14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Новости за 18.02.2024

Specialista na Liberec znovu udeřil. Jsem rád za návrat, těší Haraslína

Sport.cz

Slovan se umí na Priskeho mistrovskou partu vytáhnout jako málokdo. Na Letné žila jeho šance na bodový zisk až do konce sedmé minuty nastaveného času. Fotbalisté Sparty však vydřeli výhru 2:1 nad Libercem a udrželi čtyřbodový náskok v čele tabulky na Slavii. Skóre otevřel Lukáš Haraslín, který se po zranění poprvé v jarní části sezony představil v základní sestavě. „Důležité tři body a vítězství. Pokračujeme v jízdě, ve které chceme,“ kvituje s devíti góly nejlepší ligový střelec Sparty.

Sparta měla dohrávat o deseti, zuří Kozel

Sport.cz

Liberec v závěru tlačil, vyrovnat na Letné ale nezvládl. „Spartu jsme donutili ke zdržování,“ těší trenéra Luboše Kozla i přes prohru 1:2. S výsledkem však logicky spokojený není. Vše možná mohlo být jinak, kdyby sudí Jan Všetečka v první půli vyloučil domácího Jakuba Peška.

Sáblíková v době bronzové, skončila třetí i v závodě na pět kilometrů

Sport.cz

Druhý bronz z letošního světového šampionátu v rychlobruslení vytěžila Martina Sáblíková, když i v závodě na 5000 m skončila v Calgary časem 6:51,88 třetí, podobně jako o tři dny dřív na tříkilometrové trati. Celkově má česká reprezentantka ve sbírce už 34. medailí z mistrovství světa, na nejdelší distanci ji na kanadském oválu předčily pouze Nizozemky Joy Beuneová a Irene Schoutenová.

Sparta skolila Liberec a zůstává doma stoprocentní

Sport.cz

Fotbalisté Sparty ve 21. kole první ligy doma udolali Liberec 2:1. Pražané rozhodli dvěma rychlými góly po změně stran, o něž se postarali Lukáš Haraslín a Victor Olatunji, za hosty snížil střídající Filip Horský.

Úvodní zápas v Gruzii, poté doma s Ukrajinou. Program českého týmu v nadcházejícím ročníku Ligy národů

Sport.cz

Již do čtvrtého ročníku Ligy národů UEFA vstoupí na podzim letošního roku čeští fotbalisté. Los jim do skupiny B1 přisoudil Ukrajinu, Albánii a Gruzii. První utkání česká reprezentace sehraje 7. září v Gruzii, skupinu pak zakončí 19. listopadu doma se stejným soupeřem. Na Sport.cz sledujte program a další informace k Lize národů 2024/25.

Nejlepší biatlonista historie? Srovnávání kulhá. Ale nový král je nejdominantnější

Sport.cz

Když se před šesti lety loučil Ole Einar Björndalen, zdálo se, že některé jeho rekordy zůstanou věčné. Dvacet zlatých medailí z mistrovství světa? To znělo jako nadlidský počin. Teď padesátiletý Nor s přezdívkami Král biatlonu či Kanibal v Novém Městě na Moravě sledoval, jak už na trůnu není sám. Dorovnal ho krajan Johannes Thingnes Bö.

Debutant Diouf se uvedl gólem a pak málem Trpišovskému znovu zlomil nos

Sport.cz

Ve středu fotbalisté Slavie zaváhali na hřišti Zlína (1:1), o čtyři dny později cestovali na východ republiky znovu. Bez potrestaného Václava Jurečky, poprvé ale se Senegalcem Malickem Dioufem v sestavě. A na druhou dalekou cestu domů si tentokrát přibalili po přesvědčivém vítězství 3:0 všechny tři body.

Klíčový moment derby. Takových soubojů jsou v zápase mraky, tvrdil vyloučený Daníček

Sport.cz

Nechtěně se stal negativním hrdinou ostře sledovaného krajského derby mezi fotbalisty Zlína a Slovácka. Hostující stoper Vlastimil Daníček byl za stavu 1:0 pro svůj tým ve 35. minutě po souboji s obráncem Ševců Didibou za úder loktem vyloučený a jeho tým poté v oslabení ve druhé půli dvakrát inkasoval a nakonec 1:2 padl.

Česká tečka za biatlonovým svátkem. Poklona ještě před cílem a vzpomínky do konce života

Sport.cz

Tomáši Mikyskovi chybělo do cíle závodu s hromadným startem ještě pár metrů, ale zastavil, aby se poklonil skoro 30 000 divákům. Michal Krčmář pak děkovačku spustil po projetí cílovou čárou. Poslední závod světového šampionátu sice nezvládli tak, jak by si přáli, přesto nejen na rozlučku s Novým Městem na Moravě budou dlouho vzpomínat.

Jsem smutný, přiznal český navrátilec k MMA. Po zápase mu tekla i krev

Sport.cz

Zařadil se mezi neúspěšné české dobyvatele sobotního turnaje polské organizace KSW v Liberci. Profesionální boxer Vasil Ducár, který se k MMA vrátil po pěti letech, tak musel skousnout bolestivou porážku s polským tvrďákem Dawidem Kasperkim, jenž znojemského rodáka naprosto odzbrojil a zvítězil jednomyslně na body. „Jsem smutný a naštvaný, protože si myslím, že jsem si to prohrál sám,“ mrzí Ducára.

Další skok vzhůru, Ledecká byla chvíli i nejrychlejší. Jsem prosolená víc než od moře, hlásila

Sport.cz

Ester Ledecká udělala osmým místem v Crans Montaně další výrazný krok směrem k pozicím, které jí ve Světovém poháru patřily před zlomeninou klíční kosti, kvůli níž vynechala minulou sezonu. Však výše byla na lyžích naposledy téměř před dvěma lety. Na vítězku super-G Rakušanku Stephanie Vernierovou ztratila jen 64 setin.

Zlín otočil derby proti Slovácku

Sport.cz

Fotbalisté Zlína otočili zápas 21. kola první ligy se Slováckem a doma vyhráli 2:1. Tým z Uherského Hradiště sice poslal do vedení už ve čtvrté minutě Pavel Juroška, ale jeho spoluhráč Vlastimil Daníček za půl hodiny dostal červenou kartu. „Ševci“ mezi 72. a 80. minutou přesilovku využili díky brankám Toma Slončíka a Vukadina Vukadinoviče.

Pohodlná výhra Slavie v Karviné

Sport.cz

Fotbalisté Slavie ve 21. kole první ligy zvítězili v Karviné hladce 3:0 a částečně odčinili remízu 1:1 ve středeční dohrávce ve Zlíně. Pražané rozhodli o svém triumfu dvěma slepenými brankami mezi 15. a 16. minutou, kdy si nejprve dal vlastní gól Amar Memič a poté se prosadil Mojmír Chytil. Po změně stran si při debutu v české lize trefil El Hadji Malick Diouf. Vršovičtí ovládli i druhý vzájemný souboj v sezoně.

Real ztratil ve Vallecanu

Sport.cz

Vedoucí Real Madrid ve španělské fotbalové lize remizoval na hřišti patnáctého Vallecana 1:1 a dal druhé Gironě šanci přiblížit se mu na tři body.

СОТРУДНИКИ СОБР «СТОЛИЦА» СТАЛИ ИНСТРУКТОРАМИ НА СБОРАХ ПО БЕСПАРАШЮТНОМУ ДЕСАНТИРОВАНИЮ СПЕЦНАЗОВЦЕВ РОСГВАРДИИ В ВОРОНЕЖСКОЙ ОБЛАСТИ

Poprvé za ni hrál před 13 lety, teď se Spartě Forman upsal až do roku 2026

Sport.cz

Za hokejovou Spartu v extralize poprvé nastoupil v roce 2011 a vyjma necelého dvouměsíčního hostování v Českých Budějovicích v sezoně 2020/21 neoblékal v extralize dres jiného týmu. Miroslav Forman navíc bude v pražském klubu působit i nadále, Sparta během nedělního zápasu s Kometou Brno oznámila, že s třiatřicetiletým pravým křídelníkem prodloužila smlouvu až do roku 2026.

Lazio Řím nenavázalo na skalp Bayernu Mnichov a v lize prohrálo s Boloňou

Sport.cz

Fotbalisté Lazia Řím v italské lize nenavázali na vítězství nad Bayernem Mnichov v osmifinále Ligy mistrů a prohráli doma s Boloňou 1:2. Hosté si připsali čtvrtou výhru v řadě a v boji o kvalifikaci do milionářské soutěže se bodově dotáhli na čtvrté Bergamo, jež má však zápas k dobru.

ONLINE: Video momenty z utkání Karlovy Vary - Hradec Králové

Sport.cz

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje dnes zápasy 46. kola. Karlovy Vary hostí od 15:30 Hradec Králové. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.

ONLINE: Video momenty z utkání Kladno - Plzeň

Sport.cz

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje dnes zápasy 46. kola. Kladno hostí od 16:00 Plzeň. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.

ONLINE: Video momenty z utkání České Budějovice - Mladá Boleslav

Sport.cz

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje dnes zápasy 46. kola. České Budějovice hostí od 17:00 Mladou Boleslav. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.