2018

Новости за 20.08.2018

Liverpool slavio na gostovanju kod Crystal Palacea

Vijesti.ba

Redsi su na Selhurst Parku s 2:0 bili bolji od Crystal Palacea, a strijelci su bili Milner s penala u 45. minuti i Mane u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena. Liverpool je bio bolji protivnik, ali do gola nisu mogli sve do finiša prvog poluvremena. U 44. minuti je u kaznenom prostoru oboren Mohamed Salah, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Iskusni Milner je bio siguran za 0:1utf8

Objesio se maloljetnik u Novom Sadu

Vijesti.ba

Petnaestogodišnjak je u ponedjeljak u popodnevnim satima, kako nezvanično saznaju Večernje novosti, najvjerovatnije izvršio samoubistvo, viješanjem o cijev radijatora. Dječakovo beživotno tijelo u dnevnoj sobi je pronašla majka. Na tijelu petnaestogodišnjaka nema tragova koji bi ukazivali da je u stanu u kojem je pronađen, bilo nekakvog sukoba, javljau Novutf8

Atalanta u Bergamu deklasirala Frosinone, dva pogotka sjajnog Gomeza

Vijesti.ba

Rutinski pobjedu je upisala Atalanta, koja je na kraju slavila s visokih 4:0. Domaći su rano načeli mrežu Frosinonea. Gomez je pogodio u 14. minuti utakmice, na asistenciju Toloija. Na drugi gol se čekalo do starta drugog poluvremena. U 48. minuti Hateboer povećava prednost Atalante na 2:0. 13 minuta poslije posuđeni fudbaler Chelseaja Mario Pašalić postiže pogodak za 3:0, a tačkuutf8

Valencia i Atletico Madrid remizirali

Vijesti.ba

U ovoj dosta dobroj utakmici, do vodstva je došao gostujući tim, kada je u 26. minuti Correa pogodio gol Neta, a Jorgandžije su i na odmor otišle s tim vodstvom. Ipak, u 56. minuti Rodrigo postiže pogodak za 1:1 i spriječava goste da dođu do punog plijena. Do kraja nije bilo promjene rezultata. (Vijesti.ba / SCsport)

Široki Brijeg i Sloboda podijelili bodove na Pecari

Vijesti.ba

U prvo poluvremenu ni na jednoj strani nije viđena prava prilika, iako je Široki bio nešto opasniji. Domaći su više napadali i u nastavku, ali bez prave ideje u završnici. Na drugoj strani Sloboda je mogla do vodstva u 72. minuti kada Omar Pršeš s ruba kaznenog prostora gađa gornji lijevi kut gola Luke Bilobrka i za malo promašuje. Već sljutf8

KUJUNDŽIĆ TRAŽI DA SE PETROVU, STRENJI-LINIĆ I JOVANOVIĆU TRAJNO ODUZME LIJEČNIČKA LICENCA 'Obmanjivali su javnost u vezi sa slučajem Mattea Ružića'

Globus

OBRAČUN - Ministar zdravstva Milan Kujundžić rekao je u ponedjeljak za Novu TV da će pred Hrvatskom liječničkom komorom pokrenuti disciplinski postupak da se trajno oduzmu liječničke licence zastupnicima Mosta Boži Petrovu i Ines Strenji Linić te SDP-a Željku Jovanoviću zbog, kako je rekao, obmanjivanja javnosti po pitanju okolnosti smrti Mattea Ružića.

DVA STOLJEĆA HRVATSKO-SRPSKOG RATA I MIRA Kako su opasne nacionalističke koncepcije preživjele od 19. do 21. stoljeća i postale još opasnije

Globus

ZA GLOBUS PIŠE IVO GOLDSTEIN - “Krajina” o kojoj govori Vučić fantazmagorija je srpskih nacionalista: ona nikad u takvu obliku i karakteru nije postojala, pa ni za vrijeme rata 1991.-1995. No korijeni te velike iluzije kao i mistifikacije da je stradanje Srba tijekom Oluje tek završna epizoda u nizu srpskih povijesnih stradanja sežu u duboku prošlost, mnogo dalju i od ‘41. i od ‘91.

Papa Franjo: S tugom i stidom moramo priznati zločine

Vijesti.ba

- Vitalno je da mi, kao Crkva, priznamo i osudimo, s tugom i stidom, zločine što su ih počinile zaređene osobe, svećenici i svi oni kojima je povjerena zadaća da čuvaju i brinu se o onim najranjivijima - poručio je Papa. - Molimo za oprost naših grijeha i grijeha drugih - rekao je. Papa je poruku poslao u Pismu narodu Božjem, što je forma dokumenta koji se rijetko obutf8

Nabujali planinski potok u Italiji odnio najmanje osam života

Vijesti.ba

Grupa od desetak ljudi, među njima jedno dijete, uspjela je da se popne na više područje i tako se spasi, rekli su zvaničnici civilne zaštite u regionu Kalabrije. Na nekim mjestima planinski potok Raganello, koji se nalazi u sastavu nacionalnog parka Polino, teče na dnu klisure duboke oko jedan kilometar i spasioci su morali da se spuštaju uz pomoć užadi da traže preživutf8

NAJLJEPŠI TORNJAK NA SVIJETU Zove se Tops, ima dvije godine i osvojio je nagrade na svim natjecanjima na koja je kročio svojom šapom

Globus

UZGAJIVAČNICA ROBERTA FILIPOVIĆA - On je šampion Slovenije, Hrvatske, BiH, Finske, Estonije... Gdje god da se pojavi privlači pozornost: sa zanimanjem ga gledaju i žene i muškarci. I drugi psi, mora se priznati. On je od prošlog tjedna i najljepši na svijetu. Je li vrijeme da otkrijemo kako je on - pas? Zove se Tops, ima dvije godine, živi u blizini Karlovca i osvojio je nagrade na svim natjecanjima na koja je kročio svojom šapom. Tajna njegova uspjeha? Da može pričati, sigurno bi skromno rekao kako sigurno ima nešto u njegovu manekenskom hodu... Читать дальше...

Turska pred WTO-om pokrenula postupak protiv SAD-a zbog dodatnih carina

Vijesti.ba

Navodi se da je odluka o dodatnim carinama koju je nedavno donijeo SAD potpuno suprotna pravilima Svjetske trgovinske organizacije (WTO). U saopćenju se podsjeća i kako je Turska 15. augusta udvostručila carine na uvoz u zemlju 22 vrste američke robe, napominjući da je ukupni iznos povećanja carina iznosio 533 miliona dolara. Dodaje se da su u okviru WTO-a poduzeti svi potrebni koraci kautf8

Ibišević donio pobjedu Herthi protiv Braunschweiga

Vijesti.ba

Protivnik im je bio nekadašnji bundesligaš Braunschweig, a naš napadač je golom u 83. minuti donio prolaz svom timu. On je tada pogodio za konačnih 1:2. POGLEDAJTE VIDEO (Vijesti.ba / SCsport)

Žensko gnijezdo u bijeloj i ružičastoj boji

Globus

APARTMAN NA IBIZI - Ovaj apartman na Ibizi miriše na odmor. Dizajnerica interijera Miriam Alía pretvorila je modernu minimalističku arhitekturu u svježe žensko gnijezdo u bijeloj i ružičastoj boji.

Врач Пылев: склонность к получению солнечных ожогов связана с риском рака кожи

ISIL preuzeo odgovornost za seriju napada u Čečeniji

Vijesti.ba

Dva azilanta naoružana noževima pokušala su da upadnu u policijsku stanicu u Šaljinskom okrugu u Čečeniji i tom prilikom ranila dva policajca, saopćili su ruski istražitelji. Oba napadača su ubijena, objavila je agencija TASS, prenosi Reuters. U odvojenom incidentu u kojem nije bilo povrijeđenih, mlada žena koja je nosila ruksak raznijela se u policijskoj stanici u selu Mesutf8

Politika HDZ-a je Hrvate dovela na rub nestanka

Vijesti.ba

On je podsjetio da Hrvatsko zajedništvo čini 12 političkih subjekata, predvođenih HDZ-om 1990, te da na predstojećim izborima nastupa pod sloganom "Opstanak". "Upravo je opstanak temeljno pitanje ove koalicije, a naša ideja vodilja je poniznost u služenju vlastitom narodu i vlastitoj državi", istakao je Raguž, koji je predvodi kompenzacijsku listu za Parlamutf8

Bajramsko jutro u zapuštenoj čekaonici za autobuse

Vijesti.ba

- U Srbiji ne vole Muslimane. To je razlog zbog kojem smo došli u Bosnu. Svo vrijeme od odlaska iz Afganistana pješačimo. Iz Sarajeva smo došli u Mostaru nadi da će nas zbrinuti u Salakovcu. Zasad, nažalost, nemamo dozvolu. Spavamo u zapuštenoj čekaonici za autobuse, pored Centra, priča Mohamed. Tu će dočekati bajramsko jutro. Sapunom koji je dobio od domaćihutf8

Kampanja prije kampanje: Koji su stvarni problemi?