Tenisové zprávy - iDnes
2024

Новости за 14.04.2024

Plzeňský hrdina Šulc: hraje pro tým, ale triumf v tabulce střelců v hlavě má

Naposledy dal gól před víc než měsícem Spartě. Elitní ligový kanonýr Pavel Šulc si další schoval na nedělní šlágr proti Slavii. „Je to hezký,“ zářil. „Jsem rád za každý gól a hlavně za vítězství.“ Třetí Plzeň vyhrála 1:0, dosud první Slavia klesla o dva body za Spartu.

Slavia prohrála v Plzni, Sparta se po týdnu vrací do čela. Na dně je Karviná

Příliš dlouho v čele Fortuna ligy nevydrželi. Slávističtí fotbalisté nezvládli šlágr 28. kola a v Plzni prohráli 0:1. Na prvním místě svého rivala vystřídala Sparta, která už v sobotu otočila utkání na Bohemians (3:1) a má dvoubodový náskok. Situace se měnila i na druhém konci tabulky, Budějovice se po výhře 3:2 nad Libercem posunuly na patnáctou příčku nad Karvinou, která pouze remizovala s Baníkem (2:2).

Tragikomedie nekončí. Brno je po debaklu ve Varnsdorfu blízko sestupovým příčkám

Fotbalisté Brna podlehli ve 22. kole druhé ligy Varnsdorfu na jeho hřišti 1:4 a nebezpečně se přiblížili boji o záchranu. Dvanáctá Zbrojovka, která v minulé sezoně hrála v nejvyšší soutěži, nevyhrála sedmé kolo po sobě, přičemž počtvrté v řadě prohrála, a pouze tři body ji dělí od sestupové pozice. Žižkov v souboji nováčků a rovněž týmů bojujících o udržení zdolal doma Kroměříž trefou v závěrečném nastavení 3:2. Hanácká Slavia je poslední.

Historický kolaps v baráži, Ústí v setu uhrálo pět bodů! Rekord, jásali vítězové

Výsledek setu jako v nějakém žákovském zápase. Ústečtí volejbalisté coby extraligoví odpadlíci vstoupili do baráže mizerně, Dobřichovicím v sobotu doma podlehli 1:3 (21, -5, -24, -21). Zlomil je nevídaný výbuch ve druhé sadě, v níž zkolabovali 5:25! Prý výprask jako deset gólů ve fotbale za poločas... „Úplný výpadek, taková malá ostuda,“ hlesl prezident ústeckého klubu Miroslav Přikryl.

Baník - Karviná 2:2, Ewertonův výstavní gól nestačil, hosté dvakrát srovnali

Po dvaceti minutách napřáhl ještě z vlastní poloviny a vstřelil úvodní gól zápasu, pak Ewerton proměnil ve druhé půli penaltu. Jenže na obě jeho trefy zvládli karvinští fotbalisté zareagovat, nejprve zásluhou Regáliho a pak Ražnatoviče. Ve 28. kole tak uhráli cennou remízu se čtvrtým týmem tabulky, přesto zůstávají na posledním místě.

Procházka knokautoval Rakiče! Divoká bitka a bonus 7 milionů za nejlepší výkon

Jiří Procházka zvládl zásadní zápas v Las Vegas. V neděli nad ránem se oklepal z listopadové prohry a Aleksandara Rakiče technicky knokautoval ve druhém kole. „A příště chci šampiona,“ prohlásil nejlepší český MMA zápasník. Na turnaji UFC 300 si připsal čtvrtou výhru z pěti zápasů v prestižní organizaci, navíc dostal bonus za nejlepší výkon turnaje 300 tisíc dolarů, okolo 7,1 milionu korun.