Ноябрь
2020

Новости за 01.11.2020

Długopisy jeszcze nie poszły w ruch

Pierwszy dzień okna transferowego nie przyniósł konkretnych ruchów. Po niedzieli jesteśmy jednak nieco mądrzejsi, bo kilku zawodników pożegnało się z dotychczasowymi pracodawcami.

Groselle nie do zatrzymania dla Tsmoków

Zastal Enea BC Zielona Góra w końcu wygrał w lidze VTB. Podopieczni Żana Tabaka pokonali we własnej hali BC Tsmoki Mińsk 89:75. Wielki mecz rozegrał Geoffrey Groselle.

Napoli przegrało mecz na górze tabeli. Powrót Zielińskiego

US Sassuolo zagrało osłabione z SSC Napoli, mimo to po raz pierwszy w historii podbiło Stadio San Paolo. W zakończonym wynikiem 2:0 dla Neroverdich meczu zmiennikiem był Piotr Zieliński. Polak wystąpił po raz pierwszy po zakażeniu koronawirusem.

Epizody Piątka i Białka w Berlinie

Hertha Berlin i VfL Wolfsburg podzieliły się punktami. Ich spotkanie w ramach 6. kolejki Bundesligi zakończyło się remisem 1:1. Epizody w końcówce zaliczyli Krzysztof Piątek i Bartosz Białek.

Maciej Muzaj wspiera strajk kobiet

Atakujący reprezentacji Polski wraca do zdrowia po przebyciu koronawirusa. Zawodnik nie ukrywa, że jego forma jest daleka od optymalnej. W meczu z Dynamo LO poprowadził Ural do zwycięstwa 3:1, a przy okazji okazał wsparcie dla protestów w kraju.

Arsenal po karnym pokonał United

Hit 7. kolejki dla Arsenalu. Kanonierzy pokonali w meczu wyjazdowym Manchester United 1:0. Jedyny gol padł w tym przeciętnym spotkaniu w 69. minucie. Rzut karny wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang.

Hamilton zszokował swoich kibiców

Lewis Hamilton wygrał GP Emilia Romagna i jest o krok od siódmego tytułu mistrzowskiego. Równocześnie Brytyjczyk nadal nie podpisał kontraktu z Mercedesem. I jak się okazuje, wcale nie musi go parafować. Hamiltona może zabraknąć w F1 w sezonie 2021.

Fantastyczny powrót Ronaldo!

W 56. minucie Cristiano Ronaldo powrócił do gry po przerwie spowodowanej koronawirusem. Do tego czasu Juventus FC remisował ze Spezią Calcio. Ze swoim liderem na boisku zapewnił sobie zwycięstwo 4:1. Sam Portugalczyk zdobył dwie bramki.

Złodzieje okradli willę znanego trenera

Trener AS Roma Paulo Fonseca okradziony. Złodzieje włamali się do jego willi w okolicach Monteverde. Ich łupem padły zegarki oraz inne drogocenne fanty. Łączna wartość skradzionych przedmiotów szacowana jest na około 100 tysięcy euro.

Ibrahimović zdradził plany na przyszłość

Kontrakt Zlatana Ibrahimovicia z Milanem obowiązuje do końca sezonu 20/21. Okazuje się, że Szwed zostawił sobie otwartą furtkę do negocjacji z klubem. Niewykluczone, że zostanie w Mediolanie na dłużej.

Szczęście dopisało Hamiltonowi we Włoszech. Szalona końcówka

Lewis Hamilton wygrał GP Emilia Romagna i jest o krok od obrony tytułu mistrzowskiego w F1. Brytyjczykowi na torze Imola dopisało szczęście w postaci wirtualnej neutralizacji w momencie, gdy szykował się na pit-stop. Problemy miał Valtteri Bottas.

Kontuzja Jana Bednarka

Tylko 45 minut niedzielnego meczu Aston Villi z Southampton rozegrał w barwach gości Jan Bednarek. Polak w 1. połowie niebezpiecznie upadł na murawę po starciu z zawodnikiem gospodarzy i zdołał dotrwać jedynie do przerwy.

Kubot i Melo znów mistrzami w Wiedniu!

Debel Łukasz Kubot i Marcelo Melo po raz trzeci wygrał halowy turniej ATP Tour 500 na kortach twardych w Wiedniu. Polsko-brazylijska para zrobiła bardzo duży krok w kierunku zakwalifikowania się do kończących sezon ATP Finals 2020.

Nie kłóćmy się o Świątek i Zmarzlika

- Gdy ty dostaniesz lepiej płatną robotę, wszyscy ci gratulują awansu. Mówią - łał, super! Natomiast gdy żużlowiec pójdzie za pieniędzmi, w najlepszym wypadku jest złotówą, bo częściej sprzedawczykiem - pisze w swoim felietonie Wojciech Koerber.

Brodnicka zabrała głos po porażce

Ewa Brodnicka przegrała pierwszą walkę w karierze, a w dodatku straciła pas mistrzowski federacji WBO. Górą na punkty była Mikaela Mayer. Polka zabrała głos po porażce i liczy na to, że w przyszłości odzyska tytuł.

Jan Błachowicz poznał rywala

To już pewne, że w klatce UFC spotka się dwóch aktualnych mistrzów. Dana White potwierdził, że kolejnym rywalem Jana Błachowicza będzie Israel Adesanya.

Rusza okres transferowy! Są zagadki

1 listopada rusza okres transferowy. Przez 14 dni będziemy mieli wysyp kontraktów na sezon 2021. Większość kart już została rozdana wcześniej. Teraz kluby mogą oficjalnie podpisywać umowy i informować o efektach negocjacji z ostatnich tygodni.

Rozpoznajesz polskie i światowe legendy? Rozwiąż QUIZ

Ten quiz cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród was. Tym razem podniesiemy nieco poprzeczkę. Czy dasz radę ją przeskoczyć? Rozpoznaj bezbłędnie 15 nowych twarzy w naszej zabawie i pochwal się wynikiem w komentarzu!

Казаков, казачек и казачат Кубанского казачьего центра «Баско» наградили за активное участие в Кадетском движении России

Ryszard Bosek: Życie lubi toczyć się inaczej, niż zakładamy

- Im jestem starszy, tym mniej wierzę, że po śmierci spotkam tych, którzy odeszli. Gdyby się jednak okazało, że nie mam racji, będę mile zaskoczony - mówi Ryszard Bosek, mistrz olimpijski i mistrz świata w siatkówce.

Wspominamy siatkarskie legendy

1 listopada to dzień zadumy i refleksji nad tymi, którzy odeszli. Dla środowiska to okazja do wspominania tych, którzy dużą część życia poświęcili siatkówce. Wspominamy m.in. Agatę Mróz-Olszewską, Arkadiusza Gołasia i Andrzeja Niemczyka.

Mayer wypunktowała Brodnicką

Prędzej czy później musiało się to stać. Ewa Brodnicka (19-1, 2 KO) poniosła pierwszą porażkę w karierze. Podczas gali w Las Vegas "Kleo" przegrała z Mikaelą Mayer (12-0, 5 KO).

Anglicy krytykują Fabiańskiego

Przeciętne noty za występ w meczu z Liverpoolem zebrał Łukasza Fabiański. Anglicy krytykują jego decyzje. "Dwa razy interweniował bardzo niechlujnie. Stać go na więcej" - piszą tamtejsze media.

Wysoki triumf PSG

Paryż grał dobrą piłkę tylko w drugiej części spotkania. To jednak wystarczyło na Nantes, które starało się sprawiać problemy, ale za bardzo kombinowało w swoich akcjach. PSG wygrało 3:0 i umocniło się na czele Ligue 1.

Глава ATP вручил Яннику Синнеру награду первой ракетки мира

"50 человек на место": Садовничий рассказал о самых популярных среди абитуриентов факультетах МГУ

Erika в общем чате после прохода на TI13: «????»