Новости за 20.07.2020

Na symbiózu Přichystal – Machálek vsadí Zbrojovka i v první lize

Na cestě za úspěchem si trenér Miloslav Machálek musel Zbrojovku a její kádr upravit k obrazu svému. Po příchodu do klubu si postupně přivedl hned čtveřici hráčů z Líšně, kterou předtím vedl. Jeden z jeho oblíbenců už na něj také v týmu čekal a pod jeho taktovkou absolutně ožil. Jakub Přichystal je rád, že na něj kouč stále sází už od společného působení ve třetí lize.

Nejlepší hráč druhé ligy. Překvapilo mě to, netají Hlavatý

Prožil průlomovou sezonu. Jasně ukázal, že patří do nejvyšší soutěže, přestože v ní dosud neodehrál ani minutu. Plzeňský fotbalový záložník Michal Hlavatý řídil během svého hostování postup Pardubic do první ligy, k tomu si navíc odnesl ocenění pro nejlepšího hráče ročníku.

Tomáši, jsi mašina! Anglie je paf z českého záložníka Součka

Záložník Tomáš Souček zachraňuje West Ham v Premier League. Vzpomenete si, kdy naposledy byla Anglie paf z českého fotbalisty? Mimo kategorii samozřejmě zůstává Petr Čech, jenž odchytal v tamní nejvyšší soutěži 433 zápasů a jako první bourák v dějinách soutěže dosáhl na 200 čistých kont.

Zmrhal pomohl dvěma góly k výhře Brescie, Jankto byl u velkého obratu Sampdorie

Český fotbalista Jaromír Zmrhal zařídil svými prvními dvěma góly v italské lize výhru Brescie v důležitém záchranářském duelu s Ferrarou. Domácí tým vyhrál 2:1 a odsoudil soupeře k sestupu. Celý zápas odehrál také Zmrhalův spoluhráč Aleš Matějů. V 34. kole naopak neuspělo Lecce s Antonínem Barákem v základní sestavě, které prohrálo s Janovem 1:2. Jakub Jankto byl u velkého obratu Sampdorie na hřišti Parmy. Český záložník odehrál celé utkání a jeho tým prohrával po poločase o dvě branky, nakonec ale slavil výhru 3:2.

Real remizoval se sestupujícím Leganés, Messi je nejlepším střelcem

Fotbalisté mistrovského Realu Madrid remizovali v závěrečném 38. kole španělské ligy 2:2 se sestupujícím Leganés a ukončili tak desetizápasovou vítěznou šňůru. Barcelona se rozloučila se sezonou jasnou výhrou 5:0 nad Alavésem. Dvakrát se prosadil Lionel Messi, který s 25 góly ovládl tabulku střelců. Sevilla bez zraněného brankáře Tomáše Vaclíka zdolala 1:0 Valencii a obsadila čtvrté místo.