14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Новости за 17.02.2024

Sprinty SP v Minneapolis vyhráli Klaebo a Sundlingová

Sport.cz

Sprinty volnou technikou na Světovém poháru v Minneapolis vyhráli Nor Johannes Hösflot Klaebo a Švédka Jonna Sundlingová. Kateřina Janatová, která jako jediná z českých běžců na lyžích postoupila z kvalifikace, vypadla ve čtvrtfinále.

Koubek: Plzeň v boji o titul? Buďme realisté. Pražská S neztrácí

Sport.cz

Utkání na horké půdě zvládli bravurně. Fotbalisté Plzně v sobotním ligovém duelu zvítězili na hřišti Bohemians 2:0, na třetí příčce tak mají minimálně do nedělního zápasu Slovácka ve Zlíně sedmibodový náskok. Na to, že by Viktoria ještě prohnala druhou Slavii, potažmo první Spartu, ale kouč Miroslav Koubek nemyslí.

Tragédie v Lipsku. Bundesligový zápas poznamenala smrt

Sport.cz

Vítězství 2:0 nad Mönchengladbachem a udržení pátého místa, jen o bod od pozic pro Ligu mistrů. Pro fotbalové Lipsko to byly na první pohled příjemné novinky, jenže v sobotu večer nikoho nezajímaly. Během zápasu přímo na stadionu zemřel fanoušek. Hrálo se v komorní atmosféře, kterou odrážela i jiná smutná novinka ze sektoru Mönchengladbachu.

Sněhuláku! skandovali fanoušci na Frodla. Byli jsme trapní, mrzí gólmana

Sport.cz

Na speciální masku si pro příležitost duelu pod širým nebem v německém Klingenthalu nechal udělat i sněhuláka z filmu Jack Frost. Právě pokřikem „Frodl to je sněhulák“ počastovali plzeňští fanoušci svého bývalého gólmana Dominika Frodla, který v dresu Karlových Varů inkasoval pět branek a odešel na střídačku. Energie nakonec v západočeském derby padla 2:5. „Vůbec si to nedokážu vysvětlit,“ těžko hledal slova 27letý brankář.

Vítěz základní části první hokejové ligy Poruba porazila Jihlavu

Sport.cz

Hokejisté Poruby už jako jistí vítězové základní části první ligy vyhráli v 48. kole v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 6:2 a náskok před Vsetínem zvýšili na 17 bodů. Druhý tým tabulky v pátek prohrál ve valašském derby ve Zlíně 3:4. Třetí Prostějov zdolal doma Kolín 3:2.

První hokejová Chance liga - 48. kolo:

Sport.cz

První hokejová Chance liga - 48. kolo: Jihlava - Poruba 2:6 (0:0, 1:4, 1:2), Frýdek-Místek - Třebíč 1:5 (0:3, 0:2, 1:0), Prostějov - Kolín 3:2 (2:1, 1:0, 0:1), Znojmo - Slavia Praha 2:3 (0:0, 0:1, 2:2), Pardubice B - Přerov 3:4 (2:2, 0:0, 1:2).

Nejostudnější medailový ceremoniál a obrovská pachuť. Norský finišman výbuch nechápal

Sport.cz

Přijížděl na poslední střelbu závodu, měl minutový náskok. Norští fanoušci ve Vysočina Areně chystali oslavy. To už se snad nedá ztratit. Vetle Christiansen je vyvedl z omylu. Nevídaným kolapsem v podobě tří trestných okruhů otevřel cestu ke štafetovému zlatu švédským biatlonistům. Stříbrná medaile byla pro jasné favority slabou náplastí.

Nejhorší start roku za 17 let. Fanoušci West Hamu tlačí na vyhazov trenéra

Sport.cz

Šňůra osmi ostrých zápasů bez výhry. Pět hodin v kuse bez vstřeleného gólu. A brzy i bez trenéra Davida Moyese? Fotbalový West Ham pořád ještě nenašel svoje dno. „Musíme najít způsob, jak se dostat zpátky nahoru,“ řekl Moyes po porážce 0:2 v Nottinghamu. Smutnou sobotu zažil i český tandem z West Hamu: Vladimír Coufal dostal 75 minut, zato Tomáš Souček měl nezvyklou roli.

Češi v čele, tribuny bouřily. Ale musíme být realisti, tým na medaili nemáme, uznali biatlonisti

Sport.cz

Z prostoru novinářské mixzóny sledoval Tomáš Mikyska střelbu svého následovníka v sestavě českých biatlonistů Michala Krčmáře a po každé trefě radostně poskočil. Úchvatně se vyvíjela v Novém Městě na Moravě mužská štafeta, v jejíž první polovině se domácí výběr opakovaně objevil na prvním místě. A tak výsledné sedmé místo trochu mrzelo.

JÁGR V PITTSBURGHU: Zatrénoval si s Penguins, dal čtyři góly. My máme na Kladně těžší tréninky, říkal

Sport.cz

Tréninkový dres připravený pro Jaromíra Jágra v kabině Pittsburghu nezůstal ležet ladem. Dvaapadesátiletá česká legenda si v sobotu, tedy den před slavnostním vyvěšením čísla 68 pod strop PPG Paints Areny, zabruslila se současnými Penguins. „Máme těžší tréninky, ale oni hrají 82 zápasů během šesti měsíců, takže se není čemu divit,“ říkal Jágr ve streamu na svém Instagramu.

Chybí nám lehkost. Soupeř měl k vítězství blíž, přiznal zklamaný Jílek

Sport.cz

Fotbalisté Olomouce stejně jako minule v Liberci proti Hradci Králové, s nímž doma jen remizovali 0:0, předvedli mizerný výkon. Směrem dopředu nevymysleli prakticky nic, v rozehrávce kupili chybu na chybu, kombinačně selhali. Navíc jim to skřípalo i v obraně. Votroci je zaskočili aktivní hrou a téměř celý zápas byli lepší. Nebyli však efektivní, a to Sigmu zachránilo od porážky.

Šwiateková potřetí za sebou ovládla turnaj v Dauhá

Sport.cz

Polská tenistka Iga Šwiateková potřetí za sebou získala titul v Dauhá. V dnešním finále světová jednička porazila 7:6 a 6:2 Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu. Třikrát za sebou na jednom turnaji triumfovala jako první hráčka od roku 2015.

Plavec Knedla na druhé finále na MS nedosáhl

Sport.cz

Plavec Miroslav Knedla na druhé finále na mistrovství světa v Dauhá nedosáhl. Osmnáctiletý český reprezentant, který obsadil sedmou příčku v závodě na 100 metrů znak, byl na poloviční distanci dvanáctý. V semifinále na šampionátu v Kataru výkonem 25,06 sekundy zaostal o 42 setin za svým českým rekordem.

Hapal a celý Baník si oddechli. Věděli jsme, že mužstvo zareaguje, řekl kouč po výhře

Sport.cz

Po závěrečném hvizdu zapumpoval rukou. „Jo,“ vykřikl zároveň Pavel Hapal, trenér fotbalistů Baníku Ostrava, po důležité výhře 3:1 v Mladé Boleslavi. S hráči a dalšími členy realizačního týmu si pak zahopsal před kotlem vlastních fanoušků a na tiskové konferenci mohl úlevně vyprávět. „Už proti Plzni jsme předvedli dobrou reakci, ale bohužel jsme gólem z poslední minuty prohráli. Teď jsme v tom pokračovali. Zaslouženě jsme vyhráli,“ lebedil si Hapal.

Leverkusen se Schickem v sestavě porazil Heidenheim

Sport.cz

Leverkusen s Patrikem Schickem v základní sestavě porazil v německé fotbalové lize domácí Heidenheim 2:1 a díky 32. soutěžnímu zápasu bez prohry v řadě vyrovnal rekord Bayernu Mnichov. Na obhájce titulu mají svěřenci Xabiho Alonsa v čele tabulky už osmibodový náskok, bavorský velkoklub se v 25. kole utká až v neděli s Bochumí.

РОСГВАРДЕЙЦЫ ЗАДЕРЖАЛИ МУЖЧИНУ С ПОДДЕЛЬНЫМИ ДОКУМЕНТАМИ В МОСКВЕ

Neapol remizovala s Janovem a v italské lize se dál trápí

Sport.cz

Mistrovská Neapol se v italské fotbalové lize nadále trápí. Domácí remízu 1:1 s FC Janov zachránil až v 90. minutě střídající Cyril Ngonge a v tabulce jsou úřadující mistři po 25. kole až na devátém místě.

Fotbalisté Pardubic remizovali s Teplicemi, oba týmy na jaře stále neprohrály

Sport.cz

Fotbalisté Pardubic v 21. kole první ligy remizovali na svém hřišti 1:1 s Teplicemi. Souboj sousedů v tabulce otevřel nejrychlejším gólem sezony nejvyšší soutěže útočník Tomáš Zlatohlávek, nejlepší střelec týmu se prosadil po 22 sekundách hry. V 87. minutě srovnal střídající obránce Štěpán Chaloupek. Východočeši neprohráli počtvrté za sebou, přesto klesli na 12. místo. „Skláři“ jsou devátí a mají k dobru středeční dohrávku proti Olomouci.

Baník vyhrál v Mladé Boleslavi. Na jaře poprvé bodoval

Sport.cz

21. koloOstravští fotbalisté zvítězili ve 21. kole první ligy v Mladé Boleslavi 3:1 a v jarní části sezony poprvé bodovali a skórovali. Středočeši při domácí premiéře trenéra Davida Holoubka nenavázali na minulou remízu 1:1 v Plzni a v nejvyšší soutěži posedmé za sebou nevyhráli. fotbalové ligy: Ml. Boleslav - Ostrava 1:3

Jablonec rozstřílel Budějovice. Pět gólů dal po třech letech

Sport.cz

Jablonečtí fotbalisté zvítězili ve 21. ligovém kole nad Českými Budějovicemi 5:2 a posunuli se na 11. místo neúplné tabulky. Domácí poslal do vedení už v osmé minutě Vachtang Čanturišvili. O 10 minut později vyrovnal Patrik Hellebrand, ale po změně stran přidali góly Jakub Martinec, Nemanja Tekijaški a Václav Drchal, druhý gól hostů dal Jan Suchan.

Арина Соболенко

«Сейчас даже счёт не помню»: Андреева сенсационно победила Соболенко и вышла в полуфинал «Ролан Гаррос»

Олег Сирота о конфликте Германа Грефа с таксистами: «Нужно воспитывать, кнутом и пряником»

FT: Amazon обвинили в нарушении санкций против России

Главе ведомства будет представлен повторный доклад о ходе расследования обстоятельств нарушения прав граждан в Московской области