Tenisové zprávy - iDnes
2024

Новости за 13.04.2024

City vyhrálo a je dočasně v čele. United ztratili, Tottenham schytal debakl

Obhájce titulu Manchester City se minimálně do neděle posunul do čela anglické ligy. Nováčka z Lutonu porazil vysoko 5:1. Newcastlu na úvod 33. kola deklasoval Tottenham 4:0. Dvěma góly se blýskl útočník Isak. Manchester United na hřišti Bournemouthu dvakrát prohrával, alespoň remízu 2:2 mu zajistil z penalty Fernandes.

Favorité Djokovič a Sinner vypadli. O triumf v Monte Carlu se utkají Tsitsipas a Ruud

Stefanos Tsitsipas ukázal, že turnaj Masters v Monte Carlu mu báječně sedí. Řecký tenista v semifinále zdolal světovou dvojku Jannika Sinnera z Itálie 6:4, 3:6, 6:4 a na zdejší antuce se pokusí o zisk třetího tiulu. Na triumfy z let 2021 a 2022 zkusí navázat v souboji s Casperem Ruudem. I norský hráč hraje skvěle a po výsledku 6:4, 1:6, 6:4 slavil první výhru nad srbskou světovou jedničkou Novakem Djokovičem.

Sparta – Třinec 2:3P. Historický obrat posílá hosty do finále, hrálo se 122 minut

Extraliga se dočkala bájného obratu. Hokejisté Třince otočili sedmé semifinále se Spartou a vítězstvím 3:2 po prodloužení jako první v dějinách play off zvrátili nepříznivý stav 0:3 v sérii. Mistrovský celek do pátého finále v řadě katapultoval Miloš Roman zásahem ze 122. minuty, domácí tým končí sezonu s bronzem. V Praze se hrál druhý nejdelší zápas historie soutěže.

Veselý devíti body nezabránil euroligové porážce Barcelony s ASVEL

Basketbalisté FC Barcelona s českými reprezentanty Janem Veselým a Tomášem Satoranským zakončili základní část Euroligy porážkou na palubovce ASVEL Lyon-Villeurbanne 72:76. V konečné tabulce obsadil katalánský velkoklub čtvrté místo a bude hrát ve čtvrtfinále play off s pátým Olympiacosem. S řeckým týmem má po 34. kole shodnou bilanci 22-12, ale v sezoně nad ním oba vzájemné zápasy vyhrál.