było 2:2.

MŚ w hokeju: Kanada rywalem Finlandii w finale

Kanada pokonała w Bratysławie Czechy 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) w wieczornym półfinale mistrzostw świata w hokeju na lodzie. W finale zmierzy się z Finlandią, która wygrała wcześniej z Rosją 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Puchar Niemiec: Bayern wywalczył trofeum. Magiczne gole i rekord Lewandowskiego

W rozgrywanym na Olympiastadion w Berlinie finale Pucharu Niemiec Bayern Monachium wygrał z RB Lipsk 3:0 i sięgnął po rekordowe 19. trofeum tego typu w historii. Swoje zrobił także Robert Lewandowski, który dzięki bramce zdobytej z bardzo trudnej pozycji wysunął się na prowadzenie w zestawieniu strzelców wszech czasów finałów DFB Pokal.

Fornal: Chcę udowodnić coś zwłaszcza niedowiarkom

Reprezentacja Polski wygrała pierwszy sprawdzian w 2019 roku, okazując się zespołem dużo lepszym od Niemiec. Swoje pięć minut dostały w tym spotkaniu nowe twarze w zespole Vitala Heynena, wśród nich był między innymi Tomasz Fornal. - Jestem wobec siebie bardzo surowy - przyznał 21-latek.

Trener Mali: Musimy być skuteczni w ataku

Reprezentacje Panamy i Mali rozpoczęły rywalizację w grupie E piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 od remisu 1:1 (0:1). Musimy być skuteczni w ataku - powiedział po sobotnim meczu w Bygdoszczy trener ekipy z Afryki Mamoutou Kane.

Giro d'Italia: Kolarze nie wjadą na przełęcz Gavia

Organizatorzy wyścigu Giro dItalia poinformowali o zmianie trasy wtorkowego, 16. etapu. Kolarze nie wjadą na słynną przełęcz Gavia (2621 m n.p.m.) z powodu zalegającego na niej śniegu i niekorzystnej prognozy pogody.

Kubiak: Trzeba pozlepiać to tak, żeby miało ręce i nogi

– Zawsze takie mecze są trudne, choć wynik może na to nie wskazuje. Cieszymy się z wygranej 3:0. Ten czwarty, dodatkowy set też mógł był nasz, ale trudno – powiedział kapitan reprezentacji Polski siatkarzy Michał Kubiak po wygranym towarzyskim meczu z Niemcami. Dodatkowego, czwartego seta biało–czerwoni przegrali 28:30.

Kaczmarek: Kadra jest coraz bardziej zgrana. Wiemy też, czego wymaga od nas Heynen

- W obecnej kadrze jest wielu chłopaków, którzy reprezentowali nasz kraj w zeszłym roku, więc na pewno zespół jest bardziej zgrany. Wiemy też, czego wymaga od nas selekcjoner. Nie od dziś wiadomo, że uwielbia blok, obronę i kładzie ogromny nacisk na technikę. Próbujemy realizować jego założenia i cieszy nas to, że pierwszy mecz sparingowy ułożył się po naszej myśli - powiedział środkowy reprezentacji Polski Łukasz Kaczmarek po zwycięstwie 3:1 nad Niemcami.

Polski siatkarz jak Wayne Gretzky?! Huber zdradził tajemnicę numeru 99

– Nie wiedziałem za bardzo jaki numer wziąć, bo te do 25. były zajęte. Stwierdziłem, że wezmę 99. Dlaczego? Żartobliwie mogę powiedzieć, że ten numer jest zastrzeżony w NHL, bo legendarny Wayne Gretzky grał z takim numerem – powiedział Norbert Huber po zwycięskim meczu z Niemcami.

Polska – Niemcy 3:0. Skrót meczu

Polska pokonała reprezentację Niemiec 3:0 w towarzyskim meczu siatkarskim rozegranym w Arenie Gliwice. Trenerzy obu ekip Vital Heynen i Andrea Giani umówili się, że zagrają minimum cztery sety. W dodatkowej partii gospodarze przegrali 28:30.

PGE VIVE Kielce po raz szesnasty mistrzem Polski!

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce pokonali we własnej hali Orlen Wisłę Płock 32:25 (15:12) i po raz szesnasty, a ósmy z rzędu, zdobyli mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu finału w Płocku był remis 26:26.

Собянин: Уникальные сервисы в центре "Профессии будущего" упрощают поиск работы

Liga hokeja na trawie: Remis w finale, LKS Rogowo bliżej brązu

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań zremisowali z Pomorzaniem Toruń 2:2 (2:1) w pierwszym spotkaniu finałowym. Rewanż rozegrany zostanie w niedzielę. W spotkaniu o brązowy medal LKS Rogowo pierwsze starcie z Wartą Poznań wygrało 4:3 (2:2).

Hokejowe MŚ: Cud w Bratysławie

Pokonanie przez Finlandię Rosji w półfinale hokejowych mistrzostw świata nazwane zostało w skandynawskich mediach cudem w Bratysławie, który zasługuje na zdjęcie czapek z głów i głęboki ukłon dla drużyny, która wbrew wszystkim jest objawieniem wielkiego turnieju.

Sędzia autorem gola w Holandii! Uznał swoje trafienie (WIDEO)

W ostatniej kolejce Derde Divisie w Holandii doszło do niesamowitej sytuacji. Autorem gola na 3:2 został... arbiter spotkania, od którego niefortunnie odbiła się piłka w sytuacji podbramkowej. Wszystko w tym wypadku jednak odbyło się zgodnie z przepisami i gol został przez niego uznany. Ostatecznie 4:2 triumfował jednak zespół Harkemase Boys.

Efektowne zwycięstwo polskich siatkarzy na otwarcie sezonu!

W towarzyskim meczu rozegranym w Arenie Gliwice polscy siatkarze pewnie wygrali z Niemcami 3:0. W dodatkowym secie gospodarze przegrali 28:30. Tą konfrontacją podopieczni trenera Vitala Heynena rozpoczęli sezon reprezentacyjny 2019.