Ноябрь
2020

Новости за 07.11.2020

Śląsk z Górnikiem bez goli

Z pewnością nie był to mecz godny sobotniego wieczoru. Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze 0:0 w rozegranym awansem meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy.

Niemcy: Lewandowski odwrócił mecz

Niemiecki klasyk dla Bayernu, który pokonał w Dortmundzie BVB 3:2. Na 2:1 dla gości świetnie główkował Robert Lewandowski. "Wraz z Alabą i Sane Polak odwrócił losy meczu. Po jego strzale bramkarz nie miał szans" - piszą niemieckie media.

"Lewy" powiększa przewagę!

Po sobotnim meczu z Borussią Dortmund (3:2) Robert Lewandowski wzmocnił swoją pozycję na szczycie klasyfikacji strzelców Bundesligi. Nad kolejnym na liście piłkarzem ma już 5 bramek przewagi.

Precyzja! Zobacz bramkę "Lewego"

Strzelił już w pierwszej połowie, ale sędzia odebrał mu radość. Na początku drugiej nie było już wątpliwości. Robert Lewandowski znakomicie głową wykończył akcję Bayernu na 2:1. Zobacz bramkę Polaka w meczu z Borussią Dortmund.

Kolejne trzy punkty Jastrzębskiego

Jastrzębski Węgiel zapisał na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Podopieczni Luke'a Reynoldsa pokonali Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:1. Ta wygrana pozwoliła im się umocnić na pozycji wicelidera PlusLigi.

Gwiazdor Bayernu aż się rozpłakał. Dramat piłkarza

Fatalnie zakończył się dla Joshuy Kimmicha występ w "Der Klassiker". Pomocnik Bayernu Monachium nabawił się kontuzji kolana, faulując Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund. Ze łzami w oczach opuszczał boisko.

Wysokie noty dla Piątka

"Wszedł po przerwie i pokazał się z doskonałej strony" - tak o sobotnim występie Krzysztofa Piątka napisali niemieccy dziennikarze. Polak został doceniony także w notach, otrzymując jedne z najwyższych w zespole Herthy.

Komentarz Krzysztofa Piątka

Wszedł na boisko po przerwie i poprowadził Herthę Berlin do wyjazdowego zwycięstwa. Tuż po asyście i bramce Krzysztof Piątek skomentował swój występ w mediach społecznościowych. Co według niego jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie soboty?

Stal Gorzów chce Chomskiego do jego emerytury

Stanisław Chomski w minionym sezonie poprowadził Moje Bermudy Stal Gorzów do wicemistrzostwa Polski, co zaowocowało nowym kontraktem. A na tym współpraca trenera z klubem pewnie się nie zakończy.

Wielki charakter Warty w Mielcu

Warta Poznań straciła jednego zawodnika wskutek czerwonej kartki, a dwóch z powodu kontuzji. To wszystko nie przeszkodziło Zielonym zwyciężyć 1:0 ze Stalą Mielec. Rozstrzygnęła ona pojedynek beniaminków PKO Ekstraklasy na finiszu.

PL: pewna i cenna wygrana MU

Manchester United odniósł swoje dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie 2020/2021 Premier League, pokonując na wyjeździe Everton 3:1. Dwie bramki dla triumfatorów zdobył Bruno Fernandes, który także zaliczył asystę przy trafieniu Edinsona Cavaniego.

Kołodziejczyk i Werner: Futbol przyciąga skrajne emocje

Dziennikarz zapytał chłopca: "Co najbardziej zapamiętałeś z czasów wojny?". Ten wypalił: "Jak strzeliłem bramkę w ostatniej minucie". W książce "Mecz to pretekst" Anita Werner i Michał Kołodziejczyk tłumaczą zjawiska na świecie za pomocą futbolu.

Szczęście dopisało Kubicy. Znakomity koniec wyścigu!

Robert Kubica po raz trzeci w tym sezonie zdobył punkty w DTM. Kierowcy Orlen Team ART dopisało szczęście - po neutralizacji w końcówce wyścigu Kubica wykorzystał świeże ogumienie i dzięki temu przedarł się do punktowanej dziesiątki.

Szeremeta vs Gołowkin w grudniu

Podano nową datę wyczekiwanego starcia Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) o pas mistrza świata IBF wagi średniej. Tym razem w grę wchodzi końcówka tego roku.

Nowy wątek w sprawie "Lewy" - Kucharski

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie, w którą zamieszani są Cezary Kucharski i Robert Lewandowski. Na prośbę Polaków niemiecka prokuratura ma przesłuchać Rafaela Buschmanna, reportera "Der Spiegel".

Paryż: Hurkacz lepszy od Kubota!

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime powalczą w niedzielę o tytuł w halowych zawodach ATP Masters 1000 na kortach twardych w Paryżu. W sobotnim półfinale polsko-kanadyjska para pokonała Łukasza Kubota i Marcelo Melo.

Przedpełski: Były inne oferty

- Jazda poza macierzystym klubem daje dość duży komfort. Do Torunia wracam bez większych obaw. Wcześniej były tam pewne perturbacje, ale teraz jestem innym zawodnikiem - mówi Paweł Przedpełski, zawodnik eWinner Apatora Toruń.

Mistrz Niemiec do ugryzienia. "Kiedy, jeśli nie teraz?"

- Bayern Monachium jest teraz do ugryzienia. Z perspektywy Borussii Dortmund lepszego momentu może nie być - mówi nam przed niemieckim klasykiem dziennikarz Eleven Sports, Tomasz Urban. Początek meczu o 18:30. Transmisja w WP Pilot.

Warta przed jednym z kluczowych meczów

To może być jeden z kluczowych meczów w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. W starciu beniaminków Stal Mielec podejmuje Wartę Poznań, która dotąd z bezpośrednimi rywalami radziła sobie bardzo solidnie.

Уссурийский ЛРЗ подтвердил соответствие международным стандартам, применяемым на производстве железнодорожной промышленности

Djoković wyrównał osiągnięcie Samprasa

Novak Djoković może się pochwalić kolejnym wielkim wyczynem. Serbski tenisista po raz szósty zakończył sezon jako lider rankingu ATP i dzięki temu wyrównał wynik legendarnego Pete'a Samprasa.

Southampton wygrało i jest liderem. Jan Bednarek blisko gola

Centymetrów zabrakło Janowi Bednarka do strzelenia gola w meczu z Newcastle United, ale powodów do zadowolenia przed przerwą reprezentacyjną i tak ma mnóstwo. Wygrana 2:0 dała Southampton pierwsze miejsce w tabeli Premier League.