16
17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Новости за 28.08.2020

Ostrava - Budějovice 2:2, druhá remíza Baníku, hosté ztratili slibné vedení

Fotbalisté Baníku Ostrava v novém ročníku první ligy podruhé za sebou remizovali, před vlastními fanoušky vybojovali bod proti Českým Budějovicím (2:2). Dynamo přitom o dva góly vedlo, jenže před pauzou snížil z penalty Potočný a v závěru druhé půle domácí rozradostnil střídající Chvěja.

Sparta vyzve Olomouc, mistr Příbram. Pardubice poprvé nastoupí v Ďolíčku

Sparťané se utkají s Olomoucí, se kterou doma pětkrát za sebou neprohráli. Slávisté mají s Příbramí ještě delší sérii, v Edenu ji porazili dokonce jedenáctkrát v řadě. Plzeň, jež vydýchává vyřazení z Champions League, nastoupí v Liberci, kde už téměř třináct let nepoznala porážku. Nový ročník fotbalové ligy pokračuje druhým kolem.

S Táborskem to bude složité, je to nováček, tuší trenér Chrudimi

Úvodní druholigový zápas proti Jihlavě, k němuž měli fotbalisté Chrudimi nastoupit minulou sobotu, znemožnila týmová karanténa po pozitivním testu jednoho z hráčů na koronavirus. Druhému zápasu doma proti Táborsku tentokrát už nic nebrání.

Velká fotbalová tragédie, hodnotí Limberský. Proč to hodná Viktoria neumí

Možná rozehrál svou poslední sezonu - a tenhle gól mohl být razítkem na zlaté časy, které s milovanou Viktorií strávil. Jenže po zápase, který fotbalovou Plzeň předčasně vyřadil z bojů o Ligu mistrů, se bezmála 37letý David Limberský nezdráhal říct: „Co jsem zažil za celou kariéru, je to asi největší zklamání. Je to něco nepopsatelného, strašného. Velká fotbalová tragédie.“

V boji o Evropskou ligu postoupila ze slovenských týmů jen Dunajská Streda

Jen jeden úspěch ze tří možností eviduje slovenský fotbal v 1. předkole Evropské ligy. Na postup dosáhla Dunajská Streda, která zvítězila na hřišti islandského celku Hafnarfjördur 2:0 i díky gólmanovi Martinu Jedličkovi. Naopak Žilina prohrála ve Walesu s The New Saints 1:3 po prodloužení a Ružomberok podlehl Servette Ženeva 0:2.