Июль
2017

Новости за 31.07.2017

Komise sudích: Orel na Slavii třikrát hrubě chyboval. Neakceptovatelné

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR označila výkon sudího Pavla Orla v sobotním ligovém utkání mezi Slavií a Teplicemi za neakceptovatelný. Udělal tři hrubé chyby, z toho dvě ve prospěch domácí Slavie.

Další články k tématu:
  • Na Slavii to nebyla ztráta, ale ztrátička, říká teplický Vondrášek
  • I rozhodčí je jen člověk, udělal chybu, řekl teplický bek k penaltě
  • Slavia - Teplice 1:0, sestava náhradníků vyhrála gólem ze sporné penalty
  • Sedm změn v sestavě: souhra vázla... Читать дальше...

Slovensku slíbil věrnost, Košicím pomáhal penězi. Teď je Matič v United

Chybělo málo, aby ve slovenském reprezentačním dresu nastupoval vedle Hamšíka a Kucky i Nemanja Matič, původem Srb. „To by byla záloha, jedna z nejlepších v Evropě,“ zasní se současný slovenský trenér Ján Kozák. Matiče kdysi objevil v Košicích, dnes vytáhlý záložník přestoupil z Chelsea do Manchesteru United.

• Matič z Chelsea pomohl vyřešit problém košického druholigového klubu

Neymarův přestup se blíží. Ve Španělsku ale na PSG chystají stížnost

Ještě před pár týdny to znělo jako sci-fi, teď se transfer Neymara z Barcelony do Paříže opět přiblížil. Největší přestup fotbalové historie má být podle několika různých zdrojů oficiálně potvrzený ve středu, či dokonce už v úterý.

• Barcelona porazila v přípravě i Real, který nechává Ronalda odpočívat

Jubilejní dvoustý gól Lafatovi zhořkl. Pořád nám to neladí, řekl

Z vedlejší kabiny fotbalistů Bohemians se ozývaly oslavné pokřiky, když sparťanský kapitán David Lafata o kus dál hodnotil domácí remízu. „Pořád nejsme vyladění, drhne to,“ uvědomuje si. Jeho dvoustý gól v prvoligové kariéře mu kvůli ztrátě bodů zhořkl.

• Rosický: Mohl to být krásný večer, ale finále je úplně zkažené
  • Sparta na úvod ligy zklamala, Plzeň zářila a Slavii spasila penalta
  • Sparta - Bohemians 1:1, hrál Rosický, hosté srovnali po zaváhání gólmana

Zajíc měl natržený břišní sval, přesto dal bleskový gól

Už to vypadalo, že do zahajovacího utkání sezony proti Jablonci půjde Slovácko bez svého elitního střelce. Tomáš Zajíc od zranění v přípravě proti AS Řím dva týdny netrénoval. Den před zápasem to ale přece jen šel zkusit. „Začali jsme cvičit hru na křídlech a on z první akce dal gól nůžkami. To nás utvrdilo, že je připravený,“ líčil kouč Stanislav Levý.

• I se „zataženou ruční brzdou“ bere Slovácko z premiéry bod
  • Slovácko - Jablonec 1:1, domácí skórovali ve sté... Читать дальше...

Hrubého krásná trefa v Brně těší. Ale hlavní je výhra Baníku, říká

Parádní volej zpoza pokutového území proletěl k pravé tyči branky. Tak padl první gól tohoto prvoligového ročníku fotbalistů. V pátečním utkání v Brně ho vstřelil záložník ostravského Baníku Robert Hrubý.

• Brno - Ostrava 1:3, vítězný návrat Baníku zařídila hlavička Baroše
  • Vedeme ligu. Doufám, že to udržíme do konce, vtipkoval Baroš

I se „zataženou ruční brzdou“ bere Slovácko z premiéry bod

Fotbalisté Slovácka sice v zahajovacím utkání nového prvoligového ročníku doma proti Jablonci rychle vedli, i remízy 1:1 si ale považují.

• Slovácko - Jablonec 1:1, domácí skórovali ve sté vteřině

Krutý zlínský start: prohra, vyloučený Traoré, Jiráček ve špitále

V 26. minutě dostal červenou kartu Traoré, v 74. minutě odnesli na nosítkách zraněného Jiráčka. Fotbalisté Fastavu Zlín dohrávali úvodní ligové kolo v Liberci v devíti na pokraji vyčerpání a sílícímu náporu soupeře v úmorném vedru nakonec neodolali, od Nisy se vraceli s nejtěsnější porážkou 0:1.

• Liberec - Zlín 1:0, až v závěru se proti devíti prosadil Pulkrab
  • Posila Jiráček: Zlín si na sebe ušil malý bič, ale může navázat na Plzeň

Zůstalo jen u slov v kabině, fotbalisty Jihlavy dorazil druhý gól

Vyměnili vedení, realizační tým, to nejdůležitější – výkon hráčů na hřišti – však zůstalo stejné. Fotbalisté FC Vysočina nezvládli první soutěžní zápas nového ročníku, když v Karviné soupeři hrozili jen třicet minut. Poté prohráli 0:2.

Stramaccioni: Hráli jsme už líp. A tlak? Poslední věc, kterou řeším

V Bělehradě přišel o levého beka Vatajelua, proti Bohemians zase o stopera Kayu. „Jeho ztráta je pro nás horší než výsledek,“ řekl trenér Andrea Stramaccioni po úvodním ligovém kole. Sparta v něm na Letné jen remizovala 1:1 a rozpaky sílí.